Viete ako sa zbaliť na dovolenku?

2. 8. 2022 · 4 minúty na prečítanie

Viete ako sa efektívne zbaliť na dovolenku? Praktická lekárnička, kozmetika na cestách, či zdravé opaľovanie? Prinášame vám tipy ako mať všetko nevyhnutné po ruke s Dr. Max!

Redakcia BeautyClub Dr.Max
Redakcia BeautyClub Dr.Max
Viete ako sa zbaliť na dovolenku?

Sezóna dovoleniek vrcholí. Vybrať sa k moru či za aktívnym oddychom aspoň na pár dní je snom každého z nás. Ako sa efektívne pobaliť, aby ste nevyhnutné veci mali pri sebe? Prinášame vám tipy ako mať všetko po ruke!

 

 

Praktická lekárnička

Počas dovolenky nás môže zaskočiť aj malý zdravotný problém. Tie bývajú zväčša spojené s tráviacimi ťažkosťami. Ideálne je už pred odchodom posilňovať imunitu podávaním probiotík a samozrejme užívať ich aj počas pobytu. Horúčavy spolu s cestovaním, zníženou hygienou a nevhodným jedlom spôsobujú množstvo tráviacich ťažkostí. V nemocniciach denne skončí až 20 pacientov s hnačkou. Bežná hnačka trvá jeden až dva dni a končí sa bez komplikácii, nebezpečnou sa stáva v kombinácii s dehydratáciou a vysokou teplotou. Pre každý prípad, je dobré mať pri sebe praktické cestovné balenie Smecty. 

Uštipnutie bodavým hmyzom tiež dokáže znepríjemniť vytúžené chvíle oddychu. Repelent a Fenistil by mali byť samozrejmosťou v našej cestovnej výbave. Väčšina repelentov v spreji chráni pred kliešťami aj iným hmyzom tak, že po postriekaní oblečenia a pokožky vytvára pre nežiadúcich návštevníkov odpudzujúci zápach. Medzi rodičmi sú veľmi obľúbené aj repelentné náramky, ktoré sa nosia na zápästí alebo na členku a chránia až 15 dní. Odporúčajú sa pre deti od troch rokov.

Skúsené mamy už poznajú pravidlo, že pokiaľ dieťaťu do batožiny pribalia aj balíček prvej pomoci, s najväčšou pravdepodobnosťou ho nikto nebude potrebovať. Ak by sa však predsa len čosi udialo, dobre vybavená lekárnička vám pomôže zachovať chladnú hlavu a vyriešiť väčšinu problémov priamo na mieste a svojpomocne. Načo si treba pri liekoch dávať pozor a čo by ste podľa odborníkov mali mať vždy pri sebe? Poradíme vám.

Kozmetika na cestách

Najmä v lete človek potrebuje na cestách väčšie množstvo kozmetiky. Predovšetkým ženy si potrpia na vlastné olejčeky, krémiky, masky, tonikum a iné produkty. Celý tento kozmetický arzenál je však pomerne ťažký a v kufri zaberá množstvo miesta.

Praktických riešením je, ak zoženiete miniatúry svojich obľúbených produktov, ako je napríklad tento od francúzskej prírodnej kozmetiky Nuxe.

 

Praktická lekárnička na dovolenku

Nie každá značka tieto cestovné belenia ponúka  a poväčšine ide o sadu univerzálnych produktov. Ak máte citlivú pleť alebo iné špecifiká určite je dobré si načapovať vlastnú kozmetiku. Stačí mať doma praktickú cestovnú sadu s prázdnymi nádobkami. Ideálne je ich mať viac – napríklad aj pre detskú či pánsku kozmetiku.

V lete sa kontaktu vlasov s vodou a slnečnými lúčmi nevyhnete. Vlasy sa vplyvom slanej vody ničia, strácajú vlhkosť a bez adekvátnej starostlivosti aj svoju farbu - nehľadiac na to, či je vaša prirodzená alebo sa farbíte. Preto by ste popri používaní opaľovacích krémov nemali zabúdať na zdravie vašich vlasov a vlasovej pokožky. Podobný efekt má aj chlór z bazénov. Zvyknite si preto po každom kúpaní prepláchnuť vlasy čistou vodou a večer ich umyť vhodným šampónom na každodenné použitie. Nikdy nezabúdajte na kondicionér alebo balzam, ktoré vlasovú štruktúru uhladia a uzavrú.

Potenie je prirodzené, zdravé a v lete sa mu nikto nevyhne. Aby ste si príjemný pocit sviežosti udržali čo najdlhšie, spoľahnite sa na kvalitnú ochranu z lekárne. Vedeli ste, že deodorant a antiperspirant sa od seba líšia silou svojho účinku i spôsobom používania?

Zatiaľ čo jemnejší deodorant predovšetkým podporuje vašu prirodzenú vôňu, antiperspirant sa zameriava priamo na zdroj problému, eliminuje potenie a netreba ho počas dňa aplikovať opakovane. Ktorý výrobok bude viac vyhovovať práve vám, sa dozviete z nasledujúceho článku.

Leto, opaľovanie a opaľovacie prípravky

Zdravé opaľovanie

Téma opaľovania v poslednom období púta veľkú pozornosť. Slniečko máme všetci radi, ale najmä v posledných dňoch sme mohli pocítiť jeho silu. Slniť sa treba bezpečne s faktorom, ktorý nám zabezpečí potrebnú ochranu. Vďaka kvalitnej kozmetike s SPF 30 alebo 50 sa nespálite, koža sa vám neošúpe, nevytvoria sa znamienka a opálenie v konečnom dôsledku vydrží oveľa dlhšie.

Existuje množstvo konzistencií od tradičných telových mliek cez oleje či ľahké spreje alebo hmly. Natieranie tak nemusí byť otrava, ale zábava. Myslite na to, že v čase medzi 11:00 - 15:00 je dobré byť radšej v tieni. Aby ste leto prežili bez nepríjemeného spálenia či pigmentových škvŕn, skúste sa vyhnúť týmto chybám a dodržať zásady zdravého slnenia. Pripravili sme pre vás niekoľko tipov, ako sa správne natierať opaľovacím krémom.

Ak to so opaľovaním predsa len preženiete je dobré mať po ruke Panthenol. Ten nielen upokojuje podráždenú pleť, ale podporuje jej hydratáciu a regeneráciu, čo je v prípade spálenia najlepšia prvá pomoc. Podporiť opálenie môžete aj  „zvnútra“ a to používaním Betakaroténu. 
Aj v tomto prípade je účinnejšie začať s užívaním pár dní pred vycestovaní. Objavte aj ďalšie benefity betakaroténu pre zdravie.

Aby ste si letný bronz udržali čo najdlhšie a zároveň sa postarali o slnkom namáhanú pokožku, stavte na dostatok hydratácie zvonku i zvnútra. Nezabúdajte na čerstvú stravu, plnú ovocia a zeleniny a tiež dostatočný pitný režim. Vašej koži dobrú službu urobí špeciálna kozmetika po opaľovaní. 

Prajeme vám krásnu dovolenku s Maxom! :)

Za poskytnutie priestorov na fotenie ďakujeme Hotel Senec - baby friendly hotel s aquaparkom na brehu Slnečných jazier.


Ďalšie články k téme Viete ako sa zbaliť na dovolenku?

O autorovi
Redakcia BeautyClub Dr.Max
Redakcia BeautyClub Dr.Max
Čítať viac od autora
O autorovi
Redakcia BeautyClub Dr.Max
Redakcia BeautyClub Dr.Max
Čítať viac od autora