Vyšetrenia v lekárňach Dr. Max

V lekárňach Dr. Max vám ponúkame možnosť absolvovať odborné vyšetrenia, pričom výsledok dostanete už do pár minút. Stačí navštíviť vami vybranú lekáreň počas otváracích hodín a naši farmaceuti vám moderným prístrojom zmerajú dané hodnoty. S nami máte zdravie pod kontrolou.   

Vyšetrenia vykonávané vo všetkých lekárňach Dr. Max:

Hodnota CRP
V prípade akútnej infekcie, vám do 3 minút na základe hodnoty CRP zistíme, či máte bakteriálnu alebo vírusovú infekciu (v prípade respiračných ochorení). Vďaka rýchlemu výsledku sa dozviete, či potrebujete antibiotiká alebo nie.

Glykovaný hemoglobín
Rýchly test, ktorý do 3 minút odhalí, či sa u vás rozvíja cukrovka, prípadne, či ju vaša liečba drží pod kontrolou. Možné vykonávať po celý deň bez ohľadu na predchádzajúce konzumovanie jedla.


Vyšetrenia vykonávané v 76 vybraných lekárňach Dr. Max:

Hladina cholesterolu
Na základe nameraných hodnôt cholesterolu v súvislosti s ďalšími parametrami do 3 minút dokážeme určiť percentuálne vyjadrenú výšku kardiovaskulárneho rizika.

Riziko ochorenia dny
Rýchly test do 3 minút stanoví hladinu kyseliny močovej, ktorej zvýšené hladiny môžu spôsobovať ochorenie dny.

Tráviace ťažkosti
V prípade tráviacich ťažkostí test do 10 minút odhalí, či sa baktéria vyskytuje v žalúdku. Test je vhodný na prvotné vyšetrenie aj na sledovanie úspešnosti liečby. Vyhodnotenie do 10 minút predstavuje čas vyšetrenia od donesenia vzorky. Postup na správny odber vzorky stolice nájdete vo videu TU.

Skryté krvácanie v stolici
Do 5 minút zistíme prítomnosť skrytého krvácania v stolici, ktoré nemusí byť voľným okom vidieť. Vyhodnotenie do 5 minút predstavuje čas vyšetrenia od donesenia vzorky. Postup na správny odber vzorky stolice nájdete vo videu TU.

S prihliadnutím na prevádzkové možnosti, môžu jednotlivé lekárne stanoviť čas kedy vyšetrenia vykonávajú, pričom ho prostredníctvom oznamu umiestnia na viditeľné miesto v lekárni.

Výsledky odporúčame vždy prekonzultovať s vaším lekárom. Vyšetrenie nenahrádza kompletné vyšetrenie u lekára.

Vyšetrenie je určené pre osoby staršie ako 10 rokov, pre deti do 18 rokov v sprievode zákonného zástupcu.

** Upozornenie: Vyhodnotenie do 10 minút predstavuje čas vyšetrenia od donesenia vzorky.

*** Upozornenie: Vyhodnotenie do 5 minút predstavuje čas vyšetrenia od donesenia vzorky.


Mohlo by vás zaujímať:
Zľava pre poistencov Dôvery

 
Len poistenci Dôvery môžu absolvovať CRP vyšetrenie v ktorejkoľvek lekárni Dr. Max na Slovensku za zvýhodnenú cenu 3,99 eura. Cena pred zľavou je 5,99 eura.