Vyšetrenia v lekárňach Dr.Max


Máte záujem vedieť ako na tom skutočne ste?


Vyšetrenia vykonávané vo všetkých lekárňach Dr.Max:

 

Protilátky Covid-19

S presnosťou viac ako 95 % vám do 15 minút zistíme vašu hladinu protilátok COVID-19 (IgM a IgG) po očkovaní alebo prekonaní infekcie.*

 

Hodnota CRP

V prípade akútnej infekcie, vám do 3 minút na základe hodnoty CRP zistíme, či máte bakteriálnu alebo vírusovú infekciu. Vďaka rýchlemu výsledku sa dozviete, či potrebujete antibiotiká alebo nie.

 

Glykovaný hemoglobín

Rýchly test, ktorý do 3 minút odhalí, či sa u vás rozvíja cukrovka, prípadne, či ju vaša liečba drží pod kontrolou. Možné vykonávať po celý deň bez ohľadu na predchádzajúce konzumovanie jedla.


Nové vyšetrenia vykonávané v 49 vybraných lekárňach Dr.Max:

 

  

Hladina cholesterolu

Na základe nameraných hodnôt cholesterolu v súvislosti s ďalšími parametrami do 3 minút dokážeme určiť percentuálne vyjadrenú výšku kardiovaskulárneho rizika.

 

 

Riziko ochorenia dny

Rýchly test do 3 minút stanoví hladinu kyseliny močovej, ktorej zvýšené hladiny môžu spôsobovať ochorenie dny.

 

Tráviace ťažkosti

V prípade tráviacich ťažkostí test do 10 minút odhalí, či sa baktéria vyskytuje v žalúdku. Test je vhodný na prvotné vyšetrenie aj na sledovanie úspešnosti liečby. Vyhodnotenie do 10 minút predstavuje čas vyšetrenia od donesenia vzorky. Postup na správny odber vzorky stolice nájdete vo videu TU.

 

Skryté krvácanie v stolici

Do 5 minút zistíme prítomnosť skrytého krvácania v stolici, ktoré nemusí byť voľným okom vidieť. Vyhodnotenie do 5 minút predstavuje čas vyšetrenia od donesenia vzorky. Postup na správny odber vzorky stolice nájdete vo videu TU.


Mohlo by vás zaujímať:

CRP v pediatrickej praxi

V dnešnej dobe často počujeme o rizikách nadužívania antibiotík, ktoré by sa mali používať výlučne na liečbu bakteriálnych infekcií. Pri ich nesprávnom užívaní sa zvyšuje riziko bakteriálnej rezistencie, kedy sa baktéria stáva odolnou voči liečbe antibiotikami, na ktoré bola predtým citlivá.

  • Viete čo znamená skratka CRP?
  • Ako prebieha CPR vyšetrenie?
  • Aké ochorenia môže zvýšené CRP preukázať?

Zľava pre poistencov Dôvery

 
Len poistenci Dôvery môžu absolvovať CRP vyšetrenie v ktorejkoľvek lekárni Dr.Max na Slovensku za zvýhodnenú cenu 3,99 eura. Cena pred zľavou je 5,99 eura.


Prečo sledovať hodnoty glykovaného hemoglobínu tzv. dlhodobý cukor?

Stanovenie tohto parametra má významné postavenie v rámci screeningu diabetu.

  • Ako sa meria glykovaný hemoglobín?
  • Aké sú jeho normálne hodnoty?
  • Čo môže skresliť jeho hladinu?

 

Výsledky odporúčame vždy prekonzultovať s vaším lekárom.

* Upozornenie: Negatívny výsledok (neprítomnosť protilátok vo vzorke) nevylučuje možnosť prebiehajúcej, prípadne prekonanej infekcie SARS-CoV-2 a výsledok by sa mal potvrdiť analýzou v laboratórnom prostredí. Testovanie robíme od veku 10 rokov.

** Upozornenie: Vyhodnotenie do 10 minút predstavuje čas vyšetrenia od donesenia vzorky.

*** Upozornenie: Vyhodnotenie do 5 minút predstavuje čas vyšetrenia od donesenia vzorky.