Pamäť a sústredenie

  (52)

Efektívne učenie, zlepšenie koncentrácie a posilnenie pamäte patria k najčastejšie konzultovaným problémom v prostredí lekárne. Či už sa pripravujete na skúšky v škole, máte vyčerpávajúce obdobie v práci alebo pokročilým vekom jednoducho pamäť neslúži ako má, je dôležité sa o ňu starať, zlepšovať a podporovať. Lieky a doplnky výživy pre podporu funkcie nervovej sústavy  a prekrvenie ciev v mozgu väčšinou obsahujú ako hlavnú zložku výťažok z ginkga dvojlaločného, ďalej vitamíny B a E, omega-3 mastné kyseliny a mnoho ďalších.

Zoradiť podľa
 • REMYELIN

  1×30 cps, výživový doplnok
  Výživový doplnok obsahuje kombináciu uridínu (UMP), palmitoyletanolamidu (PEA), vitamínov skupiny B (B1, B6, B12), vitamínu C a biologicky aktívneho folátu.
 • Dr.Max Ginkgo biloba 60 mg

  1×60 cps, výživový doplnok
  Extrakt z listov ginkgo biloba správnu činnosť krvného obehu.
 • Dr.Max Nervea

  1×60 cps, výživový doplnok
  Obsahuje špeciálne zloženie pre podporu správnej činnosti nervovej sústavy a pre normálnu hladinu glukózy v krvi.
 • ESPRICO

  1×60 cps, dietetický prípravok
  Doplnok výživy vhodný pri problémoch s koncentráciou a učením. Obsahuje omega mastné kyseliny, zinok a horčík. Žuvacie kapsule s ovocnou príchuťou.
 • JAMIESON GINKGO BILOBA

  1×90 tbl, ginko
  Výživový doplnok s rastlinným výťažkom. Ginkgo biloba extrakt prispieva k duševnej rovnováhe (podporuje sústredenosť, krátkodobú pamäť a zapamätávanie si v období zvýšeného stresu) Pomáha udržiavať pamäť a poznávacie funkcie vo vyššom veku Podporuje prekrvenie, čím priaznivo pôsobí aj na výkon mozgu a jeho reaktivitu.
 • Lipozomálny glutatión

  1×200 ml, výživový doplnok s ananásovou príchuťou
  Výživový doplnok s obsahom glutatiónu vo vysokovstrebateľnej lipozomálnej forme.
 • Účinná látka lieku má pozitívny vplyv na funkciu mozgu.
 • Melatonín 3 mg pod jazyk prirodzene pomáha regulovať náš spánkový cyklus. Melatonín môže zlepšiť kvalitu spánku, najmä v súvislosti so starnutím. Prípravok obsahuje prírodnú substanciu melatonín, hormón vylučovaný epifýzou v mozgu. Jeho hlavnou funkciou je kontrolovať biorytmus spánku a bdenia. Melatonín sa tvorí v dostatočnom množstve hlavne v prvých 16-tich rokoch života, potom jeho produkcia klesá.
 • MedPharma GINKGO BILOBA + GUARANA

  1×67 tbl, GINKGO BILOBA + GUARANA
  Doplnok výživy s ginkgom a guaranou. Pomáha zvyšovať prekrvenie srdca, mozgu. Znižuje pocit studených končatín. Zlepšuje pamäť, koncentráciu. Má antioxidačný účinok.
 • MedPharma GINKGO BILOBA + GUARANA

  1×37 tbl, biloba + guarana
  Doplnok výživy s ginkgom a guaranou. Pomáha zvyšovať prekrvenie srdca, mozgu. Znižuje pocit studených končatín. Zlepšuje pamäť, koncentráciu. Má antioxidačný účinok.
 • WALMARK GinkoPrim MAX

  1×60 tbl, pre pamäť
  Vysoko kvalitný výťažok z Ginkgo biloby (ginka dvojlaločného) pre lepší výkon mozgu, obohatený o DMAE a magnézium.
 • TEREZIA B15 MEMORY

  1×60 cps, výživový doplnok
  Produkt je určený pre lepšiu koncetráciu, pamäť a podporuje nervovú sústavu a jej rovnováhu. Vhodný pre použitie pri potrebe vysoko sa koncetrovať (manažéri, študenti, seniori).
 • GENERICA Ginkgo 24/6

  1×90 cps, výživový doplnok
  Výživový doplnok, ktorý obsahuje extrakt z Gingko biloba. 40mg v každej kapsule.
 • GINKGOMAX+BACOPA+LECITÍN - DA VINCI

  1×120 cps, výživový doplnok
  Výživový doplnok, ktorý je unikátny svojím inovovaným a posilneným zložením s obsahom štandardizovaného extraktu z Ginkgo biloby a vysokým obsahom Lecitínu.
 • BLENDEA BIO BRAHMI

  1×90 cps, výživový doplnok
  Výživový doplnok s bylinou brahmi v BIO kvalite, ktorá priaznivo pôsobí na pamäť aj koncentráciu.
 • Účinná látka lieku má pozitívny vplyv na funkciu mozgu.
 • Účinná látka lieku má pozitívny vplyv na funkciu mozgu.
 • BIOLEVOX Neuro

  1×30 tbl, výživový doplnok
  Výživový doplnok s obsahom uridínu monofosfátu a vitamínov B3, B6, B1, B12 a kyseliny listovej. Vitamíny B1, B3, B6 prispievajú k správnemu fungovaniu nervového systému.
 • GENERICA Cognivia IQ

  1×30 cps, výživový doplnok
  Cognivia je unikátnou kombináciou 2 druhov šalvií,a to šalvie lekárskej a šalvie levandulolistej, ktoré pôsobia synergicky na podporu pamäti a koncentrácie.
 • kompava DLPA EXTRA 400 mg

  1×60 tbl, výživový doplnok
  Prírodný doplnok stravy DLPA extra prispieva ku správnej funkcii nervového systému a psychiky.
 • Priaznivo ovplyvňuje látkovú výmenu nervových buniek, pri záťažových stavoch zvyšuje využitie glukózy a kyslíku bunkami centrálnej nervovej sústavy.
 • GreenFood Nutrition Magnesium Chelát obsahuje horčík vo vysoko využiteľnej chelátovej väzbe bisglycinátu horečnatého. Bisglicinát horečnatý = chelátová forma horčíka s 80% využiteľnosťou pre telo bez nežiaducich vedľajších účinkov (pre porovnanie oxid horečnatý je pre telo využiteľný iba zo 4%). Výhodou minerálov v chelátovej väzbe je, že sa lepšie dostávajú, v nezmenenej podobe, na miesto určenia v organizme. Surovina pre náš Magnézium Chelát pochádza z Talianska. Magnesium prispieva k: - Energetickej rovnováhe tela, zaisťuje uvoľňovanie a spotrebu energie, prispieva k vyrovnanému energetickému metabolizmu. - Normálnej činnosti nervovej sústavy, ktorá ovláda činnosť všetkých orgánov v tele. - Podieľa sa na procese delenia buniek, ktorý vo zvýšenej miere prebieha v tehotenstve. - Elektrolytickej rovnováhe , teda k udržaniu správnej hladiny dôležitých iónov, ako sú sodné, draselné, horečnaté a ďalšie ... - Normálnej psychickej činnosti, zahŕňajúcej schopnosť koncentrácie, učenia, pamäti a myslenia. Horčík prispieva k zníženiu miery únavy a vyčerpania. - Horčík prispieva k udržaniu zdravých zubov, kostí, k normálnej činnosti svalov.
 • L-Tryptophan je esenciálna aminokyselina, ktorej vlastnosti súvisia s produkciou serotonínu a melatonínu, hormónov zodpovedných za pozitívny psychický stav a kvalitný spánok. Ten je pre všetkých mimoriadne dôležitý. Pri hlbokom spánku telo najlepšie regeneruje a dochádza okrem iného k obnove a rastu buniek. L-Tryptophan je esenciálna aminokyselina, ktorú je možné prijímať konzumáciou rozličných bielkovinových zdrojov alebo doplnkov stravy. Využitelnosť L-Tryptofánu je možné posilniť súčasným užívaním vitamínu B6, ktorý pôsobí ako koenzým jeho premeny na serotonin. Kozlík lekársky je obľúbená bylina, ktorá je používaná pri nervových chorobách, ako sú úzkosť a poruchy spánku. Tento doplnok stravy je zameraný na podporu duševnej kondície.
 • Kombinácia látok pre zlepšenie koncentrácie a výkonnosti mozgu. DMAE je vhodný ako pri učení tak v priebehu fyzickej aktivity. Ginkgo Biloba je v hľadáčiku osôb, ktoré sa zaujímajú o obehový systém, zásobovaním organizmu kyslíkom, s mentálnou kondíciou pamäti, bolesťami hlavy, závratmi, nesústredením aj depresiou. Napriek rozšíreným domnienkam sa účinok ginkgo spojený s pamäťou a duševnou výkonnosťou netýka iba seniorov. Cholin je v organizme stavebnou látkou pre acetylcholín, ktorý je hlavným prenášačom nervových vzruchov do mozgu a do nervosvalovej platničky. Tá zabezpečuje koordináciu pohybov pod dohľadom riadiaceho mozgového centra. DMAE vyhľadávajú ľudia orientovaní na: - Zvyšovanie bdelosti. - Zlepšovanie nálady. - Podporu mozgovej činnosti. - Zlepšenie mentálnych funkcií, ako napr. pamäti.
 • Vysoko kvalitný výťažok z Ginkgo biloby (ginka dvojlaločného) pre lepší výkon mozgu, obohatený o DMAE a magnézium.
 • W line Omega-3 FORTE 130+65TOB Promo

  1x1 set, výhodné balenie pre zdravý zrak, pamäť a srdce
  Výživový doplnok vo forme kapsúl obsahuje omega-3 mastné kyseliny (EPA a DHA) a vitamín E.
 • Kyselina alfa-linolénová (omega 3) je esenciálna mastná kyselina, ktorú si nie sme sami schopní produkovať, ale potrebujeme ju pre správnu činnosť organizmu. Tento doplnok obsahuje rybí olej v kapsulách s obsahom EPA a DHA. Ide o látky nevyhnutné pre fungovanie ľudského tela, ktoré by mali byť súčasťou suplementácie nielen športovcov, ale aj každého, kto dbá na vyvážený príjem dôležitých mikronutrientov. Doplnok je vhodný pre športovcov i pre všetkých, ktorí nekonzumujú ryby alebo rybie produkty.
Pamäť a sústredenie

Pamäť a sústredenie