Alergia

  (114)

Alergia predstavuje pre mnohých z nás každodennú výzvu. Jej prejavy spôsobujú takzvané alergény. Tie môžu zahŕňať peľ, prach, roztoče, srsť zvierat a mnoho ďalších.

Príznaky alergie sú rôzne. Najčastejším prejavom je alergická nádcha, spôsobujúca upchatý nos, dýchacie ťažkosti, výtok z nosa, svrbenie ďasien. Alergické reakcie závisia od citlivosti jednotlivca a množstva daného alergénu.

Pri prevencii a liečbe alergií je dôležité identifikovať príčiny a zvoliť správnu liečbu. Prečítajte si o jednotlivých príznakoch alergie a možnostiach, ako sa s nimi vyrovnať.

Alergie sú spôsobené alergénmi, ktoré najčastejšie zahŕňajú látky ako peľ, prach, roztoče a srsť zvierat. Alergické reakcie závisia od citlivosti jednotlivca a množstva alergénu. Pre prevenciu a liečbu alergií je dôležité včas identifikovať príčinu alergickej reakcie.


Nasometin je účinný liekna liečbu príznakov sezónnej a celoročnej alergickej nádchy. Jeho účinnou látkou je mometazónfuroát, silný lokálny kortikosteroid, ktorý pôsobí protizápalovo a znižuje opuch slizníc.

Tento sprej do nosa je určený pre dospelých od 18 rokov. Odporúčané dávkovanie sú 2 vstreknutia do každej nosovej dierky 1x denne a ako udržiavacia liečba jedno vstreknutie do každej nosovej dierky.

Pred prvým použitím Nasometinu je potrebné pretrepať fľaštičku a napumpovať sprej niekoľkokrát do vzduchu, kým sa neobjaví jemná hmlovina. Po každom použití by ste mali sprej uzavrieť a uchovávať pri izbovej teplote.

Pri stredne závažných až závažných príznakoch sezónnej alergickej rinitídy je možné začať s aplikáciou pár dní pred obdobím so zvýšenou koncentráciou alergénov.

Nasometin ponúka účinnú liečbu alergickej nádchy a prispieva k zlepšeniu kvality života pacientov postihnutých týmto ochorením.


Vividrin Ectoin sú očné kvapky, ktoré pomáhajú pri liečbe a prevencii symptómov a príznakov alergických zápalov. Tento produkt účinne redukuje zápaly spojiviek vyvolané alergénom a zmierňuje príznaky alergie ako je začervenanie, svrbenie a slzenie očí. Liek je vhodný aj pre osoby s citlivými očami, nakoľko neobsahuje konzervačné látky, umelé farbivá ani steroidy, čím znižuje riziko vedľajších účinkov.

Obsahujú prírodnú zložku ectoin, ktorá stabilizuje bunkové membrány a chráni bunky pred negatívnymi vplyvmi alergénov. Vďaka tejto zložke kvapky poskytujú rýchlu a efektívnu úľavu od alergických príznakov.

Vividrin Ectoin vo forme spreja do nosa je ideálny pre osoby trpiace sezónnou alebo celoročnou alergickou nádchou. Nosový sprej Vividrin Ectoin obsahuje rovnakú prírodnú molekulu ectoin, ktorá chráni bunky, potláča zápal a stabilizuje nosovú sliznicu.

Aplikácia očných kvapiek aj spreja do nosa je jednoduchá a pohodlná. Kvapky sa aplikujú do oka, a to 1-2 kvapky do každého oka podľa potreby alebo podľa odporúčania lekára. Sprej sa aplikuje do nosa 1-2 vstreky do každej nosovej dierky niekoľkokrát denne podľa potreby. Dávkovanie sa môže individuálne líšiť, preto vám odporúčame poradiť sa so svojím lekárom alebo lekárnikom o podávaní lieku.


Psilo-balsam je lokálne anestetikum a antihistaminikum, ktoré sa používa na zmiernenie bolesti a svrbenia spôsobeného kožnými alergickými reakciami. Napríklad podráždenie slnkom, uštipnutie hmyzom, kožné alergie a ekzémy.

Hlavnou účinnou látkou Psilo-balsamu je difenhydramíniumchlorid. Aplikuje sa lokálne na postihnuté miesto na pokožke 3 až 4 krát denne. Pred aplikáciou je dôležité umyť a osušiť postihnutú oblasť. Po nanesení je potrebné dôkladne si umyť ruky.

Medzi jeho prednosti patrí rýchly nástup, chladivý účinok gélu, možnosť aplikácie niekoľkokrát za deň, či jednoduchá aplikácia u dospelých aj u detí.

Výdaj lieku nie je viazaný na lekársky predpis. Pred použitím Psilo-balsamu sa poraďte s lekárom alebo lekárnikom. V prípade pretrvávajúcich alebo zhoršujúcich sa príznakov sa odporúča konzultovať s odborníkom.


Gelorevoice je účinný liek na zachrípnutie, svrbenie, pálenie v hrdle a suché sliznice, ktoré vedú k bolestiam hrdla alebo neproduktívnemu, suchému kašľu. Vďaka hydrogelovému komplexu zvlhčuje a chráni sliznice v ústach a hrdle.

Gelorevoice sa užíva vo forme pastiliek, ktoré sa pomaly rozpúšťajú v ústach. Pastilky tvoria ochranný film na slizniciach, ktorý upokojuje a zvlhčuje podráždené miesta. Tým sa znižuje bolesť a nepohodlie pri prehĺtaní.

Okrem hydrogelového komplexu obsahujú pastilky aj kyselinu hyalurónovú, ktorá má zvlhčujúce a protizápalové vlastnosti.

Odporúča sa dospelým a deťom nad 6 rokov. Užívať sa môže 1 pastilka viackrát denne, no maximálne 6 pastiliek denne. Pastilky sa nesmú žuť ani prehĺtať v celku. Cmúľajú sa a postupne sa rozpúšťajú.


Alergie spôsobujú nepohodlie a rôzne obmedzenia v každodennom živote. Zodac je antihistaminikum, ktoré pomáha pri liečbe alergií a zmierňuje jej príznaky.

Zodac obsahuje účinnú látku cetirizín v dávke 10 mg na tabletku. Cetirizín znižuje účinky histamínu, látky, ktorá sa uvoľňuje pri alergických reakciách.

Toto antialergické liečivo je určené na liečbu sezónnej a celoročnej alergickej nádchy, či na zmiernenie svrbenia a vyrážok pri chronickej idiopatickej urtikárií (tzv. žihľavky).

Dospelí a deti nad 12 rokov by mali užívať jednu tabletku (10 mg) denne. U detí od 6 do 12 rokov sa dávka upravuje na polovicu tabletky (5 mg) a užíva dvakrát denne. Liek sa môže užívať nezávisle od jedla.

Liek je určený na krátkodobé použitie. Ak sa vyžaduje dlhodobejšie užívanie, je potrebné vyhľadať lekára.

Liek Zodac je dostupný bez lekárskeho predpisu. Užívanie je dôležité konzultovať
s lekárom alebo lekárnikom, najmä v tehotenstve, ak užívate iné lieky alebo trpíte zdravotnými problémami. Zodac ponúka účinnú liečbu proti alergiám a pomáha zlepšiť kvalitu života pacientov trpiacich alergickými reakciami.


Sencor SHA-8400WH-EUE3 je vysoko účinná čistička vzduchu, ktorá zabezpečuje čistý a zdravý vzduch vo vašej domácnosti. Toto zariadenie je ideálne pre alergikov, astmatikov a ľudí s citlivou pokožkou.

Táto čistička vzduchu využíva 4-stupňový filtračný systém, ktorý zahŕňa HEPA filter, HEPA 13 filter, uhlíkový filter a UV-C lampu. Tento kombinovaný systém odstraňuje až 99,92% častíc, vrátane peľu, baktérií, vírusov a plesní.

Sencor SHA-8400WH-EUE3 má tichý chod s hlučnosťou iba 30 dB(A). Je určená pre miestnosti vo veľkosti do 25 m². Má vzduchový výkon CADR 178 m³/h.

Čistička vzduchu disponuje funkciou časovača či ionizácie. Ionizačný modul emituje záporné ióny, osviežuje vzduch a podporuje zhlukovanie a usadzovanie prachových častíc a ďalších nežiaducich objektov. Ďalej má integrovaný kvalitný displej, na ktorom môžete sledovať aktuálnu kvalitu vzduchu vo svojom okolí.

Vďaka tejto čističke vzduchu si môžete užívať čistý a zdravý vzduch vo vašej domácnosti,  zlepšiť svoje zdravie a kvalitu života.

Zoradiť podľa

CLARITINE 10 mg

1×10 tbl, liek
Liek proti alergii. Je určený pre dospelých a deti od 2 rokov s hmotnosťou nad 30 kg na zmiernenie príznakov alergie.
 • Cetirizin Dr.Max 10 mg

  1×7 tbl, pre úľavu od alergickej nádchy a chronickej žihľavky
  Tento liek zmierňuje príznaky niektorých alergií.
 • Bioderma Atoderm Sprchový olej

  1×1000 ml, sprchový olej
  5.0
  (7)
  Krémová a nemastná textúra Atoderm Sprchového oleja zaisťuje jemné čistenie veľmi suchej a podráždenej citlivej pokožky.
 • 4.6
  (11)
  Vysoko upokojujúca starostlivosť pre veľmi suchú, podráždenú a citlivú pokožku so sklonom k atopii (dospelí, deti, dojčatá). Výživná a nelepivá textúra balzamu s protisvrbivým a obnovujúcim účinkom.
 • 5.0
  (2)
  Telový sprej na vonkajšie použitie pre väčšie plochy pokožky a vlasovú oblasť pri psoriáze, atopickom ekzéme, seborei, suchej a citlivej pokožke
 • Levocetirizin Dr.Max 5 mg

  1×7 ks, proti alergickej nádche a chronickej žihľavke
  Liek lieči symptómy alergií, konkrétne na alergickú nádchu a chronickú žihľavku neznámeho pôvodu.
 • Fenimax 1 mg/g gél

  1×50 g, gél v tube
  Gél pomáha pri svrbení a podráždení pokožky.
 • Fenimax 1 mg/g gél

  1×30 g, gél v tube
  5.0
  (1)
  Gél pomáha pri svrbení a podráždenej pokožke.
 • Upokojujúci olejový balzam proti svrbeniu pre suchú pokožku so sklonom k atopii poskytuje okamžitú úľavu od pálenia a pocitu sucha.
 • URIAGE XÉMOSE Upokojujúca SOS hmla proti svrbeniu

  1×200 ml, upokojujúca hmla proti svrbeniu pokožky
  Upokojujúca hmla proti svrbeniu upokojuje pocity pnutia na spôsobené suchosťou pokožky.
 • NASIVIN 0,05 %

  1×10 ml, liek
  Nasivin® 0,05 % znižuje prekrvenie nosovej sliznice, čím uľahčuje dýchanie nosom a zlepšuje uvoľňovanie hlienov. Nasivin 0,05 % je určený pre deti od 6 rokov a dospelých.
 • Zodac

  1×7 tbl, 10 mg
  Cetirizín, liečivo Zodac®, tlmí "skorú" fázu alergickej reakcie, ako aj pohyb buniek zápalu, hlavne eozinofilov a uvoľňovanie pôsobkov spojených s "neskorou" fázou alergickej reakcie.
 • 5.0
  (8)
  Krém na tvárovú oblasť a citlivé časti pri psoriáze, atopickom ekzéme, seborei, suchej a citlivej pokožke
 • Fenistil gél

  1x30 g, gél pri poštípnutí hmyzom a svrbení pokožky
  Fenistil gél je liek používaný pri liečbe kožných alergií - po bodnutí hmyzom, slnečné alergie, žihľavka, povrchové popáleniny. Účinne uľavuje od svrbenia.
 • OCUflash

  2×10 ml (20 ml), očná roztoková instilácia
  Isotonický, pufrovaný roztok s prídavkom extraktu očianky lekárskej.
 • Masť Hydrocortison Léčiva je určená na symptomatickú úľavu pri zápaloch a svrbení, najmä v miestach s tenkou kožou.
 • 4.5
  (2)
  Šampón na pravidelnú starostlivosť o vlasovú oblasť pri psoriáze, atopickom ekzéme, seborei, suchej a citlivej pokožke
 • OPHTHALMO-SEPTONEX

  1×10 ml, očné kvapky
  Očné kvapky s antiseptickým účinkom . Používa sa na liečbu nehnisavých zápalov spojoviek a rohovky.
 • STERIMAR Cu

  1×50 ml, nosový mikrosprej
  5.0
  (2)
  Morská voda obohatená o meď, vhodná pri častej a opakovanej nádche. Prírodný sprej, bez konzervačných látok. Bez vekového obmedzenia. Vhodný na dlhodobé používanie.
 • fytofontana VIROSTOP nosový sprej

  1×20 ml, nosový sprej
  5.0
  (9)
  Efektívna ochrana pred COVID-19, chrípkou a prechladnutím. V prípade choroby účinne zmierňuje prejavy COVID-19, chrípky a ďalších ochorení horných dýchacích ciest.
 • Vividrin ectoin

  1×10 ml, očné kvapky
  Očné kvapky na liečbu a prevenciu symptómov a príznakov alergických zápalov. Redukuje zápaly spojiviek vyvolané alergénom. Zmierňuje príznaky alergie (začervenanie, svrbenie a slzenie očí).
 • Bioderma Atoderm Intensive eye

  1×100 ml, gél na podráždené očné viečka
  5.0
  (1)
  Každodenná starostlivosť 3v1 o podráždené očné viečka. Upokojuje, obnovuje a odstraňuje make-up.
 • Ophthalmo-Septonex

  1×5 g, očná masť
  Očná masť s antiseptickým účinkom . Používa sa na liečbu nehnisavých zápalov spojiviek a rohovky.
 • Zdravotnícka pomôcka ClinSin med sa používa na prípravu izotonického alebo hypertonického roztoku.
 • Fenistil gél

  1x50 g, gél pri poštípnutí hmyzom a svrbení pokožky
  Liek obsahuje dimetindénmaleinát, ktorý patrí do skupiny liečiv nazývaných antihistaminiká.
 • Livostin 0,5 mg/ ml

  1×10 ml, sprej
  Nosový sprej poskytujúci úľavu od príznakov alergie . Odstraňuje výtok z nosa, svrbenie, opuch sliznice, kýchanie. . . .
 • STERIMAR na upchatý nos

  1×50 ml, nosový mikrosprej od 3 rokov
  Morská voda obohatená o meď. Na dočasné použitie, kým je nos upchatý. Prírodný, bez konzervačných látok. Pre deti od 3 rokov a dospelých.
 • STERIMAR nosová hygiena

  1×50 ml, nosový mikrosprej
  Na dennú hygienu nosa. Jemne čistí nos a odstraňuje nečistoty. 100% prírodný, bez konzervačných látok, na dlhodobé používanie. Bez obmedzenia veku.
Alergia

Alergia