Cetirizin Dr.Max 10 mg

1×7 tbl, pre úľavu od alergickej nádchy a chronickej žihľavky

Značka: DR.MAX
Tento liek zmierňuje príznaky niektorých alergií.
Dr.Max 2+1 zadarmo Vložte do košíka 3 ľubovoľné produkty s logom Dr.Max a produkt s najnižšou cenou získate ZADARMO.
Na sklade
3,99
Doprava zadarmo
3 body na vernostnú kartu

O produkte

1928B ADC

Cetirizín, účinná látka tohto lieku, je antihistaminikum. Antihistaminiká pomáhajú zmierniť príznaky niektorých alergií. Liek je určený na:

  • zmiernenie nosových a očných príznakov sezónnej a celoročnej alergickej nádchy,
  • zmiernenie príznakov žihľavky (chronickej žihľavky z neznámej príčiny).

Spôsob použitia

Dávkovanie a dávkovacie schémy

Dávkovanie u deti vo veku od 6 do 12 rokov: 5 mg 2x denne (polovica tablety 2x denne).
Dávkovanie dospelí a dospievajúci starší ako 12 rokov: 10 mg 1 x denne (1 tableta).

Spôsob použitia

Tablety sa prehĺtajú a zapíjajú pohárom tekutiny. Tableta sa môže rozdeliť na dve rovnaké dávky.

Upozornenie

Cetirizín sa nemá podávať tehotným ženám.  
Je potrebná opatrnosť pri podávaní cetirizínu dojčiacim ženám.
Neodporúča sa u detí mladších ako 6 rokov. Avšak užívanie lieku sa má prerušiť.
Liek je kontraindikovaný u pacientov s ťažkou poruchou funkcie obličiek.
Opatrnosť sa odporúča u pacientov s epilepsiou a u pacientov s rizikom výskytu kŕčov. 
Počas užívania sa odporúča vyhnúť sa konzumácii alkoholu.
Ďalšie osobitné upozornenia sú uvedené v SPC (časť 4.4).

Účinné látky

cetirizín dihydrochlorid