Podráždené oči z alergie

  (12)

Alergické reakcie očí, prejavujúce sa začervenaním, svrbením, slzením a opuchom, vyžadujú pozornosť. Domáce opatrenia ako studené obklady či umývanie očí môžu priniesť dočasnú úľavu, no v prípade výrazných príznakov odporúča sa konzultácia s lekárom. Očné kvapky a gély sú účinnými prostriedkami na liečbu alergickej reakcie, pričom minimalizácia kontaktu s alergénom a udržiavanie čistoty v domácnosti sú dôležitými preventívnymi opatreniami. Zdravotné problémy by nemali byť podceňované.

Náš tip proti opuchnutiu, slzeniu či svrbeniu očí z alergie

Vividrin Ectoinočné kvapky, ktoré pomáhajú pri liečbe a prevencii symptómov a príznakov alergických zápalov. Tento produkt účinne redukuje zápaly spojiviek vyvolané alergénom a zmierňuje príznaky alergie ako je začervenanie, svrbenie a slzenie očí. Liek je vhodný aj pre osoby s citlivými očami, nakoľko neobsahuje konzervačné látky, umelé farbivá ani steroidy, čím znižuje riziko vedľajších účinkov.

Obsahujú prírodnú zložku ectoin, ktorá stabilizuje bunkové membrány a chráni bunky pred negatívnymi vplyvmi alergénov. Vďaka tejto zložke kvapky poskytujú rýchlu a efektívnu úľavu od alergických príznakov. Vividrin Ectoin vo forme spreja do nosa je ideálny pre osoby trpiace sezónnou alebo celoročnou alergickou nádchou. Nosový sprej Vividrin Ectoin obsahuje rovnakú prírodnú molekulu ectoin, ktorá chráni bunky, potláča zápal a stabilizuje nosovú sliznicu.

Aplikácia očných kvapiek aj spreja do nosa je jednoduchá a pohodlná. Kvapky sa aplikujú do oka, a to 1-2 kvapky do každého oka podľa potreby alebo podľa odporúčania lekára. Sprej sa aplikuje do nosa 1-2 vstreky do každej nosovej dierky niekoľkokrát denne podľa potreby. Dávkovanie sa môže individuálne líšiť, preto vám odporúčame poradiť sa so svojím lekárom alebo lekárnikom o podávaní lieku.

Zoradiť podľa
 • Vividrin ectoin

  1×10 ml, očné kvapky
  Očné kvapky na liečbu a prevenciu symptómov a príznakov alergických zápalov. Redukuje zápaly spojiviek vyvolané alergénom. Zmierňuje príznaky alergie (začervenanie, svrbenie a slzenie očí).
 • SYSTANE HYDRATION bez konzervačných látok

  1×10 ml, zvlhčujúce očné kvapky
  Zvlhčujúce očné kvapky sú určené na dočasnú úľavu od pálenia a podráždenia spôsobeného suchosťou očí.
 • Ocuvers drops Gel

  1×10 ml, očné kvapky na báze hyaluronátu sodného 0,3%
  Zdravotnícka pomôcka, gélové očné kvapky pre hydratáciu, upokojenie a výživu suchých očí.
 • OCUTEIN SENSITIVE PLUS - DA VINCI

  1×15 ml, zvlhčujúce očné kvapky
  Ocutein® Sensitive Plus - je sterilný očný roztok s hyaluronátom sodným a extraktom z čučoriedok s vysoko účinným upokojujúcim lubrikačným a hydratačným účinkom.
 • REFRESH

  1×15 ml
  Roztok na suché a podráždené oči.
 • OCUflash

  2×10 ml (20 ml), očná roztoková instilácia
  Isotonický, pufrovaný roztok s prídavkom extraktu očianky lekárskej.
 • HYLO-PARIN Očné kvapky

  1×10 ml, zvlhčujúce
  Zvlhčujúce očné kvapky tvorí sterilný roztok bez konzervačných látok.
 • Artelac Spray

  1×10 ml, očný sprej
  Sterilný očný roztok vo forme spreja, ktorý pôsobí ako očný lubrikant a podporuje všetky tri vrstvy slzného filmu.
 • Dr. Max Očný sprej

  1×10 ml, na očné a periokulárne použitie
  Očný sprej má riediaci, dekongestívny a hydratačný účinok a zvyšuje objem slzného filmu.
 • VIZIK OPH GTT PRI ALERGII

  1×10ml, kvapky do očí proti alergií
  Vizik očné kvapky pri alergii s kombinácia hyalurónanu sodnému (stabilizuje slzný film) a ektoínu (zvlhčujúci, upokojujúci) chránia pred alergénmi z okolitého prostredia, zvlhčujú povrch oka a vyhladzujú ho. Tým umožňujú dlhodobú úľavu a podporujú regeneračné procesy na podráždenej a citlivej sliznici oka.
 • SeptoZINC

  1×1 ks
  Sterilný, izotonický, výplachový roztok s prídavkom antisepticky a synergicky pôsobiacich prísad (glukonát zinočnatý a benzalkóniumchlorid). Vhodný pre deti od 1 roka, mladistvých a dospelých.
 • Artelac Nature

  1×10 ml, očné kvapky
  Zdravotnícka pomôcka, očné kvapky. Žltohnedý očný roztok, prípravok prvej voľby pre podráždené oči.
Podráždené oči z alergie

Podráždené oči z alergie