Livostin 0,5 mg/ ml

1×4 ml, očné kvapky

Značka: MCNEIL

Očné kvapky poskytujúce úľavu od príznakov alergie - opuch, pálenie, slzenie, svrbenie, sčervenanie. . .

6,99
Ušetríte 16%

Pôvodná cena:  8,29 €  ·  zľava 1,30 €

Najnižšia cena pred zľavou: 8.28 €

Doprava zadarmo pri nákupe nad 19,90 € pre členov Dr.Max CLUB.

O produkte: Livostin 0,5 mg/ ml 1×4 ml, očné kvapky

15853 ADC

LIVOSTIN® 0,5 mg/ml očné kvapky

Trápi Vás svrbenie alebo pálenie očí, opuch viečok, slzenie či prekrvenie spojiviek v dôsledku alergie? Zvoľte LIVOSTIN® očné kvapky.

 • Prináša takmer okamžitú úľavu od alergickej konjunktivitídy.
 • Zmierňuje príznaky alergie až na niekoľko hodín.
 • Vďaka lokálnej aplikácii pôsobí priamo v mieste vzniku problému.

Čo je alergia?

Alergia je prehnaná, neprimeraná reakcia imunitného systému organizmu na látky, s ktorými sa bežne stretávame tzv. alergény.1 Najčastejšie je vyvolaná peľom z kvitnúcich rastlín alebo prachom. Ide o jednu z najčastejších zdravotných ťažkostí dnešnej doby a počet ľudí zasiahnutých týmito ťažkosťami v posledných rokoch trvalo narastá.2 Alergici sú zároveň hlavnou skupinou s rizikom vzniku astmy.

Trpia na alergie viac muži alebo ženy? 

Táto bitka je veľmi vyrovnaná. Ženy zastupujú 55 56 % pacientov, muži 44 45 %. Nedá sa teda povedať, že by prevažovala enormne jedna alebo druhá skupina. Najdôležitejší vplyv na alergie má náš životný štýl a životné prostredie, v ktorom sa pohybujeme a trávime čas. Odhaduje sa, že do roku 2025 bude mať niektorú formu alergie až 50 % obyvateľov.

Zápal spojiviek spôsobený alergénmi - ALERGICKÁ KONJUNKTIVITÍDA

Alergická konjunktivitída sa prejavuje svrbením alebo pálením očí, opuchom viečok, slzením a prekrvením spojiviek, pričom postihnutý má výrazne červené oči. V závažnejších prípadoch môže byť napadnutá aj očná rohovka.

Alergická konjunktivitída je veľmi často sprevádzaná aj alergickou nádchou.

Liečba alergie

Základom liečby je tlmenie príznakov pomocou liekov doplnené individuálnou alergickou imunoterapiou. V rámci možností je dôležité obmedziť styk s alergénom!

Pri liečbe alergie sa odporúča voliť antihistaminiká selektívne blokujúce iba receptory H1, aby nedochádzalo k nežiaducim účinkom v dôsledku ovplyvnenia iných typov receptorov v iných tkanivách (napr. známy útlm centrálneho nervového systému pri liečbe antihistaminikami 1. generácie).3

LIVOSTIN® - liečivo LEVOCABASTINI HYDROCHLORIDUM

 • Lokálne antihistaminikum.
 • Veľmi účinný a rýchlo pôsobiaci pri akútnych ťažkostiach.
 • Vysoko selektívny antagonista H1-histamínového receptora s predĺženým účinkom.
 • Takmer okamžite a na niekoľko hodín zmierňuje príznaky alergickej konjunktivitídy Livostin®, očné kvapky a alergickej rinitídy - Livostin®, nosový sprej

Tipy pre peľových alergikov: 

 • Pred lietajúcim peľom sa môžete do istej miery ochrániť okuliarmi s veľkými sklami, rukavicami a respirátorom.
 • Ak sa dá, pobyt vonku odložte na neskoré popoludnie, kedy je koncentrácia peľu vo vzduchu oveľa nižšia ako ráno a dopoludnia.
 • Na konci dňa sa vždy dôkladne osprchujte a umyte si aj vlasy, aby ste zo seba spláchli peľové zrná. Oblečenie, ktoré ste mali na sebe počas dňa, nenechávajte pokiaľ možno v miestnosti, v ktorej budete spať.
 • Na jar perte posteľnú bielizeň častejšie, pretože počas vetrania sa peľ a ďalšie alergény dostávajú na vaše obliečky.
 • Kosenie trávy a prácu na záhrade prenechajte niekomu inému. Tráviť čas vonku je dôležité, ale vyhnite sa blízkemu kontaktu s alergénmi.
 • Aj vaši zvierací miláčikovia prenášajú alergény vo svojej srsti.
 • Vyskúšajte liek Livostin® !

Pre koho je prípravok určený? 

Prípravok je indikovaný na liečbu dospelých, dospievajúcich a detí od 6 rokov.

Dávkovanie

Deti od 6 rokov: Zvyčajnú dávku predstavuje jedna kvapka očných kvapiek LIVOSTIN® 2x denne do oboch očí. Dávkovanie je možné zvýšiť na jednu kvapku 3-4x denne. Liečba má pokračovať až do vymiznutia príznakov.

Dospelí: Zvyčajnú dávku predstavuje jedna kvapka očných kvapiek LIVOSTIN® 2x denne do oboch očí. Dávkovanie je možné zvýšiť na jednu kvapku 3 až 4x denne. Liečba má pokračovať až do vymiznutia príznakov.

Upozornenie

Očné kvapky LIVOSTIN® je možné používať jeden mesiac po prvom otvorení fľaštičky.

Tak ako pri iných očných liekoch, ktoré obsahujú benzalkónium-chlorid, propylénglykol a estery, aj počas liečby očnými suspenznými kvapkami LIVOSTIN® sa pacientom neodporúča nosiť mäkké (hydrofilné) kontaktné šošovky, pretože to môže vyvolať podráždenie očí. Pred podaním lieku je potrebné vybrať kontaktné šošovky z očí a pred ich opätovným vložením do očí počkať najmenej 15 minút. Je známe, že LIVOSTIN® vyvoláva zmenu sfarbenia mäkkých kontaktných šošoviek.

Benzalkónium-chlorid môže spôsobiť podráždenie očí, príznaky suchého oka a môže mať vplyv na slzný film a povrch rohovky. Používa sa s opatrnosťou u pacientov so syndrómom suchého oka a u pacientov s možným poškodením rohovky. Pacienti majú byť sledovaní v prípade dlhodobej liečby.

 

1) Fineman SM: The burden of allergic rhinitis: beyond dollars and cents. Ann Allergy Asthma Immunol. 2002 Apr;88(4 Suppl 1):2-7.

2) Humlová, Zuzana. Alergická rinitida, její diagnostika a terapie. Interní Med 2010; 12(3): 131-135

3) Drouin MA, Yang WH, Horak F: Faster onset of action with topical levocabastine than with oral cetirizine. Mediators Infl amm. 1995;4(7):S5-S10.

Upozornenie: obrázky slúžia len na ilustračné účely.