Upchatý nos z alergie

  (30)

Ak máte často upchatý nos a trápia vás problémy s dýchaním, môže to byť spôsobené alergiou. Medzi najčastejšie príznaky alergie patrí kýchanie, svrbenie očí alebo upchatý nos. Tieto príznaky môžu byť reakciou tela na prach, peľ, roztoče, srsť zvierat a ďalšie alergény. 


Liečba zahŕňa obmedzenie kontaktu s alergénom a užívanie liekov, ako sú antihistaminiká, ktoré pomáhajú tlmiť prejavy alergie. K ďalším účinným liekom patria kortikoidy, ktoré zmierňujú zápal a dekongestanty, ktoré pôsobia proti opuchu sliznice nosa a uľahčujú tak dýchanie. Ak príznaky pretrvávajú, odporúčame vám navštíviť alergológa.

Náš tip proti alergickej nádche

Nasometin je účinný liek na liečbu príznakov sezónnej a celoročnej alergickej nádchy. Jeho účinnou látkou je mometazónfuroát, silný lokálny kortikosteroid, ktorý pôsobí protizápalovo a znižuje opuch slizníc. Tento sprej do nosa je určený pre dospelých od 18 rokov. 

Odporúčané dávkovanie sú 2 vstreknutia do každej nosovej dierky 1x denne a ako udržiavacia liečba jedno vstreknutie do každej nosovej dierky. Pred prvým použitím Nasometinu je potrebné pretrepať fľaštičku a napumpovať sprej niekoľkokrát do vzduchu, kým sa neobjaví jemná hmlovina. Po každom použití by ste mali sprej uzavrieť a uchovávať pri izbovej teplote. 

Pri stredne závažných až závažných príznakoch sezónnej alergickej rinitídy je možné začať s aplikáciou pár dní pred obdobím so zvýšenou koncentráciou alergénov. Nasometin ponúka účinnú liečbu alergickej nádchy a prispieva k zlepšeniu kvality života pacientov postihnutých týmto ochorením.

Zoradiť podľa

Nestibil 20 mg

1×10 tbl, liek na vnútorné použitie
Nestibil obsahuje liečivo bilastín, čo je antihistaminikum.
 • VIROSTOP Nosový sprej

  1×20 ml, nosový sprej proti chrípke, prechladnutiu a alergickej nádche
  5.0
  (12)
  Efektívna ochrana pred COVID-19, chrípkou a prechladnutím. V prípade choroby účinne zmierňuje prejavy COVID-19, chrípky a ďalších ochorení horných dýchacích ciest.
 • STERIMAR Hygiena nosa

  1×100 ml, nosový sprej s obsahom morskej vody
  4.0
  (1)
  Na dennú hygienu nosa. Jemne čistí nos a odstraňuje nečistoty. 100% prírodný, bez konzervačných látok, na dlhodobé používanie. Bez obmedzenia veku.
 • NASIVIN 0,05 %

  1×10 ml, liek
  Nasivin® 0,05 % znižuje prekrvenie nosovej sliznice, čím uľahčuje dýchanie nosom a zlepšuje uvoľňovanie hlienov. Nasivin 0,05 % je určený pre deti od 6 rokov a dospelých.
 • Dr. Max Sea Water Spray Hypertonic

  1×150 ml, sprej na vyplachovanie nosa
  5.0
  (1)
  Morská voda, 100% prírodná. Vhodná pre deti od 1 roka veku a dospelých (vrátane tehotných žien).
 • Prášok pre prípravu fyziologického roztoku s polyeylénglykolom (PEG) 3350 a soľami. Vďaka svojej afinite k vode priťahuje prípravok veľké množstvo vody, čím podporuje hydratáciu nosovej sliznice a skvapalnenie hlienových sekrétov.
 • Dr. Max Nasal Wash Salt podporuje čistenie a hydratáciu nosovej sliznice a skvapalnenie hlienových sekrétov vďaka svojej afinite k vode. Prípravok je ideálny pre každodennú hygienu nosa (izotonický roztok).
 • STERIMAR baby Hygiena nosa

  1×100 ml, nosový sprej s obsahom morskej vody
  5.0
  (1)
  Jemne a šetrne čistí detský nos. Má špeciálny anatomicky tvarovaný aplikátor pre malé nošteky. 100% prírodný, bez konzervačných látok. Pre deti od 0 do 3 rokov veku.
 • STERIMAR Cu Prevencia Pri náchylnosti k nádche

  1×50 ml, nosový sprej s obsahom morskej vody a medi
  5.0
  (2)
  Morská voda obohatená o meď, vhodná pri častej a opakovanej nádche. Prírodný sprej, bez konzervačných látok. Bez vekového obmedzenia. Vhodný na dlhodobé používanie.
 • STERIMAR baby Hygiena nosa

  1×50 ml, nosový sprej s obsahom morskej vody
  Jemne a šetrne čistí detský nos. Má špeciálny anatomicky tvarovaný aplikátor pre malé nošteky. 100% prírodný, bez konzervačných látok. Pre deti od 0 do 3 rokov veku.
 • STERIMAR Hygiena nosa

  1×50 ml, nosový sprej s obsahom morskej vody
  Na dennú hygienu nosa. Jemne čistí nos a odstraňuje nečistoty. 100% prírodný, bez konzervačných látok, na dlhodobé používanie. Bez obmedzenia veku.
 • Otrivin Breathe Clean

  1x100 ml, izotonická morská voda na čistenie nosa
  5.0
  (1)
  Otrivin Breathe Clean izotonická morská voda na čistenie nosnej dutiny pri nádche. Na každodenné používanie. Pre dospelých a deti od narodenia.
 • STERIMAR baby Na upchatý nos

  1×50 ml, nosový mikrosprej s obsahom morskej vody
  Morská voda obohatená o meď. Na dočasné použitie, kým je nos upchatý. Špeciálny anatomicky tvarovaný aplikátor pre malé nošteky. Prírodný, bez konzervačných látok. Pre deti od 3 mesiacov.
 • Sanorin emulzia

  1×10 ml, liek
  Liek je určený na uvoľnenie upchatého nosa pri akútnej nádche, na odporučenie lekára k pomocnej liečbe pri zápale prinosových dutín, zápaloch Eustachovej trubice a infekcií ucha.
 • Boiron Spray

  izotonický nosový sprej s obsahom morskej vody 1x100 ml
  Izotonický nosový sprej s obsahom morskej vody bohatej na stopové prvky z mora
 • STERIMAR Na upchatý nos

  1×50 ml, nosový sprej s obsahom morskej vody
  5.0
  (1)
  Morská voda obohatená o meď. Na dočasné použitie, kým je nos upchatý. Prírodný, bez konzervačných látok. Pre deti od 3 rokov a dospelých.
 • FLAEM NUOVA Rhino Clear je ľahko použiteľný a účinný prístroj, ktorý je užitočný pri liečbe paranazálnych dutín a horných dýchacích ciest. Prístroj sa používa na nádchu, nachladnutie, alergie a výtok z nosa. Môže sa používať so soľnými roztokmi, termálnymi vodami alebo liekmi bežne dostupnými v lekárňach.
 • Nasivin 0,05%

  1×10 ml, aer nao (fľa.sklo)
  Nasivin® 0,05 % znižuje prekrvenie nosovej sliznice, čím uľahčuje dýchanie nosom a zlepšuje uvoľňovanie hlienov. Nasivin 0,05 % je určený pre deti od 6 rokov a dospelých.
 • Livostin 0,5 mg/ ml

  1×10 ml, sprej
  Nosový sprej poskytujúci úľavu od príznakov alergie . Odstraňuje výtok z nosa, svrbenie, opuch sliznice, kýchanie. . . .
 • 4.0
  (1)
  Zdravotnícka pomôcka ClinSin med sa používa na prípravu izotonického alebo hypertonického roztoku.
 • Sanorin 1 ‰

  1×10 ml, liek
  Liek, ktorý odstraňuje upchatý nos. Zmierňuje opuch nosovej sliznice. Vhodný pri zápale prínosových dutín a akútnej nádche.
 • Sanorin 0,5 ‰

  1×10 ml, liek
  Liek spôsobuje zúženie zápalom rozšírených ciev nosovej sliznice, čo vedie ku zmenšeniu opuchu sliznice a uvoľneniu hlienov z nosa, prinosových dutín a trubice spájajúcej stredné ucho a hltan (Eustachova trubica).
 • FLAEM NUOVA Rhino Clear je ľahko použiteľný a účinný prístroj, ktorý je užitočný pri liečbe paranazálnych dutín a horných dýchacích ciest. Prístroj sa používa na nádchu, nachladnutie, alergie a výtok z nosa. Môže sa používať so soľnými roztokmi, termálnymi vodami alebo liekmi bežne dostupnými v lekárňach
 • QUIXX baby 0,9%

  1×10 ml, nosové kvapky
  Nosové kvapky (prírodná morská voda) pre starostlivosť a hygienu nosa.
Upchatý nos z alergie

Upchatý nos z alergie

Články o upchatom nose kvôli alergii

 • Krvácanie z nosa. Prečo vzniká a ako ho zastaviť?

  Deťom tečie krv z nosa často, preto sa netreba príliš ľakať. Môžu im chýbať vitamíny, bojujú s prechladnutím alebo sú citlivé na zmenu teplôt. Viete poskytnúť prvú pomoc?
  Krvácanie z nosa. Prečo vzniká a ako ho zastaviť?
 • Kvapky, sirupy, nosové prípravky - ako ich aplikovať?

  Aj správnou aplikáciou lieku viete predchádzať vystrašenému detskému plaču a liečba pôjde určite ľahšie s úsmevom.
  Kvapky, sirupy, nosové prípravky - ako ich aplikovať?
 • 2. Chronický zápal nosovej sliznice

  Zápalové ochorenie nosnej sliznice odborne nazývame rinitída (nádcha) a je sprevádzané svrbením v nose, vodnatým výtokom, kýchaním a často aj upchatým nosom sťažujúcim pacientovi dýchanie. Mnohokrát sa pridružia aj sprievodné ťažkosti očné, ušné či krčné.
  2. Chronický zápal nosovej sliznice
 • Potrebujete každý deň sprej do nosa? Tohto návyku sa dá zbaviť

  Máte plný nos? Dýchanie vás tlačí a po několika nočiach sa vám nezdá, že ste sa dobre vyspali? Tento pocit beznádeje je známy všetkým. V takýchto situáciách sa mnohí ľudia obráťajú na zázračné spreje do nosa, ktoré sľubujú okamžitú úľavu. Avšak, je dôležité si uvedomiť, že prílišné užívanie týchto liekov môže zvýšiť riziko vzniku závislosti.
  Potrebujete každý deň sprej do nosa? Tohto návyku sa dá zbaviť