Levocetirizin Dr.Max 5 mg

tbl flm (blis.Al/OPA/Al/PVC) 1x7 ks

Značka: DR.MAX

Na sklade

Doprava zadarmo nad 29.9
4 body na vernostnú kartu

O produkte

1256A ADC

Liek obsahuje levocetirizín. Je to liek proti alergii. Používa sa na liečbu prejavov ochorenia (príznakov) spojených s alergickými stavmi ako sú:

  • alergická nádcha (vrátane perzistujúcej (pretrvávajúcej) alergickej nádchy);
  • chronická žihľavka neznámeho pôvodu (chronická idiopatická urtikária).

Spôsob použitia

Dávkovanie a dávkovacie schémy

Dospelí a dospievajúci od 12 rokov
Odporúčaná denná dávka je 1 tableta.

Pacienti s poruchou funkcie obličiek
Klírens kreatinínu 50-79 ml/min - odporúča sa 1 tableta 1x denne.
Klírens kreatinínu 30-49 ml/min - odporúča sa 1 tableta každý druhý deň.
Klírens kreatinínu < 30 ml/min - odporúča sa 1 tableta každý tretí deň.

Deti vo veku od 6 do 12 rokov
Odporúčaná denná dávka je 1 tableta.

Pediatrickí pacienti s poruchou funkcie obličiek
U pediatrických pacientov s poruchou funkcie obličiek sa dávka má upraviť individuálne so zohľadnením renálneho klírensu pacienta a jeho telesnej hmotnosti. 

Dĺžka liečby
Intermitentná alergická rinitída (príznaky trvajúce menej ako 4 dni v týždni alebo menej ako 4 týždne v roku) - má sa liečiť podľa charakteru ochorenia a jeho anamnézy; liečbu možno ukončiť, len čo vymiznú príznaky a obnoviť, keď sa opätovne prejavia príznaky. 
Perzistentná alergická rinitída (príznaky trvajúce dlhšie ako 4 dni v týždni alebo viac ako 4 týždne v roku) - možno naplánovať kontinuálnu liečbu pacienta počas obdobia expozície alergénom. Existujú klinické skúsenosti s užívaním levocetirizínu počas liečby trvajúcej min. 6 mesiacov. 
Chronická urtikária a chronická alergická nádcha - existujú klinické skúsenosti s užívaním levocetirizínu (racemátu) až do 1 roka.

Spôsob použitia

Tableta sa prehĺta v celku, zapíja sa tekutinou a užíva sa nezávisle od jedla.

Upozornenie

Liek sa môže užívať počas tehotenstva iba v prípade nevyhnutnosti.
Liek sa môže užívať počas dojčenia na odporúčanie lekára.
Deti vo veku 2-6 rokov - je potrebné zvoliť iný liek s inou liekovou formou.
U pacientov s klírensom kreatinínu < 10 ml/min je liek kontraindikovaný.
Ak sa počas liečby vyskytne ospalosť, únava, asténia - neodporúča sa viesť vozidlá alebo obsluhovať stroje.
Nepiť alkohol.
Liek obsahuje laktózu.
Ďalšie osobitné upozornenia sú uvedené v SPC (časť 4.4).

Účinné látky

levocetirizín dihydrochlorid