Bolesť zubov
Bolesť zubov
(32)Pri liečbe bolesti sa používajú liečivá zo skupiny analgetík-antipyretík, ktoré môžu byť posilnené kofeínom alebo kodeínom. Z liečiv sa používajú ibuprofén, diclofenak, naproxén či paracetamol. Pri bolesti môžeme použiť orálne gély s obsahom lidocainu a rastlinných výťažkov, ktoré zmiernia bolesť a opuch. Na úľavu od bolesti sa v ľudovom liečiteľstve odporúčajú klinčeky, buď ich žuvať, alebo vyplachovať rozdrvenými klinčekmi zmiešanými s olivovým olejom.
-
Paralen 500 mg 24 tabliet
1×24 tbl, liekLiek s analgetickým a antipyretickým účinkom. Pomáha tlmiť bolesť a znižovať teplotu. Vhodný pri chrípkovych stavoch. Nedráždi žalúdok. -
Ibalgin 400 mg 48 tabliet
1×48 tbl, liekIbalgin zmierňuje bolesť a zápal rôzneho pôvodu, zvlášť pri ochoreniach pohybového ústrojenstva, taktiež tlmí horúčku, ktorá sprevádza napr. choroby z prechladnutia. -
Ibalgin Rapidcaps 400 mg 30 kapsúl
1×30 cps, liek proti bolestiLiek sa používa na zmiernenie bolesti hlavy, migrény, bolesti zubov, bolesti chrbta, bolesti pri menštruácii, bolesti svalov, pri horúčke a príznakoch prechladnutia a chrípky.
-
NUROFEN pre deti Jahoda
1×100 ml, liekLiek vo forme suspenzie. Uľavuje od bolesti zubov, uší, hlavy. Pomáha tlmiť zápal a teplotu. Obsahuje ibuprofen. Vhodný pre deti od 3 mesiacov. -
NUROFEN Rapid 400 mg Capsules
1×30 cps, liek proti bolestiLiek obsahuje liečivo ibuprofén, ktorý patrí do skupiny tzv. nesteroidových protizápalových liekov. Tlmí bolesti, zmierňuje opuchy pri zápaloch a znižuje horúčku. Ibuprofén zabraňuje tvorbe niektorých látok (prostaglandínov), ktoré sa podieľajú v organizme na vzniku bolesti, zápalu a horúčky. -
MIG-400
1×30 tblLiek s protizápalovým a analgetickým účinkom. Napomáha pri bolestiach hlavy, zubov, svalov. Znižuje teplotu. Zmierňuje opuchy. -
VALETOL
1×24 tbl, liekLiek proti bolesti, horúčke a zápalu. Obsahuje paracetamol, propyfenazón a kofeín. Používa sa pri bolesti zubov, hlavy, pri migréne, neuralgii a pod. -
Ibalgin 400 mg 24 tabliet
1×24 tbl, liekLiek s protizápalovým a analgetickým účinkom. Napomáha pri bolestiach hlavy, zubov, svalov. Znižuje teplotu. Zmierňuje opuchy. -
NUROFEN pre deti Jahoda
1×200 ml, liečivoLiek vo forme suspenzie. Uľavuje od bolesti zubov, uší, hlavy. Pomáha tlmiť zápal a teplotu. Obsahuje ibuprofen. Vhodný pre deti od 3 mesiacov. -
NUROFEN 200 mg
1×24 tblLiek s protizápalovým a analgetickým účinkom. Napomáha pri bolestiach hlavy, zubov, svalov. Znižuje teplotu. Zmierňuje opuchy. -
NUROFEN pre deti 4% jahoda
1×100 ml, liekLiek vo forme suspenzie. Uľavuje od bolesti zubov, uší, hlavy. Pomáha tlmiť zápal a teplotu. Obsahuje ibuprofen. Vhodný pre deti od 6 do 12 rokov.
-
NUROFEN pre deti Active
1×12 tblLiek s obsahom ibuprofenu. Uľavuje od bolesti hlavy, zubov. Pomáha tlmiť teplotu a zápal. Vhodný od 6 rokov. -
NUROFEN pre deti Pomaranč
1×100 ml, liekLiek vo forme suspenzie. Uľavuje od bolesti zubov, uší, hlavy. Pomáha tlmiť zápal a teplotu. Obsahuje ibuprofen. Vhodný pre deti od 3 mesiacov. -
Ibalgin 200
1×24 tbl, filmom obalené tabletyLiek s protizápalovým a analgetickým účinkom. Napomáha pri bolestiach hlavy, zubov, svalov. Znižuje teplotu. Zmierňuje opuchy. -
NUROFEN 400 mg
1×24 tblLiek s protizápalovým a analgetickým účinkom. Napomáha pri bolestiach hlavy, zubov, svalov. Znižuje teplotu. Zmierňuje opuchy. -
Calgel
1×10 g, liekLiek je určený na zmiernenie bolesti a na upokojenie bolestivých ďasien dieťaťa pri prerezávaní zubov. -
CORSODYL 0,1%
1×200 ml, roztok5.0(2)Ústna voda s protizápalovým a antibakteriálnym účinkom. Používa sa pri zápaloch v ústnej dutine, aftách, krvácaní ďasien alebo po chirurgických zákrokoch. -
Aspirin 500 mg
1×20 tbl, 500 mg, liekLiek s protizápalovým a analgetickým účinkom. Pomáha tlmiť zápal a bolesť rôzneho pôvodu. Znižuje teplotu. Obsahuje kyselinu acetylsalicylovú. -
MEDIPYRIN 500
1×30 tbl, liekLiek sa používa na liečbu miernej až stredne silnej bolesti, ako sú bolesti hlavy, bolesti zubov, bolesti chrbta, bolesti pri menštruácii, bolesti svalov a kĺbov súvisiace s chrípkou, a/alebo horúčky. -
CETALGEN 500 mg/200 mg
1×20 tbl, liekLiek obsahuje liečivá paracetamol a ibuprofén. Používa sa na krátkodobú liečbu stredne silnej bolesti spojenej s bolesťou hlavy (nie migrénou), chrbta, menštruačnou bolesťou, bolesťou zubov, reumatickou a svalovou bolesťou, nachladnutím a chrípkou, zapáleným hrdlom a horúčkou. Zvlášť vhodný je na bolesť, ktorá si vyžaduje silnejšiu analgéziu (potlačenie bolesti) ako samotný ibuprofén alebo paracetamol. -
NUROFEN pre deti 4% pomaranč
1×100 ml, liekLiek obsahuje liečivo ibuprofén a patrí do skupiny liekov nazývaných nesteroidné protizápalové lieky. -
NUROFEN Rapid 400 mg Capsules
1×20 cps, liek proti bolestiLiek sa používa pri miernych až stredne silných bolestiach, ako sú bolesti hlavy vrátane migrény, bolesti chrbtice, bolesti pri menštruácii, bolesti zubov, pri bolesti svalov a kĺbov, ktoré sprevádzajú chrípku, a pri poraneniach mäkkých tkanív, ako sú pomliaždeniny a vyvrtnutia. -
VALETOL
1×12 tblLiek s protizápalovým a analgetickým účinkom. Pomáha tlmiť zápal a bolesť rôzneho pôvodu. Znižuje teplotu. Vhodný od 15 rokov. -
Aspirin 500 mg
1×10 tbl, 500 mg, liek1.0(2)Liek znižuje tvorbu prostaglandínov, a tým pôsobí proti bolesti, znižuje horúčku a potláča zápal. Liek sa používa pri miernych až stredne silných bolestiach, napríklad bolestiach hlavy, zubov, svalov, kĺbov alebo menštruačných bolestiach a pri horúčke a zápaloch. -
IBUTABS 400 mg
1×50 tbl, bolesť zubovIbutabs patrí do skupiny liekov nazývaných nesteroidné protizápalové lieky (NSAID), ktoré sa používajú na zmiernenie bolesti, zápalu a horúčky. -
CORSODYL 1% GÉL
1×50 g, zubný gélZubný gél s chlorhexidínom používaný pri zápaloch v ústnej dutine, krvácaní ďasien, pri aftách a kútikoch. Vhodný pre deti od 12 rokov a dospelých. -
MIG-400
1×10 tblLiek s protizápalovým a analgetickým účinkom. Napomáha pri bolestiach hlavy, zubov, svalov. Znižuje teplotu. Zmierňuje opuchy.
