MUNDISAL

1×8 g, gél v tube

Gél používaný pri zápaloch, bolestiach a podráždení v ústnej dutine, nose a hltane. Može sa používať aj pri prerezávaní zubov.

6,69
Doprava zadarmo pri nákupe nad 19,90 € pre členov Dr.Max CLUB.

O produkte: MUNDISAL 1×8 g, gél v tube

09399 ADC

Hlavný popis produktu

Liek sa používa pri bolestiach a zápaloch, pri podráždení, poraneniach alebo vredoch v oblasti úst, nosa a hltana, napríklad aftózna stomatitída alebo herpes simplex. Môže sa použiť aj pri ťažkostiach spôsobených prerezávaním zubov u dojčiat a malých detí alebo pri otlačeniach a povrchových poraneniach ústnej sliznice spôsobených zubnou protézou alebo používaním čeľustno-ortopedických aparátov. 

Spôsob použitia

Dávkovanie a dávkovacie schémy

Malé množstvo gélu (0,5 - 1 cm) sa nanáša 3-4x denne pred jedlom a pred spaním, alebo ak sú bolesti veľmi silné, postihnuté miesto sa potiera každé 2-3 hodiny.

Spôsob použitia

Gél sa nanesie na bolestivé miesto sa nanesie čistými prstami a ľahko sa vmasíruje tak dlho, kým sa vytvorí uzatvorená filmová vrstva nad postihnutým miestom. Tuba sa otvára špičkou na skrutkovacom uzávere.

Upozornenie

U detí je treba použiť minimálne množstvo gélu, ktoré postačí na nevyhnutné pokrytie postihnutého miesta a tiež je treba dodržiavať časové odstupy medzi natieraním.
Liek môže zosilňovať účinok súčasne užívaných antikoagulantov. 
Liek
obsahuje 38,2 objemových % alkoholu. 
Soli trojmocného železa a kyslo reagujúce látky sa neznášajú s liečivom obsiahnutým v lieku (sú navzájom inkompatibilné).

Účinné látky

cholíniumsalicylát

Upozornenie: obrázky slúžia len na ilustračné účely.