Nachádzate sa: Dr.Max > Dr.Max Poradňa

Dr.Max Poradňa

[Citlivá pokožka a lupiny trápia polovicu populácie]

Problémom citlivej a podráždenej vlasovej pokožky sprevádzanej tvorbou lupín trpí v priemere každý druhý človek na svete. Hoci z medicínskeho hľadiska sa môžu lupiny javiť ako zanedbateľný problém, v rámci mentálnej pohody a osobného komfortu ich nemožno určite podceňovať. Poradíme Vám, ako sa vysporiadať s týmto nepríjemným javom, ktorý patrí medzi najčastejšie otázky pacientov v oblasti vlasovej kozmetiky.

[Mykóza, letný strašiak mnohých žien]

Toto ochorenie prekoná aspoň raz za život až 75 percent žien. U každej druhej ženy sa zvykne táto nepríjemnosť dokonca opakovať. Kúpanie sa v bazénoch, mokré plavky, sladké nápoje, ale najmä teplé letné obdobie praje zvýšenému výskytu vaginálnej mykózy. Prinášame Vám rady, ako ju správne rozpoznať a vyliečiť.

[Kliešte a Komáre sú otravné, ale aj nebezpečné!]

Každý z nás by si asi vedel predstaviť teplé letné dni bez nepríjemných a dotieravých komárov a kliešťov. Napriek tomu, že sú malé, dokážu človeku spôsobiť veľké problémy. Môžu prenášať mnohé nebezpečné ochorenia, ako napríklad lymskú boreliózu či kliešťovú encefalitídu.

[Chráňte si to najcennejšie! Ako sa v lete správne starať o oči?]

UV žiarenie a jeho škodlivé účinky sú snáď najdiskutovanejšou témou letnej sezóny. Potrebné opatrenia na ochranu pokožky sú už bežne známe. Dôležité je chrániť si aj jeden z najcitlivejších a najdôležitejších orgánov tela, oči! Poradíme Vám, na aké ťažkosti by ste sa mali počas dovoleniek pripraviť a ako sa starať o oči aj počas celého nastávajúceho leta.

[Antibiotiká – ich škodlivé účinky a zmena v indikácii v sekcii Praktické informacie o liekoch]

V uplynulých dňoch pútala pozornosť  v odborných aj populárnych médiách téma obmedzenia používania známeho druhu antibiotík. Jedná sa o takzvané chinolónové a fluorchinolónové antibiotiká, ktoré sú súčasťou liečebných postupov už vyše 30 rokov.

123

Zadaná emailová adresa už je registrovaná.
Prosím zadajte heslo a prihláste sa.

(Heslo Vám bolo v minulosti zaslané na Váš email, ak ho neviete nájsť, kliknite na Zabudol som heslo)

Prihláste sa do newslettra a získajte pravidelné informácie o super ponukách, akciách a zľavách. Zo zasielania sa môžete kedykoľvek odhlásiť.

Prihláste sa na odber noviniek