Nachádzate sa: Dr.Max > Dr.Max Poradňa

Dr.Max Poradňa

[Chrápanie - pre jedného nočná mora, pre druhého zdravotné riziko]

Chrápanie sa týka veľkej časti svetovej populácie, ako mužov, tak aj žien. Štatistiky hovoria, že pravidelne chrápe každý štvrtý človek, no a každý druhý vydáva tento zvuk pri spaní príležitostne. Tak či onak, je to neduh, ktorý mnohým okrem horšieho spánku výrazne ovplyvňuje aj kvalitu celkového života. A to nie len samotného chrápajúceho, ale aj jeho partnera, ktorý chrápanie znáša ako „poslucháč“.

[Nie je more ako more. Každé je vhodné na inú diagnózu]

Slnko, piesok, more a relax. To je to, po čom túži väčšina z nás počas letnej dovolenky. Súhra rôznych faktorov, tepla, oddychu, dobrého jedla a kúpania sa v mori má množstvo blahodarných účinkov. Práve preto je dovolenka pri mori veľmi obľúbená.

[Poruchy príjmu potravy sú stále rozšírenejšie]

Chudý a možno až nezdravo vyzerajúci človek je v dnešnej dobe vystavený osočovaniu a kritike zo strany ostatných. „Je samá kosť a koža. Čo sa nevie najesť?“ Aj takto zvyknú byť častované osoby trpiace poruchami príjmu potravy. Výsmech a pohŕdanie však nie sú na pravom mieste. Príliš chudý človek totiž môže trpieť chorobou, s ktorou zvádza neľahký boj prakticky celý život.

[Sexuálny život: Máte jasno v otázke antikoncepcie?]

Antikoncepcia dnes už nie je žiadne tabu. Začína sa o nej hovoriť v ranom tínedžerskom veku. Predpísanie antikoncepcie býva najčastejšie dôvodom prvej návštevy u gynekológa. Ak už žena začala žiť pohlavným životom, je veľmi dôležité uvedomiť si aj možné otehotnenie. V prípade neželaného počatia je namieste zváženie užívania antikoncepcie. Zároveň je nutné uvedomiť si a pripraviť sa na možné vedľajšie účinky. Pozreli sme sa preto na vhodnosť a na riziká spojené s užívaním antikoncepcie.

[Rúška nás chránia, no spôsobujú aj nepríjemné problémy. Odborníčka z lekárne radí.]

Používanie ochranných prostriedkov, najmä rúšok je v týchto ťažkých pandemických časoch nesmierne dôležité. Chránime ním totiž nie len seba, ale aj všetkých ostatných. I keď povinnosť chrániť si ústa a nos sa zmierňuje, povinnosť nosenia rúšok v interiéroch naďalej zostáva. Napriek tomu, že nosenie rúšok prináša pozitívne výsledky v boji s koronavírusom, ich pravidelné používanie môže spôsobovať aj značné nepríjemnosti.

123

Zadaná emailová adresa už je registrovaná.
Prosím zadajte heslo a prihláste sa.

(Heslo Vám bolo v minulosti zaslané na Váš email, ak ho neviete nájsť, kliknite na Zabudol som heslo)

Prihláste sa do newslettra a získajte pravidelné informácie o super ponukách, akciách a zľavách. Zo zasielania sa môžete kedykoľvek odhlásiť.

Prihláste sa na odber noviniek