Calgel

1×10 g, liek

Značka: MCNEIL

Liek je určený na zmiernenie bolesti a na upokojenie bolestivých ďasien dieťaťa pri prerezávaní zubov.

Darček k nákupu K nákupu nad 40 € získate Dr.Max Vitamin D 2000 IU ako darček.
Darček k nákupu Pri nákupe vybraných produktov nad 30 € získate darček pre zúbky od PRO32.
4,79
Nakúpte ešte ďalšie produkty a získajte dopravu ZADARMO. 19,90 €

O produkte: Calgel 1×10 g, liek

59510 ADC

Calgel®, dentálny gél na úľavu pri prerezávaní zúbkov

Názov šúkl: Calgel® 3,3 mg/g + 1,0 mg/g dentálny gél

Ako pomôcť našim najmenším v nepríjemnom období prerezávania zúbkov? Použite dentálny gél Calgel®.

  • Zmierňuje bolesť spôsobenú prerezávaním zúbkov.
  • Upokojuje podráždené ďasná batoliat a dojčiat.
  • Má mierne antiseptické účinky.
  • Účinkuje už do 15 minút.

Privítajte prvé zúbky s úsmevom

 

Obdobie rastu prvých zúbkov nemusí byť nočnou morou bábätiek, ani ich rodičov. Uľavte Vášmu dieťatku od bolesti pri prerezávaní zúbkov pomocou dentálneho gélu Calgel®.

Rast zubov je niekoľkomesačný proces. Prvé príznaky sa často začínajú objavovať medzi 2. a 4. mesiacom života bábätka. Najčastejšie sa to prejavuje zvýšeným slintaním, prípadne vodnatou nádchou. Deti sú nepokojné, môžu mať aj menšiu chuť do jedla. Tento stav obvykle trvá jeden až dva týždne a potom opäť na pár mesiacov odznie.

Len veľmi zriedkavo sa objaví prvý zúbok bez povšimnutia. Často dochádza k sprievodným prejavom, medzi ktoré patrí: slintanie, opuchnutá nosová sliznica podobná nádche, červené líčka či riedka nepríjemne (až kyslo) zapáchajúca stolica, horúčka. V tomto období sa tiež často objavuje znížená imunita, dôsledkom čoho môže byť aj zelenožltý, hustejší sekrét z nošteka. V tejto situácii by ste sa už mali poradiť s detským lekárom.

U väčšiny detí zúbky rastú podľa pravidla: vek dieťaťa v mesiacoch mínus 6, to znamená, že v siedmom mesiaci by sa mali objaviť prvé zúbky - jednotky atď. V mliečnom chrupe nájdete 8 rezákov, 4 očné zuby a 8 stoličiek. Prvých 8 zúbkov majú deti prerezaných v priemere už v roku a do 2,5 roka bývajú prerezané všetky mliečne zuby. Môže sa stať, že sa prvý zúbok objaví už v 4. mesiaci, ale tiež je možné, že sa vykľuje až okolo roku. Nie je teda nutné obávať sa, pokiaľ všetko neprebieha podľa tabuliek. Ďalší priebeh sa tiež môže líšiť, ako sprievodnými príznakmi, tak aj rýchlosťou či poradím, v ktorom zúbky rastú.

Väčšina detí si v tomto období často siaha do úst a rado cmúľa tvrdé a chladné predmety, ideálne chladivé kúsatká. Dôvodom je bolesť a svrbenie ďasien. Ďasná sú teplejšie ako obvykle, opuchnuté a precitlivené na dotyk. Spomínané príznaky sa môžu objavovať v rôznej skladbe a rôznej intenzite. Aby ste sa vyhli prebdeným nociam, majte pripravený dentálny gél Calgel®, ktorý nielen rýchlo zmierňuje bolesť a upokojuje podráždené ďasná, ale má aj mierne antiseptické účinky.

Dôležité tiež je nenútiť dieťa k jedlu, pokiaľ ho odmieta. Táto neochota pramení z bolesti, opuchu a nadmerného prekrvenia ďasien. Nezabúdajte však dieťaťu podávať dostatok tekutín. Snažte sa mu uľaviť a zmierniť jeho trápenie, odpútať pozornosť od bolesti a byť mu čo najviac nablízku.

 

Prečo si vybrať Calgel®?

  • Vhodný pre batoľatá a dojčatá už od 5 mesiacov.
  • Zmierňuje bolesť spôsobenú prerezávaním zúbkov.
  • Rýchly nástup účinku do 15 minút po aplikácii.
  • Mierne antiseptické účinky.

Pre koho je prípravok určený?

Liečivý prípravok je určený na zmiernenie bolesti pri prerezávaní zubov pre dojčatá a batoľatá už od 5 mesiacov.

Dávkovanie

Batoľatá a dojčatá od 5 mesiacov:

Malé množstvo gélu, približne o dĺžke 7,5 mm (0,22 g), sa vytlačí na čistý konček prsta a jemne vtiera do ďasna v mieste rastu zubov. Aplikáciu je možné v prípade potreby opakovať po 2 hodinách, maximálne však 6x denne.

Upozornenie

Harmanček, minoritná súčasť rastlinnej prísady upravujúcej chuť, môže byť príčinou alergických reakcií.

Upozornenie: obrázky slúžia len na ilustračné účely.