Dr.Max Paracetamol 500 mg

1×20 tbl, liek

Značka: DR.MAX
Liek obsahuje účinnú látku paracetamol, ktorá pôsobí proti bolesti a znižuje telesnú teplotu.
Na sklade v eshope
1,29 ušetríte 0,10 €

Pôvodná cena 1,39 € zľava 7%

Doprava zadarmo nad 9,90 €

O produkte

4900C

Používa na zníženie horúčky a zmiernenie bolestí sprevádzajúce chrípku, prechladnutie alebo iné infekčné ochorenia u dospelých a deti od 6 rokov. 

Liek je tiež vhodný na úľavu od miernej až stredne silnej bolesti rôzneho pôvodu, ako je bolesť hlavy, zubov, menštruačná bolesť, bolesť hrdla alebo nezápalová bolesť pohybového systému.

Spôsob použitia

Dávkovanie a dávkovacie schémy

Dospelí a dospievajúci vo veku 15 rokov a viac (> 50 kg)

  • 1-2 tablety (500-1 000 mg) v jednej dávke s intervalom medzi dávkami aspoň 4 hodiny. 
  • Maximálna jednotlivá dávka je 2 tablety (1 000 mg), maximálna denná dávka je 8 tabliet (4 000 mg).
  • Pri dlhodobom užívaní (>10 dní) sa nemá prekročiť denná dávka 5 tabliet (2 500 mg).

Deti a mladiství vo veku do 15 rokov

  • 12-15 rokov (40-50 kg): 1 tableta s intervalom medzi dávkami aspoň 6 hodín, v prípade potreby 4 hodiny.
    Maximálna denná dávka je 6 tabliet (3 000 mg).
  • 6-12 rokov (26-40 kg): 1/2-1 tableta s intervalom medzi dávkami aspoň 6 hodín, v prípade potreby 4 hodiny.
    Maximálna denná dávka je 4 tablety (2 000 mg).
  • 6-12 rokov (21-25 kg): 1/2-1 tableta s intervalom medzi dávkami aspoň 6 hodín, v prípade potreby 4 hodiny.
    Maximálna denná dávka je 3 tablety (1 500 mg).

Pacienti s poruchou funkcie obličiek:

- rýchlosť glomerulárnej filtrácie 50 – 10 ml/min: úprava dávky na 1 tabletu (500 mg) každých 6 hodín.

- rýchlosť glomerulárnej filtrácie < 10 ml/min: úprava dávky na 1 tabletu (500 mg) každých 8 hodín.

Ak sa pacient do 3 dní necíti lepšie alebo sa cíti horšie, musí sa obrátiť na lekára. 

Bez konzultácie s lekárom sa liek nemá užívať dlhšie ako 1 týždeň.

Deti nemajú užívať liek bez konzultácie s lekárom dlhšie ako 3 dni. 

Spôsob použitia

  • Tabletu je potrebné prehltnúť a zapiť dostatočným množstvom vody. Tableta má deliacu ryhu a môže sa rozdeliť na rovnaké dávky. Nezapíjať ľubovníkovým čajom.

Upozornenie

  • Paracetamol sa môže užívať počas tehotenstva, ak je to klinicky nutné, je však nutné použiť najnižšiu možnú účinnú dávku počas čo najkratšej doby a v najnižšej možnej frekvencii.
  • Počas krátkodobej liečby paracetamolom nie je potrebné ukončovať dojčenie, ak je novorodenec starostlivo sledovaný.
  • Vzhľadom na obsah paracetamolu nie je liek vhodný pre deti mladšie ako 6 rokov (alebo s hmotnosťou nižšou ako 20 kg).
  • Liek je kontraindikovaný u pacientov s ťažkou hepatálnou insuficienciou alebo akútnou hepatitídou.
  • Liek nemajú bez konzultácie s lekárom užívať pacienti trpiaci ochorením pečene a/alebo tí, ktorí užívajú iné lieky obsahujúce paracetamol.
  • Je zakázané požívať alkohol v priebehu liečby.
  • Neužívať súbežne s prípravkami obashujúcimi ľubovník bodkovaný (Hypericum perforatum).
  • ​Ďalšie osobitné upozornenia sú uvedené v SPC (časť 4.4).

Upozornenie: obrázky slúžia len na informačné účely.