Paracetamol
Paracetamol (32)
Paracetamol je populárny liek na tlmenie bolesti a znižovanie horúčky. Je súčasťou mnohých liekov dostupných bez predpisu, ale aj predpisových liekov. Lieky s obsahom paracetamolu sú dostupné vo forme tabliet, kapsúl, sirupov, kvapiek a iných foriem. Najviac vyhľadávané lieky s obsahom paracetamolu sú napríklad Paralen, Parapyrex, Panadol či Valetol. Používajú sa na znižovanie bolestí chrbtice, hlavy, zubov, menštruačných bolestí a atď.
-
PARALEN 500
1×24 tbl, liekLiek s analgetickým a antipyretickým účinkom. Pomáha tlmiť bolesť a znižovať teplotu. Vhodný pri chrípkovych stavoch. Nedráždi žalúdok. Parapyrex Combi 500 mg/65 mg
1×20 tbl, liekObsahuje paracetamol a kofeín, prináša úľavu proti bolesti a horúčke.Dr.Max Paracetamol 500 mg
1×20 tbl, liekLiek obsahuje účinnú látku paracetamol, ktorá pôsobí proti bolesti a znižuje telesnú teplotu.
-
Panadol Novum 500 mg
1×24 tbl, proti horúčke a bolestiLiek s analgetickým a antipyretickým účinkom. Pomáha tlmiť bolesť rôzneho pôvodu a znižovať teplotu. Vhodný pri chrípkovych stavoch. Šetrí žalúdok. -
Panadol Ultra Rapide
1×24 tbl, stredne silná až silná bolesťPanadol Ultra Rapide sa užíva pri bolestiach rôzneho pôvodu, napr. bolesti reumatického pôvodu, bolesti chrbtice a lumbago, bolesti hlavy vrátane migrény, bolesti pri menštruácii, bolesti sprevádzajúce poranenie kostí a kĺbov, bolesti zubov. -
PARALEN 100
1×100 g, 5 čapíkov v baleníČapíky Paralen 100 sa používajú u detí s telesnou hmotnosťou nad 7 kg na zníženie zvýšenej telesnej teploty pri chrípkových ochoreniach a ako doplnková liečba horúčky pri iných ochoreniach. -
VALETOL
1×24 tbl, liekLiek proti bolesti, horúčke a zápalu. Obsahuje paracetamol, propyfenazón a kofeín. Používa sa pri bolesti zubov, hlavy, pri migréne, neuralgii a pod. -
PARALEN RAPID 500 mg Pomarančová príchuť
1×16, šumivé tabletyLiek obsahuje liečivo paracetamol. Používa u dospelých a dospievajúcich od 12 rokov na zníženie horúčky, najmä pri akútnych bakteriálnych a vírusových infekciách. -
Panadol Extra Rapide
1×12 tbl, zosilnený účinok proti bolestiLiek s analgetickým a antipyretickým účinkom. Obsahuje kofeín. Pomáha tlmiť bolesť a znižovať teplotu. Vhodný pri chrípkovych stavoch. Šumivé tablety. -
PARALEN 500
1×12 tbl, liekLiek s analgetickým a antipyretickým účinkom. Pomáha tlmiť bolesť a znižovať teplotu. Vhodný pri chrípkovych stavoch. Nedráždi žalúdok. -
Migralgin
1×20 tblLiek s analgetickým a antiflogistickým účinkom. Obsahuje kofeín. Znižuje teplotu, zmierňuje tenzné a migrénové bolesti hlavy. Vhodný od 12 rokov.
ATARALGIN
1×50 tbl, liekLiek s analgetickým a antipyretickým účinkom. Obsahuje kofeín, guajfenezín. Pomáha tlmiť bolesť, znižuje teplotu, zmenšuje napätie a pôsobí ukľudňujúco. Od 15 rokov. Výhodné 50 tbl balenie.-
Panadol Baby 125 mg
1×10 ks, čapíky proti horúčke a bolesti u detíLiek vo forme čapíkov s obsahom paracetamolu. Uľavuje od bolesti rôzneho pôvodu a znižuje teplotu. Vhodný pre deti od 9kg. -
Panadol Migréna
1×20 tbl, bolesť hlavy a migrénaLiek sa používa na akútnu liečbu bolestí hlavy a záchvatov migrény spolu s príznakmi. -
MEDIPYRIN 500
1×30 tbl, liekLiek sa používa na liečbu miernej až stredne silnej bolesti, ako sú bolesti hlavy, bolesti zubov, bolesti chrbta, bolesti pri menštruácii, bolesti svalov a kĺbov súvisiace s chrípkou, a/alebo horúčky. -
Panadol Femina
1×10 tblLiek s analgetickým a spazmolytickým účinkom. Uvoľňuje kŕče a zmierňuje bolesť pri menštruácii. Vhodný od 12 rokov. CETALGEN 500 mg/200 mg
1×20 tbl, liekLiek obsahuje liečivá paracetamol a ibuprofén. Používa sa na krátkodobú liečbu stredne silnej bolesti spojenej s bolesťou hlavy (nie migrénou), chrbta, menštruačnou bolesťou, bolesťou zubov, reumatickou a svalovou bolesťou, nachladnutím a chrípkou, zapáleným hrdlom a horúčkou. Zvlášť vhodný je na bolesť, ktorá si vyžaduje silnejšiu analgéziu (potlačenie bolesti) ako samotný ibuprofén alebo paracetamol.-
VALETOL
1×12 tblLiek s protizápalovým a analgetickým účinkom. Pomáha tlmiť zápal a bolesť rôzneho pôvodu. Znižuje teplotu. Vhodný od 15 rokov. -
Panadol Ultra Rapide
1×12 tbl, stredne silná až silná bolesťLiek s analgetickým a antipyretickým účinkom. Obsahuje kofeín a kodeín. Pomáha tlmiť silnú bolesť a znižuje teplotu. Vhodný pri chrípkovych stavoch. Šumivé tablety. -
ATARALGIN
1×20 tbl, liekLiek s analgetickým a antipyretickým účinkom. Obsahuje kofeín, guajfenezín. Pomáha tlmiť bolesť, znižuje teplotu, zmenšuje napätie a pôsobí ukľudňujúco. Od 15 rokov. -
PARALEN 500 SUP
1×5 ks, liekLiek s analgetickým a antipyretickým účinkom. Pomáha tlmiť bolesť a znižovať teplotu. Vhodný pri chrípkovych stavoch. -
Panadol Junior 250 mg
1×10 ks, čapíky proti horúčke a bolesti u detíLiek vo forme čapíkov s obsahom paracetamolu. Uľavuje od bolesti rôzneho pôvodu a znižuje teplotu. Vhodný pre deti od 15kg. -
PARALEN SUS
1×100 ml, liekLiek vo forme suspenzie s obsahom paracetamolu. Uľavuje od bolesti zubov, hlavy a znižuje teplotu. Vhodný pre deti od 3 mesiacov / min. 5kg. -
Trinell
1×10 tblTrinell je liek používaný na zníženie horúčky a bolesti, odporúča sa užívať v prípade miernej až stredne silnej bolesti, napr. menštruačná bolesť, bolesť hlavy, migréna, bolesť zubov, reumatické bolesti, na zmiernenie bolesti po operáciách, ako aj zmiernenie bolesti a horúčky spôsobených prechladnutím. -
Paracut 500 mg
1×30 tbl, proti bolestiParacut sa používa proti horúčke a na zmiernenie príznakov chrípky a prechladnutia. -
PARAMAX EXTRA 500 mg/65 mg
1×10 tblUvoľnuje bolesť a znižuje horúčku. Použitie pri bolesti hlavy, zubov, menštruačnej bolesti a/alebo vysokej teploty. -
PARAMAX EXTRA 500 mg/65 mg
1×30 tbl, proti bolestiLiek slúži na uvoľnenie bolesti a na zníženie horúčky (analgetikum a antipyretikum). Liek obsahuje dve liečivá, paracetamol a kofeín. Paracetamol tlmí bolesť a znižuje horúčku a kofeín prispieva k jeho analgetickému účinku.
