Paralen 100 mg 5 čapíkov

1×100 g, 5 čapíkov v balení

Značka: PARALEN

Čapíky Paralen 100 sa používajú u detí s telesnou hmotnosťou nad 7 kg na zníženie zvýšenej telesnej teploty pri chrípkových ochoreniach a ako doplnková liečba horúčky pri iných ochoreniach.

1,69
Doprava zadarmo pri nákupe nad 19,90 € pre členov Dr.Max CLUB.

Šikovná alternatíva značky Dr.Max

Panadol Baby čapíky 125 mg

1x10 ks, od 9kg+, proti horúčke a bolesti zúbkov u detí
Panadol Baby čapíky 125 mg na bolesť zúbkov, ucha, krku a zniženie horúčky u detí.
Liek vo forme suspenzie. Uľavuje od bolesti zubov, uší, hlavy. Pomáha tlmiť zápal a teplotu. Obsahuje ibuprofen. Vhodný pre deti od 3 mesiacov.

O produkte: Paralen 100 mg 5 čapíkov 1×100 g, 5 čapíkov v balení

27613 ADC

Paracetamol, liečivo v lieku, pôsobí proti bolesti a znižuje zvýšenú telesnú teplotu. 

Čapíky sa používajú na zníženie zníženie horúčky pri chrípkových ochoreniach a ako doplnková liečba horúčky pri iných ochoreniach.

Ďalej sa liek používa pri bolesti rôzneho pôvodu, napríklad pri bolestiach hlavy, zubov vrátane bolesti sprevádzajúcej prerezávanie zúbkov a pri bolesti kĺbov a svalov sprevádzajúcej chrípkové ochorenia. Viac na adc.sk

Spôsob použitia

Dávkovanie a dávkovacie schémy

Podľa potreby sa jednotlivá dávka môže podať 3x denne najmenej v 6-hodinových odstupoch medzi jednotlivými dávkami.

Deti s telesnou hmotnosťou 7-13 kg: 1 čapík.

Deti s telesnou hmotnosťou 14-20 kg: 2 čapíky.

Celková denná dávka paracetamolu nemá prekročiť 60 mg/kg telesnej hmotnosti dieťaťa, rozdeľuje sa na 3 čiastkové dávky. Na jednorazové podanie je dávka 10-15 mg/kg telesnej hmotnosti.Pacienti s poruchou funkcie obličiek:

Pri ťažkej poruche funkcie obličiek s hodnotami klírensu kreatinínu < 10 ml/min musí byť interval medzi jednotlivými dávkami najmenej 8 hodín.

Pri klírense kreatinínu 10-50 ml/min musí byť interval medzi jednotlivými dávkami minimálne 6 hodín.Pacienti s poruchou funkcie pečene:

U týchto pacientov nepodávať maximálne dávky a dodržiavať interval medzi jednotlivými dávkami minimálne 6 hodín.Dĺžka liečby:

Liečba nemá bez súhlasu lekára trvať dlhšie ako 3-5 dní. Ak sa príznaky nezlepšia do 2 dní alebo ak sa zhoršia, je potrebné obrátiť sa na lekára. U dojčiat je nutné konzultovať každé horúčkovité ochorenie okamžite s lekárom.

Spôsob použitia

Liek je určený len na zavedenie do konečníka. Čapík je potrebné zbaviť obalu a jemne zaviesť do konečníka. Po zavedení čapíka sa majú stlačiť na 1-2 minúty sedacie svaly rukou k sebe a je potrebné sa uistiť, že čapík zostal v konečníku. 

Upozornenie

Ak je to klinicky potrebné, paracetamol sa môže podávať počas tehotenstva, avšak má byť použitá minimálna účinná dávka po čo najkratšiu dobu a s najnižšiu možnou frekvenciou. 

Počas krátkodobej liečby nie je potrebné prerušiť dojčenie za predpokladu starostlivého sledovania dojčaťa. Ani pri dlhodobej liečbe paracetamolom neboli pozorované žiadne nežiaduce účinky u dojčiat.

U detí s telesnou hmotnosťou nižšou ako 7 kg je liek kontraindikovaný.

Nepodávať súbežne iné lieky s obsahom paracetamolu.

Liek môže ovplyvniť výsledky stanovenia kyseliny močovej s kyselinou fosfowolfrámovou a výsledky stanovenia hladiny glukózy v krvi pomocou glukózaoxidázy/peroxidázy.

Nepodávať pacientom po nedávno prekonanom rektálnom krvácaní. 

Nepiť alkohol.

Uchovávať pri teplote do 25 °C v pôvodnom vnútornom obale (Al strip) na ochranu pred vlhkosťou.

Ďalšie osobitné upozornenia sú uvedené v SPC (časť 4.4).

Účinné látky

paracetamol

Upozornenie: obrázky slúžia len na ilustračné účely.