Orinox 1 mg/ml

1×10 ml, na upchatý nos

Značka: DR.MAX
Orinox 1 mg/ml je určený na liečbu upchatého nosa, vhodný pre dospelých a deti staršie ako 12 rokov.

Produkt ešte nie je dostupný Tento produkt je vypredaný a ešte nepoznáme presný termín jeho naskladnenia.

3,29 ušetríte 0,40 €

Pôvodná cena 3,69 € zľava 11%

Doprava zadarmo nad 9,90 €

O produkte

5675B ADC

Liek obsahuje liečivú látku xylometazolíniumchlorid patriaci do skupiny liekov nazývaných sympatomimetiká. Xylometazolíniumchlorid znižuje opuch upchatej sliznice nosa a tým znižuje vylučovanie hlienu a sťahuje opuchnuté krvné cievy do normálnej veľkosti. Pomáha tak udržiavať čistý nosový priechod, uľahčuje dýchanie, keď máte upchatý alebo plný nos.

Spôsob použitia

Dávkovanie a dávkovacie schémy

Dospelí a deti od 12 rokov:

Aplikuje sa podľa potreby 1 vstrek do každej nosovej dierky maximálne 3x denne. Minimálny odstup medzi jednotlivými dávkami je 8 hodín. Liek sa nemá používať nepretržite dlhšie ako 7 dní.
Medzi jednotlivými cyklami používania lieku je nutné počkať aspoň 7 dní s použitím tohto alebo podobného lieku.

Spôsob použitia

Liek je určený len na použitie do nosa. Pred prvým použitím je potrebné 5-krát stlačiť pumpičku a streknúť do vzduchu, aby sa sprej pripravil na aplikáciu. V prípade, že sprej nebol používaný viac ako 14 dní (po prvom použití), je potrebné stlačiť pumpičku jedenkrát a streknúť do vzduchu na prípravu k ďalšiemu použitiu. Nosový sprej sa má aplikovať po vyfúkaní nosa a pacient má pri aplikácii pokiaľ možno sedieť. Fľaška musí byť pri aplikácii vo zvislej polohe. Pumpička sa stlačí iba jedenkrát a aerosól sa jemne vdýchne nosom. Aby sa minimalizovalo riziko šírenia infekcií, liek môže byť používaný iba jednou a tou istou osobou a po použití sa opäť nasadí na pumpičku bezpečnostný uzáver.

Upozornenie

U detí mladších ako 12 rokov je liek kontraindikovaný.
Počas tehotenstva je potrebné použitie lieku konzultovať s lekárom.
U dojčiacich žien lekár rozhodne, či prerušiť dojčenie alebo sa vyhnúť použitiu lieku. Nie je známe, či sa xylometazolín alebo jeho metabolity vylučujú do ľudského materského mlieka.
Liek je určený iba na krátkodobé použitie. Dlhodobé alebo nadmerné používanie môže spôsobiť opätovný dlhodobý opuch nosovej sliznice po vysadení lieku, vykazujúci známky závislosti.
Liek sa nesmie použiť pri suchom zápale nosovej sliznice s tvorbou chrást.
Liek sa môže používať len po konzultácii s lekárom u pacientov so zvýšeným vnútroočným tlakom, s kardiovaskulárnym ochorením, s feochromocytómom, s diabetes mellitus, s hypertrofiou prostaty a u pacientov, ktorí boli v predchádzajúcich 2 týždňoch liečení inhibítormi monoamínooxidázy (IMAO).
Použiteľnosť lieku po prvom otvorení 1 mesiac (v rámci času použiteľnosti uvedeného na obale).
Ďalšie osobitné upozornenia sú uvedené v SPC (časť 4.4).

Účinné látky

xylometazolíniumchlorid

Upozornenie: obrázky slúžia len na informačné účely.