Prejsť na hlavný obsah
0 výsledkov
  • 0,00 €
    Rýchly košík zatvorený
  • Je potrebné kombinovať omega-3 s vitamínom D3?

    Otázka z 30. 10. 2025 1 minúta na prečítanie
    Anonymná otázka
    Ked uživam omegu-3 ,je potrebne k tomu este uzivat aj vitamín D3?Ďakujem
    Mgr. Emma Halas Haluščíková
    Na otázku odpovedá
    Mgr. Emma Halas Haluščíková

    Dobrý deň,

    ďakujeme za Vašu otázku.

    Kombinácia omega mastných kyselín s vitamínom D je veľmi častá a prospešná, avšak nie je vyslovene nutná. Niektoré preparáty s obsahom Omega-3 majú v zložení aj ďalšie vitamíny, ako A, D a E. Preto je potrebné si skontrolovať, či sa vo Vašom konkrétnom prípravku vitamín D taktiež nevyskytuje. V prípade, že by ste podávali vitamín D aj v inom prípravku, je potrebné brať ohľad na celkový denný príjem vitamínu D. 

     

    Prajem všetko dobré.

    S pozdravom

    Mgr. Emma Halás Haluščíková

    Podobné otázky

    Najnovšie otázky v poradni