Prejsť na hlavný obsah
0 výsledkov
  • 0,00 €
    Rýchly košík zatvorený
  • Krv v stolici: Možný vedľajší účinok liekov apixaban, metoprolol a Wamlox?

    Otázka z 24. 6. 2026 1 minúta na prečítanie
    Anonymná otázka
    moze byt krv v stolici po liekoch apixaban metropolol a wamlox
    PharmDr. Simona Vargová
    Na otázku odpovedá
    PharmDr. Simona Vargová

    Dobrý deň,
    ďakujeme za Vašu otázku.

    Liek Apixaban obsahuje liečivo apixabán a patrí do skupiny liekov, ktoré sa nazývajú antikoagulanciá. Tento liek pomáha zabrániť tvorbe krvných zrazenín. Medzi jeho menej časté až časté nežiadúce účinky patrí aj rektálne krvácanie.

    Odporúčam kontaktovať Vášho všeobecného lekára, ktorý na základe vyšetrení vylúči inú možnú príčinu krvi v stolici.

    Prajem pekný zvyšok dňa.


    S pozdravom,
    PharmDr. Simona Vargová

    Podobné otázky

    Najnovšie otázky v poradni