Prejsť na hlavný obsah
0 výsledkov
  • 0,00 €
    Rýchly košík zatvorený
  • Novorodenec pije častejšie, plače a regurgituje: Je to hlad alebo prekrmovanie?

    Otázka z 24. 6. 2026 1 minúta na prečítanie
    Anonymná otázka
    Dobrý deň, mame doma týždňového novorodenca je to chlapec váha 3600 pri narodení a 50cm, pri kŕmení nutrilonom vypije aj 60 ml naraz chvíľku je kľudný prejde polhodina niekedy až hodina a zase plače a jedine čo na ten plač pomáha je ak mu opäť dame nutrilon. V klude po tej hodine vypije ďalších 30-40 a moja otázka je ci bude pit aj keď nebude hladny alebo je fakt hladny? Lebo stava sa že ak to vypije druhý krát tak sa aj pogrcka trochu tak ci to nepije nasilu
    PharmDr. Anna Pacalajová
    Na otázku odpovedá
    PharmDr. Anna Pacalajová

    Dobrý deň,

    ďakujeme za Vašu otázku. 

    Plač novorodenca môže mať viacero príčin. Medzi najčastejšie patrí hlad, plná plienka, príliš teplé alebo chladné prostredie, bolesť spojená s kolikou, nevhodné umelé mlieko, potreba kontaktu, únava a iné. Užitočné informácie o kolikách novorodenca nájdete v priloženom článku.

    Avšak nie je možné jednoznačne určiť dôvod plaču Vášho dieťaťa, pretože nepoznám jeho obvyklý denný režim, správanie či iné pridružené ťažkosti. Vzhľadom na to, že týždňové dieťa, odporúčam Vám obrátiť sa na pediatra.

    Prajem pekný zvyšok dňa.

    S pozdravom,

    PharmDr. Anna Pacalajová

    Najnovšie otázky v poradni