Dni prevencie rakoviny hrubého čreva


Slovensko patrí medzi krajiny s najvyšším výskytom rakoviny hrubého čreva na 100 000 obyvateľov, aktuálne sme treťou najhoršou krajinou na svete.

Ide o druhú najčastejšiu príčinu úmrtí na zhubné ochorenia. Pritom vhodnou prevenciou a skríningom by sa týmto úmrtiam dalo predísť. Ak by sa aj diagnóza potvrdila, v skorých štádiách sa ochorenie dá dobre liečiť.  

V termíne 21.- 25. 3. 2022 vám náš odborný tím v lekárňach Dr. Max rád pomôže a poradí, ako sa účinne chrániť. Príďte medzi nás:

 • Zistíte, či patríte do rizikovej skupiny pre toto ochorenie
 • Vysvetlíme vám systém skríningových vyšetrení;
 • Získate inštrukcie pre správne použitie testu na zistenie prítomnosti skrytého krvácanie v stolici;
 • Poradíme v otázkach rizikových faktorov a možnostiach ochrany formou životného štýlu:
  • úlohe vlákniny v strave;
  • rizikách určitých potravín;
  • možnostiach úpravy mikrobiómu čriev;
  • upozorníme na dôležité vitamíny, minerály vrátane ich potrebného denného príjmu;
  • poradíme o odvykaní od fajčenia.

Neváhajte sa na našich odborníkov obrátiť s otázkami alebo žiadosťou o pomoc v čase kampane alebo aj po nej.

 

Okrem poradenstva máme pre vás pripravený e-book plný informácií, darček ku každému nákupu nad 10 EUR a po vyplnení krátkeho anonymného prieskumu môžete získať aj zľavy na vybrané produkty značky Dr. Max pre členov Dr. Max Club.


Užitočný e-book pre vás 

Uvedomujeme si, že niekedy je vhodné si potrebné informácie prečítať aj doma v pokoji. Pripravili sme si preto pre vás odbornú brožúru vo forme e-booku úplne zadarmo. 

Dozviete sa v nej mnoho užitočných informácií, ktoré sú rozdelené do nasledujúcich kapitol:

 • Čo je rakovina hrubého čreva a konečníka - štatistiky, základné informácie o vzniku ochorenia a jeho priebehu.
 • Primárna prevencia - rizikové faktory pre rozvoj rakoviny hrubého čreva a konečníka, ako ich môžeme eliminovať, čo pomáha toto riziko znižovať.
 • Sekundárna prevencia - systém skríningových vyšetrení na Slovensku, ktoré pomáhajú odhaliť prípady ešte v predrakovinových štádiách, prípadne v ľahšie liečiteľných skorých fázach ochorenia.
 • Terciárna prevencia - možnosti liečby a pacientske združenia pomáhajúce onkologickým pacientom na Slovensku.

 


Darček k akémukoľvek nákupu nad 10 EUR

Základom ochrany pred rakovinou hrubého čreva a konečníka je účasť na pravidelných preventívnych prehliadkach u svojho všeobecného lekára. Od veku 50 rokov (niektoré zdravotné poisťovne ho uhrádzajú už od veku 40 rokov) je ich súčasťou aj vykonanie testu na zistenie skrytého krvácania zo stolice, ktorého cieľom je odhaliť podozrivých pacientov. Krv môže byť v stolici z rôznych dôvodov, preto po pozitívnom teste je pacient odoslaný na ďalšie vyšetrenie. Pokiaľ sa chcete otestovať aj sami doma, môžete použiť samotest. Ak vám výjde pozitívny výsledok, je nutné čo najskôr o tom informovať svojho obvodného lekára.

Počas našej osvetovej kampane vám ponúkame získať takýto test úplne zadarmo. Stačí si objednať akýkoľvek tovar na našom e-shope v sume minimálne 10 EUR a zadať zľavový kód: 

FOBTEST

Test na zistenie skrytého krvácania zo stolice vám príde spolu s vašou objednávkou zadarmo

Ponuka platí v termíne 21.- 27. 3. 2022.

Upozornenie: Test vykonaný v domácnosti nenahrádza preventívne prehliadky u lekára. Pri pozitívnom výsledku ihneď kontaktujte svojho lekára. Prítomnosť krvi v stolici automaticky neznamená, že máte rakovinu hrubého čreva a konečníka, ale že máte byť ďalej bližšie vyšetrený odborným lekárom.


Vybrané produkty značky Dr. Max, ktoré podporia správne funkcie čriev:


Články k téme: 

 • Vláknina a jej vplyv na zdravie

  Podľa odborníkov je nevyhnutná pre efektívne trávenie, prispieva k celkovému zdraviu a dokonca môže predlžovať pocit sýtosti. Skutočne zabezpečujete dostatočný príjem tejto látky vo svojej strave?
  Vláknina a jej vplyv na zdravie
 • Ako odhaliť krv v stolici a čo to môže znamenať?

  Test FOB (test na detekciu okultného krvácania v stolici) predstavuje jednoduchú metódu, ktorá dokáže identifikovať aj mierne krvácanie v tráviacom trakte. Tento test môže poukázať na rôzne, občas aj závažné zdravotné stavy.
  Ako odhaliť krv v stolici a čo to môže znamenať?
 • Odvykanie od fajčenia: čo vám uľahčí naozaj skončiť?

  Fajčenie má výrazne negatívny vplyv na zdravie. Tento fakt je často motiváciou pre mnohých fajčiarov, aby sa pokúsili skončiť s touto zlozvykom. Aké metódy môžu pomôcť pri odvykaní od fajčenia?
  Odvykanie od fajčenia: čo vám uľahčí naozaj skončiť?

Produkty, ktoré vám pomôžu skončiť s fajčením

V priebehu marca 2022, vybrané produkty značky NiQuitin v zľave - 15 %, platí cena uvedená pri produkte. Produkty značky Niquitine nie sú zaradené do zľavy súvisiacej s vyplnením dotazníka k odbornej kampani. Zľavu nie je možné kombinovať s inými akciovými ponukami. 

 • NiQuitin Mini 4 mg

  1×60 cps, liek
  Liek obsahujúci 4 mg nikotínu v každej pastilke. Pomáha zbaviť sa závislosti od fajčenia. Potláča chuť na cigaretu, znižuje abtinenčné príznaky ako bolesť hlavy, nervozitu a nespavosť.
 • Žuvačka v ústach uvoľňuje nikotín a tým pomáha fajčiarom zmierniť náhlu chuť na cigaretu. Vhodná, ak sa chcete postupne zbaviť závislosti od nikotínu a trvalo prestať fajčiť. Pri odvykaní od fajčenia zmierni abstinenčné príznaky a chuť na cigaretu už za 3 minúty.
 • NiQuitin Mini 4 mg

  1×20 ks, liek
  Liek obsahujúci 4 mg nikotínu v každej pastilke. Pomáha zbaviť sa závislosti od fajčenia. Potláča chuť na cigaretu, znižuje abtinenčné príznaky ako bolesť hlavy, nervozitu a nespavosť.