Prejsť na hlavný obsah
0 výsledkov
  • 0,00 €
    Rýchly košík zatvorený
  • Svrbenie a vyrážka po liekoch Xarelto a Prestance

    Otázka z 20. 2. 2025 1 minúta na prečítanie
    Anonymná otázka
    Dobrý,deň. Mám 74 rokov.Začala som užívať liek Prestance 5mg a xarelto 15 mg.V priebehu dňa sa mi objavuje svrbenie alebo drobná vyrážka na rôznych miestach na koži ktoré zmiznú.Lieky uživam od decembra.
    PharmDr. Lenka Čorbová
    Na otázku odpovedá
    PharmDr. Lenka Čorbová

    Dobrý deň, 

    ďakujeme Vám za otázku.

    Medzi časté nežiadúce účinky liekov Xarelto a Prestance patria práve kožné reakcie a z nich Vami opisované vyrážky a svrbenie. V prípade výskytu nežiadúceho účinku je potrebné kontaktovať ošetrujúceho lekára a o danej skutočnosti ho upovedomiť. On rozhodne o ďalšom postupe. 

    Prajem Vám všetko dobré.

    S pozdravom 

    PharmDr. Lenka Čorbová.

    Najnovšie otázky v poradni