Odpoveď v jednej kvapke krvi

11. 11. 2021 · Redakcia DiaClub Dr.Max · 1 minúta na prečítanie

Novinka v lekárňach Dr.Max

Súčasná doba priniesla viacero komplikácií vrátane menšej dostupnosti lekárskych vyšetrení. Od septembra 2021 sme aj preto zaviedli možnosť merania protilátok Covid-19, hodnotu CRP alebo glykovaný hemoglobín diagnostickým prístrojom z jednej kvapky krvi priamo vo vybraných lekárňach Dr.Max.

Lekárne sme označili plagátmi s ponukou krvných testov a aktuálne je do merania zapojených 61 našich lekární.

CRP

CRP vyšetrenie umožňuje odlíšiť bakteriálnu infekciu od vírusovej. Vďaka rýchlemu výsledku sa dozviete, či potrebujete antibiotiká alebo nie. Čo znamená skratka CRP, aké sú hodnoty CRP, ako prebieha CRP vyšetrenie a aké ochorenia môže zvýšené CRP preukázať sa dočítate v článku CRP v pediatrickej ambulancii.

Glykovaný hemoglobín

V rámci diagnostiky cukrovky a sledovania účinnosti nastavenej terapie hrá dôležitú úlohu predovšetkým denné sledovanie hladiny glukózy v krvi (glykémie) samotným pacientom, ale aj stanovenie koncentrácie glykovaného hemoglobínu v ambulancii lekára. Rýchly test v lekárňach Dr.Max do 3 minút odhalí, či sa u vás rozvíja cukrovka, prípadne, či ju vaša liečba drží pod kontrolou. Čo je to glykovaný hemoglobín, ako sa meria a aké sú jeho normálne hodnoty sa dočítate v článku Glykovaný hemoglobín.Redakcia DiaClub Dr.Max