EMI Obliečky bavlnené Galis ružové 140x200+90x70

1×1ks, bavlnené postelné obliečky

Značka: EMI

Tieto posteľné obliečky prinášajú jednoduchý a moderný dizajn. Ich výroba spočíva v použití prvotriednej 100 % bavlny deluxe, ktorá je nielen šetrná k citlivej pokožke, ale zároveň je priedušná a odolná.

U dodávateľa, doručenie do 3 dní
26,00
Doprava zadarmo

O produkte: EMI Obliečky bavlnené Galis ružové 140x200+90x70 1×1ks, bavlnené postelné obliečky

X004892

Hlavný popis produktu

Bavlnené obliečky Galis ružové EMI vyrobené z bavlny delux
Bavlnené obliečky Galis sú vyrobené z jednej z najkvalitnejších bavĺn na svete. Bavlna bola už v minulosti považovaná za jednu z najdôležitejších pestovaných rastlín, ktorá sa využívala hlavne na výrobu textílií. Už naši predkovia poznali bavlnu a na výrobu textílií sa používala už pred 12 000 rokmi. Jej vlákna sú získavané z kríka nazývaného bavlník. Do Európy zavítala už v deviatom storočí vďaka arabským kupcom. Krištof Kolumbus objavil bavlníkové plantáže už v 15. storočí a v 16. storočí sa bavlna rozšírila do celého sveta. Podiel pestovanej bavlny a jej produkcia v minulosti predstavovala až 80 %, v súčasnosti je to len 40 %.

Vďaka svojim vlastnostiam sa bavlna teší veľkej obľube. Využíva sa nielen na výrobu oblečenia, ale aj pri výrobe luxusných a kvalitných bavlnených posteľných obliečok. Využívaná je tiež na výrobu produktov podliehajúcich častému praniu. Bavlna je obľúbená taktiež vďaka svojej pevnosti v ťahu, ktorá sa za mokra zvyšuje až o 20 %. Tak ako kedysi, aj dnes vieme o mnohých prednostiach bavlny, a preto sú naše posteľné obliečky Galis vyrobené z vysokokvalitnej a husto tkanej bavlny delux.

Upozornenie: obrázky slúžia len na ilustračné účely.

Kategórie produktov