Pleť začína starnúť po 25. Škodí jej aj váš mobil!

7. 10. 2020 · 4 minúty na prečítanie

Postupom času sa na tvári objavujú vrásky, opuchy či pigmentové škvrny. Na tieto negatívne zmeny značne vplýva svetlo z obrazovky televízora či počítača. Viete, ako sa chrániť?

Redakcia BeautyClub Dr.Max
Redakcia BeautyClub Dr.Max
Pleť začína starnúť po 25. Škodí jej aj váš mobil!

 

Ľudská koža postupne ochabuje, stráca elasticitu a prirodzený jas, prehlbujú sa mimické vrásky a jemné linky okolo očí a úst. Prvé známky starnutia môžete pozorovať pomerne skoro. Posledné roky sa v súvislosti s ním spomína termín „expozóm“. Ten zahŕňa vonkajšie vplyvy na našu pleť, ako je UV žiarenie, cigaretový dym či znečistenie prostredia. 

Patrí sem aj škodlivé umelé svetlo z LED a digitálnych obrazoviek, nazývané ako modré svetlo. Ak ste o ňom ešte nepočuli, toto by ste mali rozhodne vedieť!

AKO STARNE NAŠA PLEŤ

Nadmerné slnenie sa, zlá kvalita spánku a stravy, fajčenie, znečistené životné prostredie,  stres i dennodenné používanie moderných technológií oslabujú pokožku natoľko, že môžu zrýchľovať jej prirodzené starnutie. Podľa odborníkov tieto vonkajšie faktory majú až 80% negatívny vplyv. „Postupne dochádza k ochabovaniu kolagénových a elastínových vláken. To vedie v uvoľňovaniu pružnosti kože a vzniku nových vrások“, vysvetľuje dermošpecialistka z lekárne Dr. Max, Veronika Blahová.

Nečudo, že sa kozmetické firmy snažia svojimi prípravkami chrániť pokožku pred dopadom účinkov z okolitého prostredia. Priemerný človek dnes vlastní 4 LED zariadenia a pred obrazovkou strávi približne šesť hodín denne. Modré svetlo z mobilu či počítača je až 1 000-krát intenzívnejšie ako prah komfortu očí. Podľa vedeckých štúdií môže spôsobiť aj urýchlenie starnutia kože. Je preto dôležité nezabúdať na vhodnú a účinnú ochranu – rovnako, ako to v lete robíte s prípravkami s UV filtrom.

LIGHT BLUE BARRIER

Vedeli ste, že modro-fialové svetlo, pochádzajúce z moderných technológií, vytvára viac hyperpigmentácie než obávané UVB žiarenie? „V súvislosti s „light blue“ svetlom sa čoraz častejšie spomínajú faktory ako vznik vrások, ochabovanie pleti, zvýšená citlivosť a vznik kožných nedokonalostí“, hovorí Veronika Blahová a dodáva: „Keďže sa kontaktu s elektronikou nedokážeme vyhnúť, je namieste zaradiť do svojej kozmetickej rutiny účinnú ochranu“.

 

Prípravky z radu URIAGE AGE PROTECT predstavujú inováciu v boji proti modrému svetlu, a to vďaka obsahu unikátnej ochrany, označovanej ako light blue barrier. Tá zabraňuje vzniku vrások, spevňuje pleť a vracia jej prirodzený jas. Prach, dym a smog zase neprepustí ďalšia unikátna zložka Filmexel. „Chrániť sa môžeme aj obmedzením používania prístrojov, ktoré modré svetlo vyžarujú“, prízvukuje dermošpecialistka Dr. Max. Vhodné je stíšiť si jas na mobile či obrazovke počítača a vyhýbať sa moderným technológiám tesne pred spaním. Televízor ani tablet do spálne jednoducho nepatria.

AKO TO FUNGUJE?

Základom boja o zdravú a mladistvú pleť je používanie vhodných prípravkov pre každodennú starostlivosť. Prispôsobte svoj výber typu pleti a nezabúdajte ani na nočný krém, ktorý vám dodá živiny a látky potrebné na regeneráciu. Pokiaľ hľadáte kozmetiku s výnimočnou účinnosťou, zaraďte do svojej rutiny popri kréme aj používanie špeciálneho pleťového séra. Dvojnásobná koncentrácia zabezpečí nielen viditeľné spevnenie pleti, ale poradí si aj s vráskami a tmavými škvrnami na tvári.

Tajomstvom úspechu kozmetiky z radu AGE PROTECT je kombinácia viacerých účinných látok. „Retinol je jedna z najspoľahlivejších zložiek v boji proti vráskam. Pomáha urýchľovať regeneráciu kožných buniek, stimuluje tiež produkciu kolagénu a elastínu. Dôkazom je hladšia a vypnutejšia pokožka“, zdôrazňuje V. Blahová. Medzi ďalšie zložky tejto kozmetiky, chrániacej pred vplyvom modrého svetla, patria vitamíny C, E a výťažok z „dračej krvi“, kyselina hyaluronová a termálna voda Uriage, ktorá kožu hydratuje, upokojuje a posilňuje.

STARAJTE SA O SVOJU PLEŤ

► Poctivo sa odličujte a čistite si tvár, a to nielen večer, ale aj ráno. Nečistoty a mŕtve bunky na povrchu kože zabraňujú jej správnemu okysličovaniu a regenerácii. To všetko urýchľuje jej starnutie.

► S pribúdajúcim vekom sa prirodzená regenerácia pokožky spomaľuje. Okrem toho sa znižuje produkcia kolagénu a elastínu a pleť ľahšie podlieha dehydratácii. Prípravky proti starnutiu pleti môžu zabrániť všetkým týmto javom a napraviť ich, a to vďaka zložkám, ktoré obsahujú.

 

Ak chcete oddialiť viditeľné starnutie pleti, denne vypite najmenej 1,5 litra vody.

► Vyživujte pokožku hydratačnými krémami, prispôsobenými vášmu veku a typu pleti.

► Ako doplnok v boji proti starnutiu je tiež možné zvoliť ľahké estetické zákroky (pílingy, injekcie kyseliny hyalurónovej, botulotoxín, laser).

Ďalšie články k téme Pleť začína starnúť po 25. Škodí jej aj váš mobil!

 • 4 rýchle tipy na domácu beauty rutinu

  4 rýchle tipy na domácu beauty rutinu

  · 3 minúty na prečítanie
  Byť doma v žiadnom prípade neznamená prestať sa starať o svoj zovňajšok. Hoci ste čas trávený v kúpeľni znížili na minimum, toto by ste mali absolvovať každý deň!
 • Máte vrásky zo spánku?

  Máte vrásky zo spánku?

  · 2 minúty na prečítanie
  Vedeli ste, že spánok je druhou najčastejšou príčinou tvorby vrások? Presnejšie povedané, nesprávny spánok! Skoncujte s tým hneď a zaraz!
 • Očné odličovače. Naozaj ich potrebujete?

  Očné odličovače. Naozaj ich potrebujete?

  · 3 minúty na prečítanie
  Čistenie pleti vie byť poriadne otravné. Najmä, ak na vás doľahla únava a najradšej by ste si okamžite ľahli do postele. Bez odlíčenia si však koledujete o vznik vrások či infekcie!
O autorovi
Redakcia BeautyClub Dr.Max
Redakcia BeautyClub Dr.Max
Čítať viac od autora
O autorovi
Redakcia BeautyClub Dr.Max
Redakcia BeautyClub Dr.Max
Čítať viac od autora