Cold Cream: nedajte zime šancu poškodiť vašu pleť

16. 11. 2021 · 4 minúty na prečítanie

Cítite, že vaša pokožka je počas zimy vyčerpaná a suchá? Nie je to nič nezvyčajné. Nízke teploty a mrazivé počasie nemajú na citlivú pokožku priaznivý vplyv. Práve teraz je ideálny moment začať ju ochraňovať použitím tzv. cold cream.

PharmDr. Kristína Ferencik
PharmDr. Kristína Ferencik
Cold Cream: nedajte zime šancu poškodiť vašu pleť

Aj vám zdá vaša pleť v zime unavená a suchá? Niet sa čo čudovať. Chlad a mráz citlivej pleti veľmi neprospievajú. Teraz je ten správny čas začať ju chrániť pomocou tzv. cold cream.

Čo je to cold cream?

Nepriaznivé poveternostné podmienky a chlad majú na pokožku veľmi nepriaznivý vplyv. Práve v tomto čase musíme pleť chrániť lepšie a na to už krémy z leta nepostačujú. Našu dennú rutinu starostlivosti o tvár, pery aj ruky musíme s príchodom chladnejších mesiacoch pozmeniť.

Na rad prichádzajú krémy zo skupiny cold cream. Sú to špeciálne krémy s hustejšou konzistenciou, v ktorých prevládajú olejové zložky a vďaka nim vytvárajú na povrchu pokožky ochranný mastný film. Pocit po ich nanesení je mierne ťažší ako po ich letných alternatívach, ale práve to naša pleť v jesenných a zimných mesiacoch veľmi potrebuje. Pri kvalitných krémoch to však ledva zbadáte. 

Zaujímavosťou je, že po ich nanesení máte chvíľu mierne chladivý pocit. Všimli ste si to?

Cold cream ochráni vašu pleť pri nepriaznivom počasí

Ako môžeme cold cream používať?

Aj keď najčastejšie sa tieto krémy používajú v chladnom počasí, použitie je oveľa širšie:

  • základným použitím je ochrana pokožky pred nepriaznivými poveternostnými podmienkami;
  • krém dopĺňa chýbajúce olejové zložky pri veľmi suchej pleti, skúste ho pravidelne nanášať večer pred spaním na suché lakte alebo päty;
  • používa sa na odlíčenie vodeodolného make-upu prípadne nečistôt na rukách, ktoré sa vodou nedajú zmyť;
  • vytvára ochrannú  olejovú vrstvu na pokožke, môžete to použiť na ruky pred každým upratovaním s použitím vysušujúcich alebo agresívnejších čistiacich prostriedkov;
  • krémy na tejto báze sa používajú dokonca aj v opaľovacích krémoch, kedy vytvoria ochrannú vrstvu na pokožke s obsahom ochranných faktorov, samotný krém však pred slnkom neochráni;
  • krémy na tejto báze používame aj my, lekárnici, pri príprave individuálne pripravovaných liekov.

Použitie krému nekončí iba pri odchode z domu do chladného dňa, ale krémy majú svoje miesto počas celého roku.

Bariéra proti chladu od francúzskej značky URIAGE

Pre extra ochranu pokožky proti chladu naneste každý deň na pleť cold cream. Hoci na trhu nájdete niekoľko prípravkov s týmto názvom, ideálna voľba je Cold crème od URIAGE. Vďaka svojej krémovej a nemastnej textúre vám urobí skvelú službu pri každodennej ochrane pokožky tváre, ale aj celého tela.

 

URIAGE Cold Cream

Už tenká vrstva krému funguje ako štít pred chladom, vetrom, ale napríklad aj negatívnymi vplyvmi tvrdej vody s vysokým obsahom vápnika. Výťažok z včelieho vosku dodáva krému vyživujúce a hojivé účinky, ktoré ešte znásobuje obsah Termálnej vody Uriage.

Vaša pokožka nemusí trpieť kvôli chladu. Stačí zopár dobrých návykov v kombinácii s účinnou kozmetikou. To prvé je na vás, v tom druhom vás nesklame URIAGE.

Produkty francúzskej kozmetiky  URIAGE nájdete exkluzívne vo vybraných lekárňach Dr. Max alebo na www.drmax.sk/uriage.

Ďalšie tipy ako chrániť hydratáciu pokožky v chladnom období

V chladnom počasí vašu pleť vysúša okrem poveternostných vplyvov aj voda. Najmä ak sa zvyknete zahriať horúcou sprchou alebo voňavým kúpeľom, pri ktorom sa para vznáša v celej kúpeľni. Áno, je to veľmi príjemný rituál. Mali by ste však vedieť, že horúca voda vysúša vašu pokožku rovnako ako pobyt v mraze. Teplou vodou totiž rozširujete drobné cievky a zmývate z pokožky okrem nečistôt aj prirodzený maz, ktorý ju chráni. Namiesto horúceho kúpeľa vyskúšajte radšej kratšiu, vlažnú sprchu. Vďaka nej vaša pokožka nestratí prirodzenú bariéru a vďaka lepšej mikrocirkulácii bude pôsobiť zdravšie.

Pravidelne používajte telový peeling. Vďaka nemu odstránite všetky odumreté suché kožné bunky a vaša pleť bude vyzerať pružnejšie a zdravšie. S používaním to ale nepreháňajte, stačí po ňom siahnuť jeden krát za týždeň. Vsaďte na kvalitné jemné telové peelingy. 

Teplotu v interiéri udržujte v ideálnom rozmedzí 18 - 22 °C a kontrolujte si aj vlhkosť vzduchu. Príliš suchý interiérový vzduch odoberá vlhkosť aj z vašej pleti. Odvďačí sa vám za to aj vaša imunita.

Rada na záver: dodržiavajte dostatočný pitný režim. Nezabudnite, minimálne 2 litre vody každý deň. 

Ďalšie články k téme Cold Cream: nedajte zime šancu poškodiť vašu pleť

O autorovi
PharmDr. Kristína Ferencik
PharmDr. Kristína Ferencik
Čítať viac od autora
O autorovi
PharmDr. Kristína Ferencik
PharmDr. Kristína Ferencik
Čítať viac od autora