Voltaren 140 mg liečivá náplasť

1×5 ks, akútna bolesť

Značka: VOLTAREN
Liečivá náplasť sa používa na lokálnu symptomatickú a krátkodobú liečbu bolesti pri akútnych poraneniach ako je podvrtnutie, pohmoždenie a podliatiny na horných a dolných končatinách a tupé poranenia.
Na sklade v eshope
Možnosť rezervácie v 0 lekárňach
11,19
Doprava zadarmo

O produkte

4902A ADC

Liek obsahuje liečivo sodnú soľ diklofenaku. Patrí do skupiny liekov známych ako nesteroidové protizápalové lieky (NSAID).

Používa sa na lokálnu symptomatickú a krátkodobú liečbu bolesti pri akútnych poraneniach ako je podvrtnutie, pohmoždenie a podliatiny na horných a dolných končatinách a tupé poranenia, napr. športové úrazy u dospievajúcich od 16 rokov a dospelých.

Spôsob použitia

Dávkovanie a dávkovacie schémy

Dospelí a dospievajúci od 16 rokov
1 liečivá náplasť sa aplikuje lokálne na postihnuté miesto 2x denne, ráno a večer. Maximálna denná dávka sú 2 liečivé náplasti denne aj v prípade, že ošetrené má byť viac ako 1 poranené miesto. Preto je možné liečiť v danom čase len 1 bolestivú oblasť.

Liečivá náplasť je určená na krátkodobú liečbu. Dĺžka trvania liečby nesmie prekročiť 7 dní. V závislosti od indikácie má byť liečivá náplasť používaná v priebehu čo najkratšej doby potrebnej na úľavu od príznakov.

U dospievajúcich vo veku 16 a viac rokov, ak si liečenie týmito náplasťami vyžaduje viac ako 7 dní na úľavu od bolesti, alebo ak sa príznaky zhoršia, odporúča sa poradiť s lekárom.

Spôsob použitia

Roztrihne sa ochranné vrecko pozdĺž zárezu, ktoré obsahuje liečivú náplasť. Náplasť sa vyberie a odstráni sa 1 z 2 ochranných filmov. Následne sa aplikujte na liečenú oblasť a odstráni sa zostávajúci ochranný film. Náplasť sa nemá deliť.
Liečivá náplasť sa má aplikovať len na neporušenú zdravú kožu a nemá sa používať pri kúpaní alebo  sprchovaní. Nesmie sa aplikovať na poškodenú pokožku s poranením akéhokoľvek druhu (exsudatívna dermatitída, ekzém, infikované poranenie, popálenina alebo rana). Nesmie prísť do kontaktu s alebo byť aplikovaná do očí alebo na sliznice. Ak je to potrebné, môže sa liečivá náplasť pripevniť neokluzívnym obväzom, ale nesmie sa používať spoločne s okluzívnou bandážou.

Upozornenie

Liek je kontraindikovaný v treťom trimestri tehotenstva. Počas prvého a druhého trimestra by sa liek nemal používať, pokiaľ to nie je nevyhnutné (dávka musí byť č o najnižšia a dĺžka liečby čo najkratšia ).
Liek sa nemá aplikovať na prsia dojčiacich matiek, ani na rozsiahle plochy kože alebo počas dlhšieho obdobia.
Použitie u detí a dospievajúcich mladších ako 16 rokov je kontraindikované.
Liek má byť používaný s opatrnosťou u starších pacientov, ktorí sú viac náchylní k výskytu nežiaducich účinkov.
Liek sa má používať s opatrnosťou u pacientov s poruchou funkcie obličiek a/alebo pečene. 
Neužívajte súbežne (či už lokálne alebo systémovo)  žiaden iný liek obsahujúci diklofenak alebo akúkoľvek inú nesteroidovú protizápalovú látku proti bolesti (NSAID).
Po odstránení liečivej náplasti nevystavujte liečenú oblasť priamemu slnečnému žiareniu alebo žiareniu v soláriu, aby sa minimalizovalo riziko fotosenzitívnej reakcie. 
Liečba musí byť okamžite prerušená, ak sa po použití vyskytne kožná vyrážka.
Uchovávať pri teplote do 30 °C, v pôvodnom obale,  vrecko dobre uzavreté,  aby bol liek chránený pred vysušením a svetlom.
Ďalšie osobitné upozornenia sú uvedené v SPC (časť 4.4) 

Účinné látky

diklofenak sodná soľ

Upozornenie: obrázky slúžia len na informačné účely.