TIERRA VERDE Mydlové orechy

1×500 g, ekologický prací prostriedok

Šupky z indických mydlových orechov v biokvalite pre šetrné a ekologické pranie v práčke aj v rukách.

U dodávateľa, doručenie do 7 dní
14,59
Doprava zadarmo pri nákupe nad 19,90 € pre členov Dr.Max CLUB.

O produkte: TIERRA VERDE Mydlové orechy 1×500 g, ekologický prací prostriedok

X68006

Hlavný popis produktu

Naše „pracie“ orechy dozrievajú v podhorí Himalájí na severe Indie. V tamojších lesoch bežne rastú stromy Sapindus mukorossi, plodiace mydlové orechy. Ich šupky miestni obyvatelia odnepamäti používajú na pranie bielizne a očistu tela. Indické ženy tento malý zázrak prírody zbierajú a spracovávajú aj pre nás. Pri namočení do vody sa z orechov vylučuje prírodný saponín, ktorý funguje ako mydlo. Ide o najšetrnejšiu metódu prania – vo vzťahu k samotnej bielizni, životnému prostrediu aj nášmu zdraviu. Mydlové orechy nezanechávajú vo vypraných odevoch chemické rezíduá (ropné látky, fosfonáty, enzýmy, chlór, optické zjasňovače, syntetické parfumy a farbivá). Prírodný saponín nedráždi pokožku, čo obzvlášť ocenia alergici a ekzematici. Vedeli ste, že pokožka malých detí je až sedemkrát priepustnejšia než pokožka dospelých?

Mydlové orechy takisto nespôsobujú blednutie farebnej bielizne. Pranie v šupkách z mydlových orechov patrí k najlacnejším spôsobom prania vôbec. Pri praní bežne znečisteného oblečenia (pot, prach) si s nimi úplne vystačíte. Na čo sa používa Na všetky druhy bielizne, predovšetkým detské odevy a plienky, najjemnejšiu bielizeň (vlna, hodváb) a funkčný textil Na pranie v práčke i ručné pranie Na výrobu pracích, umývacích a čistiacich prostriedkov používame extrakt z mydlových orechov získaný šetrným lúhovaním za studena. Ďalšou možnosťou spracovania mydlových orechov je ich namletie na jemný prášok, ktorý je základom napríklad nášho pracieho prášku na bielu bielizeň a látkové plienky. Samotný prášok z mydlových orechov má dezinfekčné a protiplesňové účinky a nahradí prostriedky na riad a pranie aj telovú kozmetiku.

Ako sa používa

Dávkovanie na 4-5 kg bielizne: Teplota prania Dávka mydlových orechov Mäkká voda Tvrdá voda do 60 °C 3-4 ks(1 pol. lyžica/12 g) 5 ks (1,5 pol. lyžice/15 g) nad 60 °C 4-5 ks (1,5 pol. lyžice/15 g) 6 ks (2 pol. lyžice/18 g)

Pri praní farebnej bielizne v práčke: Do látkového vrecka, ktoré je priložené v každom balení, vložte príslušný počet polievkovych ližíc (viď tabuľka), pevne zaviažte a vložte s bielizňou do bubna práčky. Nie je nutné používať aviváž, mydlové orechy majú na textil zmäkčujúci účinok.

Pri praní bielej bielizne v práčke: Mydlové orechy neobsahujú bieliace a zjasňujúce látky, ktoré sa pridávajú do štandardných pracích práškov. Preto je pri praní bielej bielizne vhodné do pracej dávky pridať prípravok PUER, ktorý slúži ako bieliaci prípravok a odstraňovač škvŕn.

Pri praní silne znečistenej bielizne: Silne znečistenú bielizeň odporúčame večer pred praním namočiť do vedra s čo najteplejšou vodou (podľa typu bielizne), v ktorej rozpustíme 1-2 lyžice prášku na škvrny PUER. Ráno vodu vylejeme - nečistota sa pred praním rozpustí a bielizeň potom ľahko vyperieme aj v tak šetrnom pracom prostriedku, ako sú mydlové orechy. Jednotlivé škvrny na bielizni ošetríme žlčovým mydlom. Viac v našom Desatoro alchýmie ekoprania.

Pri ručnom praní: Do uzatvárateľnej nádobky (pohára) s teplou vodou vložte orechy (dávkovanie viz tabuľka vyššie). Nechajte cez noc lúhovať. Keď ráno pohárom zatrasiete, môžete pozorovať, ako vo vode pení uvoľnený saponín. Pripravený výluh nalejte do umývadla s bielizňou a perte. Prácu si môžete uľahčiť našim Turbozvonom :-)

Prevoňanie: Mydlové orechy sami o sebe majú sladkastú vôňu, pri praní sa z nich však žiadna vôňa na bielizni neusadí. Tým z nás, ktorí ocenia prírodne parfumovanú bielizeň ponúkame 100% prírodné rastlinné silice. Použijeme ich tak, že pokvapkáme vrecúško pred vložením do práčky niekoľkými kvapkami obľúbenej silice.

Doba účinnosti orechov: Raz použité orechy je možné použiť 2-3x, pokiaľ pranie prebehlo do 60˚C. Použité orechy nevyhadzujte. Môžete ich použiť do kompostu. Pri dlhšom skladovaní orechy postupne vysychajú a tmavnú. Tým však nemizne obsiahnutý saponín, len sa mierne predlžuje doba, než sa začne z orechov vo vode uvoľňovať.


Upozornenie: obrázky slúžia len na ilustračné účely.