Tierra Verde Esencialny Olej Bio Lavandin 30ml

1×1 ks, olej

Použitý lavandin bol vyšľachtený z levandule lekárskej (Lavandula angustifolia) a levandule širokolistej (Lavandula latifolia). Má typickú kvetinovú vôňu so sviežimi až gáfrovými tónmi. Tento esenciálny olej nesie vôňu leta. Vybraný lavandin vyniká svojou typickou vôňou „francúzskej levandule”. Je prostriedkom na prevenciu rôznych respiračných ochorení. Jeho čistiace účinky oceníte pri domácom upratovaní.

22,59
Doprava zadarmo pri nákupe nad 19,90 € pre členov Dr.Max CLUB.

O produkte: Tierra Verde Esencialny Olej Bio Lavandin 30ml 1×1 ks, olej

X58749

Hlavný popis produktu

Čo je to a ako to funguje Napriek tomu, že sú esenciálne oleje z levandule a lavandinu považované predovšetkým za relaxačné oleje vhodné na večerné rozjímanie či zaspávanie, ich účinok na myseľ je viac osviežujúci až stimulačný. V aromaterapii sa tento olej využíva na podporu pri štúdiu či práci. Prekvapí však aj svojim harmonizujúcim účinkom. „Tento olej je považovaný za antibakteriálny a antiseptický. Vo francúzskej aromaterapii sa využíva pri nachladnutí, proti chrípke a pri dýchacích ťažkostiach. Lavandiny sa odporúčajú pri nervozite aj chronickej únave.

Používajú sa aj do masážnych zmesí na uvoľnenie svalov. Perfektné sú tiež v starostlivosti o pokožku,” uvádza Michaela Makulová, profesionálna aromaterapeutka. Tip od aromaterapeutky: Esenciálny olej BIO Lavandin využijete do množstva rôznych zmesí. Výborne si rozumie napríklad s Esenciálnym olejom BIO Citrón, Pomaranč, Rozmarín, Mäta, Cédera Borovicová živica.

Domáca kozmetika a čistiace prostriedky: Domáce pleťové oleje a krémy vhodné na každodennú starostlivosť o pleť Prírodný čistič (domáce kuchynské a kúpeľňové čistiace prostriedky, domáce prostriedky na umývanie podláh, riadu a do WC) Osviežovače vzduchu (domáce vône na toaletu a osviežovače bielizne) Odpudzovače hmyzu (domáce prostriedky proti komárom a ďalšiemu hmyzu)

Na čo sa používa

Dávkovanie pre dospelých: Do aromalampy alebo difuzéru nakvapkajte 6 kvapiek na prevoňanie približne 100 m2 plochy. Do telovej kozmetiky a masážnych olejov pridajte najviac 3 kvapky do 10 ml rastlinného oleja alebo krému. Pre tehotné ženy, citlivé osoby a staršie deti používajte nižšie dávkovanie. Pre deti do 2 rokov používajte olej iba na inhalácie a vo veľmi malom množstve. Ako sa používa Napriek tomu, že je esenciálny olej z lavandinu veľmi bezpečný, je potrebné spomenúť niekoľko kontraindikácií. Tento olej môže znižovať zrážanlivosť krvi a ovplyvniť účinky niektorých liekov – neužívajte ho pri liečbe antikoagulantmi. Riziko platí aj pre aplikáciu na pokožku a pre inhalácie. Podľa niektorých zdrojov nemá byť tento olej používaný pre deti do 2 rokov. Esenciálny olej BIO Lavandin spotrebujte najneskôr do 3 rokov od otvorenia. Po uplynutí tohto času už olej nepoužívajte terapeuticky (na telo ani na inhalácie), ale iba na domáce upratovanie. Možno vám vŕta v hlave Proč nabízíme nově lavandin místo původní levandule? Obě rostliny mohou být označovány botanicky správně jako levandule. My jsme se však rozhodli přejít na označení běžně zažité v aromaterapeutické praxi. Aromaterapie rozlišuje označení levandule a lavandin zejména kvůli jejich účinkům (působení lavandinu popisujeme podrobněji v textu níže). Pokud již doma používáte lahvičky s esenciálními oleji, olej z lavandinu je svou vůní výborně doplní. A pokud s využitím olejů v aromaterapii teprve začínáte, věřte, že rozdíl nepoznáte – i vůně lavandinu je velice příjemná a typicky levandulová.


Upozornenie: obrázky slúžia len na ilustračné účely.