Prejsť na hlavný obsah
0 výsledkov
  • 0,00 €
    Rýchly košík zatvorený
  • Nízky tlak, malo sodíka, vapnika..

    Otázka z 19. 3. 2024 1 minúta na prečítanie
    Anonymná otázka
    Dobrý den, co by ste mi odporucili ak mam velmi nizky tlak, z krvi vyslo malo sodika a vapnika. Pri hladani mi vzdy podsunie Draslik, ale to je asi nieco uplne ine..Dakujem...
    PharmDr. Veronika Kiabová
    Na otázku odpovedá
    PharmDr. Veronika Kiabová

    Dobrý deň, 

    ďakujeme za Vašu otázku.

    Problematike nízkeho krvného tlaku a možnostiam jeho zvýšenia (vrátane spôsobov dopĺňania sodíka) sa v minulosti venovala kolegyňa, ktorej odpoveď Vám prikladám v nasledujúcom odkaze.

    V prípade nízkych hladín vápnika je taktiež možné jeho dopĺňanie z externých zdrojov. Jeho hlavnými zdrojmi v potrave sú mlieko a mliečne výrobky, minerálne vody, ryby, orechy, zelená listová zelenina, tofu, chia semienka, mandle a iné. Taktiež je vápnik možné dopĺňať formou liekov, či výživových doplnkov. Ak by bola hladina príliš nízka a Váš zdravotný stav si vyžadoval jeho dopĺňanie, predpokladám lekárom stanovenú vhodnú dávku na základe výsledkov z krvi. Ak však neprijímate dostatok vápnika stravou, môžete ho dopĺňať napríklad formou lieku Calcii carbonas. Dávkovanie je 1-4 tablety denne v závislovosti od príjmu vápnika v strave a individuálnych potrieb. Vhodnú dávku môžete taktiež konzultovať s lekárom, ktorému je známy Váš zdravotný stav.

    V prípade, že vyššie uvedené rady neprinesú zlepšenie zdravotného stavu, odporúčam Vám obrátiť sa opakovane na lekára.

    Prajem pekný zvyšok dňa.

    S pozdravom
    PharmDr. Veronika Kiabová

    Podobné otázky

    Najnovšie otázky v poradni