Prejsť na hlavný obsah
0 výsledkov
  • 0,00 €
    Rýchly košík zatvorený
  • Je bezpečné podávať každodenné probiotiká a vitamíny šesťmesačnému dieťaťu?

    Otázka z 17. 2. 2025 1 minúta na prečítanie
    Anonymná otázka
    Dobrý deň, môžem podávať každý deň probiotiká 6mesacnemu? Dávam mu ich od narodenia. A tak isto mu dávam B-čom, C-čo, D-éčko každý deň. Je to v poriadku? Ďakujem!
    Mgr. Emma Halas Haluščíková
    Na otázku odpovedá
    Mgr. Emma Halas Haluščíková

    Dobrý deň,

    ďakujeme za Vašu otázku.

    Súčasné užívanie probiotík, vitamínu D a vitamínu C je bezpečné a sú vhodné aj na dlhodobé užívanie. Dlhodobá terapia vitamínmi skupiny B by mala byť na odporúčanie a pod dohľadom lekára. Pri ich užívaní je potrebné dodržať dávkovanie určené výrobcom uvedenom na obale a v príbalovom letáku. Tieto výživové doplnky významne posilňujú imunitný systém a podporujú jeho správne fungovanie. 

    Avšak, keďže sa jedná o malé bábätko, je potrebné aby dlhodobé užívanie všetkých spomínaných výživových doplnkov schválil pediater, ktorému je známy zdravotný stav Vášho bábätka. 

    Prajem pekný zvyšok dňa.

    S pozdravom

    Mgr. Emma Halás Haluščíková

    Najnovšie otázky v poradni