Prejsť na hlavný obsah
0 výsledkov
  • 0,00 €
    Rýchly košík zatvorený
  • dojčenie po užití lieku Flector

    Otázka z 30. 8. 2024 1 minúta na prečítanie
    Anonymná otázka
    Dobrý deň,o13:00 som užila liek Flector práškový, úplne mi vypadlo že či to vlastne môžem užiť. Kojím 2mesacneho syna. Po koľkých hodinách môžem zase kojiť?
    PharmDr. Patrícia Čečková
    Na otázku odpovedá
    PharmDr. Patrícia Čečková

    Dobrý deň,

    ďakujeme za Vašu otázku.

    Tak ako iné NSAID, diklofenak v malých množstvách prechádza do materského mlieka. Diklofenak sa preto nemá podávať počas dojčenia, aby sa zabránilo vzniku nežiaducich účinkov u dieťaťa. Odporúča sa počkať aspoň 6 hodín po užitá dávky Flectoru pred dojčením. Týmto spôsobom sa zabezpečí, že hladina lieku v materskom mlieku bude čo najnižšia, a teda aj riziko pre dieťa bude minimálne.

    S pozdravom

    PharmDr. Patrícia Čečková

    Podobné otázky

    Najnovšie otázky v poradni