Aké lieky môžem užívať pri glaukóme.
Dobrý deň,
Ďakujeme za vašu otázku. Je veľmi dôležité, aby ste informovali každého ošetrujúceho lekára o diagnostikovaných ochoreniach a užívaných liekoch. Lekár na základe týchto informácií dokáže stanoviť vhodnú liečbu, pričom vždy berie do úvahy prínos a riziká, ktoré nastavená liečba môže priniesť.
Z uvedených liekov je u pacientov s glaukómom s úzkym uhlom kontraindikovaný liek Aerinaze. Je preto potrebné, aby ste kontaktovali lekára, ktorý liek predpísal a užívanie tohto lieku s ním konzultovali. Užívanie liekov Sumamed a Erdomed je vo vašom prípade bezpečné.
Z liekov, ktoré užívate dlhodobo, pravidelne je dôležitá opatrnosť pri diagnostikovanom glaukóme pri lieku s účinnou látkou alprazolam. Ak lekár, ktorá vám liek predpísal bol informovaný o diagnostikovanom ochorení, je potrebné v nastavenej liečbe pokračovať.
Pri lieku Symbicort je glaukóm jeden z jeho nežiadúcich účinkov, ktorý sa môže objaviť pri jeho užívaní. Toto riziko je najmä pri inhalačných kortikosteroidoch, ktoré sú podávané dlhodobo vo vysokých dávok. Výskyt týchto účinkov pri inhalačnej liečbe je oveľa menej pravdepodobný ako pri perorálnych kortikosteroidoch, a preto diagnostikovaný glaukóm nemusí súvisieť s užívaným liekom.
Prajem pekný zvyšok dňa.
S pozdravom
Mgr. Tamara Jakúbeková
Podobné otázky
Aké lieky proti bolesti pri zápale po extrakci zubu môžem úžívať, ak pravidelneberiem Aspirin Protect?
Mám vytrhnutý zub, ale zapálilo sa mi to. Lekár mi ranu vyčistil a vložil do rany niečo liečivé. Stále ma ale bolí aj hlava aj ucho, prevdepodobne z toho zápalu.
Dobrý deň chcela by som poprosiť o radu dostala som covid a uzivam Prednison 20mg ráno.Chcela by som sa spýtať aké lieky si môžem dat na priedušky ked ma cele bolia?
Dostala som dnes covid bolia ma hrozne priedušky a celé telo každá jedna kosticka.Ale uzivam Prednison 20mg ráno lebo mam emfyzen pluc a neviem aké lieky si môžem dat na tie priedusky lebo ze pri tom...
Mutacia leiden ake môžem uzivat doplnky
Mohla by som uzivat kapucinku pripadne wobenzyn na chronicky zapal mandli ak mam mutaciu leiden? A tak isto ashwagandhu na uvoľnenie sa ďakujem
Užívanie lieku Coronal 5 pri glaukóme a vysokom krvnom tlaku
Dobrý deň. Mám silne poškodený zrak- odlúpená sietnica, glaukóm. Mám vyšší tlak 148/81 pulz 81. Mám silné závraty - možno od poškodeného zraku, alebo od vyššieho krvného tlaku. Lekár mi odporučil začať...
aké antibiotiká môžem užívať na hnisavý výtok z dutín
Dobrý deň,aké antibiotiká môžem užívať na hnisavé výtok z dutín okrem kvapiek pri Histaminovej intolerancii ? Ďakujem za odpoveď.
Kojím,aké čaje môžem piť. Keď chodím cikat a stipem ma pri cikani
Dobrý deň.Som kojacia marka.Stale chodím cikat,štípe na pri močení. Čo by ste mi poradili aké lieky,čaje piť
senná nádcha a bitammon
Dobry vecer, dcere (5r.) boli predpisane atb Bitammon. V letaku sa vsak uvadza,ze sa nemaju uzivat pri sennej nadche. Dcera je vsak tazky alergik na pele, travy. Nas pediater vie, ze dcera je alergik....
Dobry večer mozem uzivat Condrosulf 800 a flector50mg
Ake lieky nesmiem kombinovat ak beriem Condrosulf 800
Bolesť
Dobrý deň, aké analgetika môžem používať keď beriem sertralin actavis na panickú poruchu trápi ma bolesť hlavy. Ďakujem za odpoveď
Aké bylinkové čaje by sa nemali piť počas menštruácie?
Viem, že žihlavový čaj sa nemá piť počas menštruácie, často pijem lymfodrenážny čaj a neviem, či môžem aj počas menštruacie... a tiež aké iné čaje (bylinky) nie su vhodné počas menštruácie?
Najnovšie otázky v poradni
- deodorant
Používanie Dricloru počas tehotenstva
Dobry den, prosim Vas mozem pouzivat driclor pocas tehotenstva? Neuskodi to babatku? Dakujem za odpoved
- informácie
Dlhodobé problémy s trávením po PPP
Dobrý deň.Mám 20 rokov a puberte (asi od 13)som mala dlhodobo PPP(anorexiu,zachvatove prejedanie)Pomaly pracujem na tom aby som sa psychologicky z toho vyliečila ale už asi 2-3 roky mam problemy so...
- probiotiká
Je potrebné kombinovať Biopron Metabolic s ďalším probiotikom?
Potrebujem užívať spolu s Biopron metabolic ešte aj probiotikum?
- informácie
Produkty na doplnenie výživy pri onkologickom ochorení v 4. štádiu a zvládaní nevoľnosti
Dobrý večer, potrebovala by som poradiť. Moja mama je, žiaľ, v 4. štádiu onkologického ochorenia. Po chemoterapii má nevoľnosť a nedokáže jesť. Chcela by som sa opýtať, či jej môžem pomôcť iba prípravkom...
- užívanie liekov nežiadúce účinky
Nežiaduce účinky po užití Rytmonormu: Ako postupovať pri kombinácii liekov na tlak a arytmiu?
Dobrý deň,beriem lieky na tlak bisomerc 5,a mixor 80/5.k tomu predpísal ešte kardiologRytmonorm,všetko ráno,posledné aj večer.dnes po prvej tabl.Rytmonormu 150 mi bolo zle,točila sa mi hlava, mám si...
- nadúvanie bábätko
Dávkovanie Degasinu pre 2-týždňové dojča: Kontrola množstva pri častom kŕmení.
Dobrý deň, mám 2 týždňovú dcérku a uživame Degasin na koliku, v letaku píšu 20 kvapiek do kazdej fľaše, čize pri kazdom krmení má vypiť 20 kvapiek? A nie je to veľa počas celeho dňa? Papá každe cca 2-3...
- alkohol pravidlá používania interakcie
Kombinácia Rytmonormu s alkoholickými nápojmi
Rytmonorm 150 ráno,príležitostne si mozem dať večer jeden drink? Šampanské,prípadne tuhé v ovocnej šťave?
- interakcie liekov interakcie
Kombinácia escitalopramu, atorvastatínu a ostropestreca: Možné interakcie a vhodnosť súčasného užívania.
Dobry deň chcela by som sa opýtať či môžem užívať escitalopram, atorvastatin a ostropestrec lekársky spolu
- mliečna výživa
Novorodenec pije častejšie, plače a regurgituje: Je to hlad alebo prekrmovanie?
Dobrý deň, mame doma týždňového novorodenca je to chlapec váha 3600 pri narodení a 50cm, pri kŕmení nutrilonom vypije aj 60 ml naraz chvíľku je kľudný prejde polhodina niekedy až hodina a zase plače a...
- kĺby výživové doplnky
Výživové doplnky na podporu zdravia kĺbov pri stuhnutosti bez opuchu alebo začervenania
Dobrý deň, prosím o radu, mám stuhnutosť malých kĺbov na ruke, bez opuchu a začervenania. Aké výživové doplnky na kĺby by boli vhodné. Ďakujem za odpoveď
