Trávenie

  (11)
 • Ako odhaliť krv v stolici a čo to môže znamenať?

  Test FOB (test na detekciu okultného krvácania v stolici) predstavuje jednoduchú metódu, ktorá dokáže identifikovať aj mierne krvácanie v tráviacom trakte. Tento test môže poukázať na rôzne, občas aj závažné zdravotné stavy.
  Ako odhaliť krv v stolici a čo to môže znamenať?
 • Ako vplýva long COVID na naše črevá? Budete prekvapení

  Long COVID postihuje stále viac ľudí a nové výskumy naznačujú, že môže byť spojený s zmenami v zložení črevného mikrobiómu. Ako sa s tým môžeme vyporiadovať?
  Ako vplýva long COVID na naše črevá? Budete prekvapení
 • Ako zabrániť zubnému kazu

  Zubný kaz je jedním z najčastejšie sa vyskytujúcich chronických ochorení. Avšak, s pravidelnou starostlivosťou o zuby a ústnu dutinu je možné efektívne predchádzať tomuto problému. 
  Ako zabrániť zubnému kazu
 • Trápi Vás pálenie záhy?

  Pálenie záhy, reflux, nie je len nepríjemné, ale môže viesť aj k vážnym komplikáciám. Ako mu predchádzať a čomu sa vyhnúť?
  Trápi Vás pálenie záhy?
 • Za tráviace ťažkosti sa nehanbite! Zverte sa odborníkom

  Tráviace ťažkosti môžu byť chúľavé, ale ak vás znepokojujú, je dôležité sa určite obrátiť na lekára. Ak sa vyskytne krv v stolici, je potrebné to riešiť okamžite.
  Za tráviace ťažkosti sa nehanbite! Zverte sa odborníkom
 • Ako zistím, že mám helikobaktera?

  Infekcia Helicobacter pylori je veľmi bežná. Viete, aké príznaky tieto ochorenie môže spôsobiť a ako sa s ním môžete vyporiadovať?
  Ako zistím, že mám helikobaktera?
 • Trápi aj vás histamínová intolerancia?

  Toto ochorenie je ťažko predvídatelné, môže vás náhle potrápiť, inokedy iba trochu alebo vôbec. Nepríjemné je, že nikdy nevediete, kedy a po akom jedle prídu tážkosti. Ako spoznáte, že aj vy ju máte? 
  Trápi aj vás histamínová intolerancia?
 • Má vaše dieťa alergiu na mlieko?

  Alergie na bielkoviny kravského mlieka (ABKM) je jednou z najčastejších potravinových alergií v dojčenskom veku, s výskytem u 2 až 5 % všetkých dojčiat.
  Má vaše dieťa alergiu na mlieko?