POLIMEDEL

1×2 ks, fólia

Značka: POLIMEDEL

Liečebný aplikátor, ktorý je neinvazívny a bez chemicky účinnej látky. Prikladá sa voľne na indikovanú oblasť tela. Pôsobí záporným elektrostatickým poľom.

Na sklade v eshope
40,89
Ušetríte 30%

Pôvodná cena:  58,29 €  ·  zľava 17,40 €

Najnižšia cena pred zľavou: 40.69 €

Doprava zadarmo

O produkte: POLIMEDEL 1×2 ks, fólia

X45320 ADC

Táto zdravotnícka pomôcka je liečebný aplikátor, ktorý je neinvazívny a bez chemicky účinnej látky. Prikladá sa voľne na indikovanú oblasť tela. Pôsobí záporným elektrostatickým poľom. Záruka je 5 rokov, počas ktorých je opakovateľne mnohonásobne použiteľný. Fólia má rozmery 9x15 cm, hrúbku 30 µm. Vyrobená je patentovanou nano-technológiou z medicínskeho flôroplastu PTFE-F4A, ktorý tým získava trvalý elektrostatický záporný náboj 10-4 C/m2.

Používa sa ako podporný prostriedok pri liečbe:

  • zápalov kĺbov, mäkkých tkanív, priedušiek,
  • vyvrtnutí, zranení šliach,
  • pooperačných stavov,
  • reumatických ochorení,
  • ortopedických ochorení.

Tlmí bolesti a zápaly rôzneho pôvodu:

  • Urýchľuje hojenie rán a zlomenín 2-3 násobne.
  • Pomáha pri odstránení kŕčových žíl a vrások.
  • Vhodný pri zraneniach športovcov.

Spôsob použitia

Fólia sa má chytať len za okraje. Fólia sa aplikuje voľným priložením na indikované miesto. Nemusí presne kopírovať oblasť tela, kde je priložená, pretože má účinný dosah približne 10 cm. Fóliu je možné podľa veľkosti aplikačnej oblasti rozstrihnúť na 2 polovice. V prípade potreby sa zafixuje v rohoch malými kúskami leukoplastu.

Aplikačná doba je 60-180 minút, najlepšie pri pokojnom sedení alebo v ľahu. Útlm bolesti sa dostaví po 15-30 minútach. Aplikácia sa má opakovať podľa možností 2-3x denne. Po vymiznutí problémov je potrebné v aplikácii pokračovať ešte približne 2 dni. Trvanie aplikácie by nemalo presiahnúť 10 dní. Po tomto čase je potrebná prestávka 2 mesiace v prípade opätovnej aplikácie na to isté miesto, alebo zvýšenie aplikačného času pri nedodržaní 2-mesačnej prestávky.

Po skončení celkovej aplikácie nechať v bavlnenom púzdre, v ktorom sa fólia môže skladovať. Pri znečistení očistiť liehom a uložiť na suchom mieste v originálnom obale, alebo v bavlnenom púzdre.

Upozornenie: Vyhýbajte sa pokrčeniu fólie (ohýbanie a mierne pokrčenie pri bežnej manipulácii nie je na závadu.) Fóliu udržujte v čistote. Čistite len tampónom namočeným v liehu, nemočiť vo vode. Účinky fólie tlmia syntetické materiály (väčšina látok, obväzov, a pod.).
Pri prvej aplikácii sa môžu niekedy objaviť pocity tepla, mravenčenia, prípadne aj zvýšenia bolesti. Neprerušujte aplikáciu, je to reakcia organizmu, ktorá pri ďalších aplikáciách vymizne a dostaví sa pozitívny účinok.
Fólia sa nemá aplikovať na oblasť nádorového ochorenia, na štítnu žľazu, a ni na oblasť srdca, ak máte kardiostimulátor.

Upozornenie: obrázky slúžia len na ilustračné účely.

Kategórie produktov