PHOSPHORUS CH9 1x4 g

1×4 g, homeopatický liek

Značka: BOIRON

Homeopatikum na domáce použitie.

Ďalšie varianty
Na sklade u dodávateľa
4,29
Doprava zadarmo pri nákupe nad 19,90 € pre členov Dr.Max CLUB.

O produkte: PHOSPHORUS CH9 1x4 g 1×4 g, homeopatický liek

59670 ADC

Hlavný popis produktu

Indikácie pri akútnych léziách:
-Krvácavosť: Výdatné a opakované krvácanie z rôznych slizníc: z nosa, ďasien, hemateméza, črevné krvácanie, vykašliavanie krvi (nepoužívame pri akútnej tuberkulóze lebo ju môže zhoršiť). Krvácanie z rán a vredov. Prevencia chirurgického krvácania.
- Akútne pneumopatie: Niektoré charakteristické znaky individuálnej reakcie často potvrdzujú indikáciu: vysoká horúčka s chuťou na studenú vodu a s pocitom pálenia na dlaniach, dyspnoe, spútum sfarbené krvou, zhoršenie ľahom na ľavej strane. Bolestivý, suchý kašeľ, vyvolávajúci trhavú bolesť za hrudnou kosťou. Atypické pneumopatie s jedným alebo viacerými prekrvenými ložiskami (doplnok klasickej liečby).
- Ostatné akútne prejavy: Laryngitída so zachrípnutím zhoršeným večer. Prudká gastroenteritída dojčaťa s vracaním: i malá lyžička vody je vyvrátená akonáhle sa zohreje v žalúdku. Závažné acetonemické vracanie.

Spôsob použitia

INDIKÁCIE PRI AKÚTNYCH LÉZIÁCH:

1. KRVÁCAVOSŤ:
Výdatné a opakované krvácanie z rôznych slizníc: z nosa, ďasien, hemateméza, črevné krvácanie, vykašliavanie krvi (nepoužívame pri akútnej tuberkulóze lebo ju môže zhoršiť). Krvácanie z rán a vredov. Prevencia chirurgického krvácania. Predpisuje sa 9 CH 5 granúl každých 6 hodín.
Pri predoperačnej príprave na zníženie krvácania predpisujeme v týždni, ktorý predchádza zákroku 5 granúl v riedení 15 CH ráno pri prebudení.
Pri opakovanom krvácaní z nosa 5 granúl 15 CH 3x týždenne.

2. AKÚTNE PNEUMOPATIE:
Niektoré charakteristické znaky individuálnej reakcie často potvrdzujú indikáciu: vysoká horúčka s chuťou na studenú vodu a s pocitom pálenia na dlaniach, dyspnoe s alárnymi súhybmi, spútum sfarbené krvou, zhoršenie ľahom na ľavej strane.
Ďalšie indikácie: Bolestivý, suchý kašeľ, vyvolávajúci trhavú bolesť za hrudnou kosťou. Atypické pneumopatie s jedným alebo viacerými prekrvenými ložiskami (doplnok klasickej liečby).
Predpisuje sa Phosphorus 9 - 15 CH 5 granúl 2x denne.

3. VÍRUSOVÁ HEPATITÍDA:
Podobnosť klinických a anatomicko – patologických symptómov vírusovej hepatitídy robí z lieku Phosphorus základný liek tohto ochorenia.
Predpisuje sa v riedení 15 CH 2x denne až do normalizácie hodnôt transamináz. Podávame naďalej v rovnakom riedení 1x denne až do úplného uzdravenia.

4. OSTATNÉ AKÚTNE PREJAVY:
Laryngitída so zachrípnutím zhoršeným večer.
Prudká gastroenteritída dojčaťa s vracaním: i malá lyžička vody je vyvrátená akonáhle sa zohreje v žalúdku. Závažné acetonemické vracanie.
Predpisuje sa riedenie 9 CH 5 granúl každých 6 hodín.
Akútna pankreatitída – 9 CH 2x denne.
Zápal obličiek s hematúriou – 9 - 15 CH 2x denne striedať s liekom Arnica.

B. INDIKÁCIE PRI CHRONICKÝCH LÉZIÁCH:

1. CHRONICKÝ ALKOHOLIZMUS:
Hepatálna kongescia alkoholikov so subikterem a bezfarebnou stolicou.
Hypertrofická alebo atrofická cirhóza.
Alkoholická polyneuritída.
Predpisuje sa 5 granúl v riedení 15 CH denne, pri zlepšení 1 dávku 2 – 3x týždenne.

2. CHRONICKÉ OCHORENIA PEČENE A ŽLČOVÝCH CIEST:
Pečeňová insuficiencia akejkoľvek etiológie.
Zápal žlčníka.
Chronická pankreatitída.
Predpisuje sa 5 granúl 15 CH denne, po zlepšení jednu dávku 2 – 3x týždenne.

3. ATEROSKLERÓZA:
Závraty starších ľudí.
Bolesti hlavy s kongesciou u starých ľudí.
Následky cievnych mozgových príhod.
Krvácanie do sietnice.
Arteriopatia končatín.
Predpisuje sa riedenie 9 až 15 CH niekoľkokrát za týždeň.

4. SRDCOVÁ NEDOSTATOČNOSŤ:
Pri ľavostrannej srdcovej nedostatočnosti sú nasledujúce príznaky:
SRDCOVÉ - dyspnoe pri námahe a v ľahu, zhoršenie v ľahu na ľavej strane. Prudké palpitácie zhoršené emóciami pohybom, polohou na ľavej strane, večer, prebudením v noci, s pocitom tepla na hrudi a dusením. OBLIČKOVÉ – makroskopická alebo mikroskopická hematúria. Oligurie. Zvýšená hladina močoviny a kreatinínu Pri pravostrannej srdečnej nedostatočnosti:
Ľahká cyanóza sa prejavuje namodravými kruhmi okolo očí, miernou bolestivou hepatomegáliou, opuchy viečok, očné opuchy, periférne opuchy sú nenápadné, oligurie i napriek značnému smädu.
Predpisuje sa 9 až 15 CH, 5 granúl denne, potom 1 dávku 2 – 3x týždenne podľa zlepšenia. Terapeutický efekt hodnotíme podľa diurézy.

5. CHRONICKÁ RENÁLNA INSUFICIENCIA:
Chronická nefropatia pred štádiom závažnej ľadvinovej nedostatočnosti keď sú lézie už nezvratné. Príznaky: makroskopická alebo mikroskopická hematúria, oligúria, cylindrúria, albuminúria, zvýšená hladina močoviny a kreatinínu.
Predpisuje sa 9 CH, potom 15 CH opakovane 5 granúl na základe zmeny diurézy.

6. CUKROVKA:
Diabetické vaskulárne komplikácie – užitočný ako adjuvans - 9 až 15 CH, 1 dávka 1 až niekoľkokrát týždenne.

7. NEUROLOGICKÉ INDIKÁCIE:
Myelitis a myelopatia.
Následky cerebrovaskulárnych stavov.
Neuritída a polyneuritída.
Predpisuje sa 9 až 15 CH, 1 dávku niekoľkokrát týždenne.

C. OSTATNÉ KLINICKÉ INDIKÁCIE:

1. PORUCHY SPRÁVANIA:
Následnosť alebo striedanie opačných stavov excitácie a depresie: agitácia alebo extrémna únava s potrebou posadiť sa; prehnaná aktivita alebo averzia k práci.
Emocionálnosť s extrémnou podozrievavosťou alebo ľahostajnosť; veselosť alebo smútok, smiech alebo kŕčovitý plač; značná iritácia vyššej nervovej činnosti alebo únava s neschopnosťou sústrediť sa alebo premýšľať; komunikatívnosť alebo mlčanlivosť; obavy a strach pri vyčerpávajúcej chorobe, osamote, počas búrky alebo pri súmraku.

2. FUNKČNÉ PROBLÉMY:
Hlavne u citlivého typu – labilná hypertenzia.
Predpisujú sa vyššie riedenia (15 - 30 CH).
Iná technika: 5 granúl denne až do priaznivej reakcie. Pri zhoršení symptómov okamžite prerušíme dávkovanie.

Okrem uvedených riedení sa môžu použiť aj iné riedenia, no v takomto prípade je použitie veľmi individuálne a dávkovanie spadá do rúk odborníka – lekára.


Upozornenie: obrázky slúžia len na ilustračné účely.