NATRUM MURIATICUM CH200 1x4 g

1×4 g, homeopatický liek

Značka: BOIRON

Homeopatikum na domáce použitie.

Na sklade u dodávateľa
4,19
Doprava zadarmo pri nákupe nad 19,90 € pre členov Dr.Max CLUB.

O produkte: NATRUM MURIATICUM CH200 1x4 g 1×4 g, homeopatický liek

59792 ADC

Hlavný popis produktu

VŠEOBECNÉ INDIKÁCIE

• Rekonvalescencia po závažných akútnych ochoreniach, najmä pokiaľ spôsobili značné straty telesných tekutín (krvácanie), privodili dehydratáciu, schudnutie, asténiu.

• Poruchy rastu u detí s tuberkulinickým spôsobom reakcie.

• Niektoré stavy fyzickej alebo psychickej únavy študentov počas skúšok: pulzujúca cefalea zhoršená teplom, kardiovaskulárny eretizmus pri minimálnej námahe, bolesti v lumbálnej oblasti, chudnutie.

• Niektoré anémie spôsobené chronickým krvácaním (menorágia a metrorágia) s bledosťou, zimomravosťou a veľkým smädom. Najčastejšie ide o mikrocytárnu hypochrómnu anémiu.

• Reaktívne depresívne stavy vyžadujúce predpísať Natrum muriaticum 15 CH sú charakteristické uzavretím sa do seba, smútkom, ľahkým plačom (skôr osamote), stratou odvahy následkom smútku alebo sklamania, ľahostajnosťou voči okoliu a odmietnutím útechy, prípadne spazmofilnými prejavmi.

• Endokrinné poruchy: dysfunkcia štítnej žľazy v puberte (palpitácie, chudnutie, veľký smäd, podráždenosť alebo asténia).

• Premenštruačný syndróm (Folliculinum 30 CH).

• Stabilizovanie rozkolísaného juvenilného diabetes závislého na inzulíne.

• Močové poruchy: ortostatická proteinúria mladých, retencia vody.

INDIKÁCIE KOŽNÉ A SLIZNIČNÉ:

• Respiračné alergie: Opakované alergie horných dýchacích ciest - strieda sa katar so suchou sliznicou. Nádcha sa objaví náhle, vodnatý výtok z nosa a slzenie sú výdatné. Maximum dosahuje okolo 10. hodiny, koncom dopoludnia ubúda. Opakované rinofaryngitídy u detí spôsobuje najmä počasie a často pobyt pri mori. Astma.

• Kožné alergie: Chronické urtiky vyvolané únavou a prudkou námahou, často sprevádzané výdatným potením; vystavením slnku.

• Ekzémy na okraji vlasatej časti hlavy.

• Ďalšie kožné indikácie: Polymorfné juvenilné akné s komedónmi na čele. Labiálny herpes po akútnych horúčkových ochoreniach alebo vystavení slnku. Análny herpes.


ZAŽÍVACIE INDIKÁCIE:

• Astenická dyspepsia.

• Úporná zápcha s hmatnými skýbalami u jedincov s chuťou alebo averziou k soli a nadmerným smädom alebo jeho absenciou.
 

Spôsob použitia

1.VŠEOBECNÉ INDIKÁCIE

Rekonvalescencia po závažných akútnych ochoreniach, najmä pokiaľ spôsobili značné straty telesných tekutín (krvácanie), privodili dehydratáciu, schudnutie, asténiu.

Poruchy rastu u detí s tuberkulinickým spôsobom reakcie.
Niektoré stavy fyzickej alebo psychickej únavy študentov počas skúšok: pulzujúca cefalea zhoršená teplom, kardiovaskulárny eretizmus pri minimálnej námahe, bolesti v lumbálnej oblasti, chudnutie.
Predpisuje sa v sérii stupňovitých dávok: 9 CH, 15 CH, 30 CH alebo v riedení 5 - 9 CH 3x týždenne až do vymiznutia asténie.

Niektoré anémie spôsobené chronickým krvácaním (menorágia a metrorágia) s bledosťou, zimomravosťou a veľkým smädom. Najčastejšie ide o mikrocytárnu hypochrómnu anémiu.
Predpisuje sa Natrum muriaticum 9 - 15 CH jednu až dve dávky týždenne a jeho účinok podporujeme najmä liekmi China a Ferrum metallicum.

Reaktívne depresívne stavy vyžadujúce predpísať Natrum muriaticum 15 CH sú charakteristické uzavretím sa do seba, smútkom, ľahkým plačom (skôr osamote), stratou odvahy následkom smútku alebo sklamania, ľahostajnosťou voči okoliu a odmietnutím útechy, prípadne spazmofílnymi prejavmi.

Endokrinné poruchy:
Dysfunkcia štítnej žľazy v puberte (palpitácie, chudnutie, veľký smäd, podráždenosť alebo asténia).
Premenštruačný syndróm (Folliculinum 30 CH).
Predpisuje sa jedna dávka týždenne v riedení 15 - 30 CH.
Tento predpis môže tiež stabilizovať rozkolísaný juvenilný diabetes závislý na inzulíne.

Močové poruchy: ortostatická proteinúria mladých, retencia vody.
Predpisuje sa v týždenných intervaloch v riedení 9 - 15 CH.

2. INDIKÁCIE KOŽNÉ A SLIZNIČNÉ:

Respiračné alergie:
Opakované alergie horných dýchacích ciest - strieda sa katar so suchou sliznicou. Nádcha sa objaví náhle, vodnatý výtok z nosa a slzenie sú výdatné. Maximum dosahuje okolo 10. hodiny, koncom dopoludnia ubúda. Opakované rinofaryngitídy u detí spôsobuje najmä počasie a často pobyt pri mori.
Astma.
Predpisuje sa ako terénny liek jedna dávka týždenne v riedení 9 - 15 CH.

Kožné alergie:
Chronické urtiky vyvolané únavou a prudkou námahou, často sprevádzané výdatným potením; vystavením slnku. Predpisuje sa v riedení 15 CH 1 - 3x týždenne a dopĺňame liekom Apis alebo Urtica urens.
Ekzémy na okraji vlasatej časti hlavy.

Ďalšie kožné indikácie:
Polymorfné juvenilné akné s komedónmi na čele.
Labiálny herpes po akútnych horúčkových ochoreniach alebo vystavení slnku.
Análny herpes.
Jednu dávku v riedení 15 CH 1 - 3x týždenne.

3. ZAŽÍVACIE INDIKÁCIE:

Astenická dyspepsia.
Úporná zápcha s hmatnými skýbalami u jedincov s chuťou alebo averziou k soli a nadmerným smädom alebo jeho absenciou.
Najskôr odporúčame 5 CH denne, postupne 9 - 15 CH 1x týždenne podľa symptomatológie.

Okrem uvedených riedení sa môžu použiť aj iné riedenia, no v takomto prípade je použitie veľmi individuálne a dávkovanie spadá do rúk odborníka – lekára.


Upozornenie: obrázky slúžia len na ilustračné účely.