NATRUM CARBONICUM CH9 1x4 g

1×4 g, homeopatický liek

Značka: BOIRON

Homeopatikum na domáce použitie.

Na sklade u dodávateľa
3,89
Doprava zadarmo pri nákupe nad 19,90 € pre členov Dr.Max CLUB.

O produkte: NATRUM CARBONICUM CH9 1x4 g 1×4 g, homeopatický liek

X50571 ADC

Hlavný popis produktu

TRÁVIACE INDIKÁCIE:

  • Dyspepsia s nafukovaním a atóniou.
  • Hnačky spôsobené mliekom (s týmito hnačkami sa možno stretnúť u dojčiat, ktoré neznášajú mlieko, majú afty a reagujú na minimálny zvuk).

INDIKÁCIE KOŽNÉ A SLIZNIČNÉ:

  • Nádcha so sklonom prejsť do chronického stavu, s odkašliavaním hlienu nahromadeného v hrdle (hlien pripomínajúci pomarančovú dužinu).
  • Astma okolo 5. hodiny rannej.
  • Herpes, ekzém.

KĹBOVÉ INDIKÁCIE:

  • Hyperflexibilita členkov s opakovaným vyvrtnutím (doplnok: Calcarea fluorica).

NEUROPSYCHICKÉ INDIKÁCIE:

  • Cefalea spôsobená pobytom na slnku alebo následkom úpalu.
  • Cefalea spôsobená intelektuálnou prácou.
  • Depresívne a hypochondrické prejavy.

CHARAKTERISTICKÉ ZNAKY - POCITY: Precitlivenosť: na svetlo, na hluk (pacient vyskakuje pri minimálnom zvuku); cefalea spôsobená minimálnou intelektuálnou prácou, slnkom, osvetľovacími telesami, s pocitom ťažoby, tlaku, trhania a pulzácií; pocit hladu sprevádzaný pocitom prázdneho žalúdka okolo 5., 10., alebo 22. hodiny; pocit ťažoby v žalúdku po jedle; pocit ťažoby v panve u žien (doplnok: liek Sépia); reumatické bolesti s pocitom vystreľovania, trhania. Zhoršenie slnkom, teplým počasím (cefalea); mentálnou námahou (cefalea); studeným prievanom (nádcha); mliekom (hnačka). Zlepšenie pohybom (reumatické bolesti).

SPRIEVODNÉ ZNAKY: Averzia k mlieku, ktoré sa zle znáša (hnačka); strata chuti a čuchu (nádcha).

Spôsob použitia

TRÁVIACE INDIKÁCIE: Dyspepsia s nafukovaním a atóniou – predpisuje sa 5 granúl v riedení 9 CH pred hlavnými jedlami. Hnačky spôsobené mliekom - v riedení 9 CH 3x denne.

INDIKÁCIE KOŽNÉ A SLIZNIČNÉ: Nádcha so sklonom prejsť do chronického stavu, s odkašliavaním hlienu nahromadeného v hrdle – predpisuje sa 5 granúl v riedení 5 - 9 CH 2x denne. Astma okolo 5. hodiny rannej - v riedení 15 CH každý večer počas obdobia krízy. Herpes, ekzém - v riedení 15 CH denne, intervaly sa predlžujú podľa zlepšenia.

KĹBOVÉ INDIKÁCIE: Predpisuje sa 5 granúl v riedení 15 CH päť dní v týždni dlhodobo.

NEUROPSYCHICKÉ INDIKÁCIE: Cefalea spôsobená pobytom na slnku alebo následkom úpalu – predpisuje sa 5 granúl v riedení 15 - 30 CH denne až do uzdravenia. Cefalea spôsobená intelektuálnou prácou - rovnaké dávkovanie. Depresívne a hypochondrické prejavy - jedna dávka týždenne v riedení 15 - 30 CH dlhodobo.

Okrem uvedených riedení sa môžu použiť aj iné riedenia, no v takomto prípade je použitie veľmi individuálne a dávkovanie spadá do rúk odborníka – lekára.


Upozornenie: obrázky slúžia len na ilustračné účely.