MANGANUM METALLICUM

1×4 g, homeopatický liek

Značka: BOIRON
Homeopatikum na domáce použitie.
Na sklade u dodávateľa
Možnosť rezervácie v 0 lekárňach
3,29
Doprava zadarmo nad 29,90 €
3 body na vernostnú kartu

O produkte

45363

INDIKÁCIE ORL:

• Akútna laryngitída: vírusová, toxická (fajčiari) alebo traumatická (rečníci, speváci) s výdatným zahlienením laryngu, odkašliavaním alebo chraptením, podráždením a pocitom sucha v laryngu.

• Chronický tubárny katar a opakujúce sa kongestívne otitídy u detí, ktoré majú v zime neustále silnú nádchu.


NEUROLOGICKÉ INDIKÁCIE:

• Depresívny syndróm s asténiou zlepšený polohou ležmo.

• Latrogénny parkinsonský syndróm (haloperidol) .


CHARAKTERISTICKÉ ZNAKY - POCITY: Veľká únava zlepšená v ležiacej polohe; trýznivý pocit s precitlivenosťou na dotyk a otras; pocit trhania, vystreľovania, kŕčov, tlaku v končatinách a kĺboch.

MODALITY: Zhoršenie vlhkým chladom (symptómy ORL); pred búrkou. Zlepšenie v ľahu (pre všeobecné symptómy, asténiu, aj pre kašeľ).

SPRIEVODNÉ ZNAKY: Strach z budúcnosti s pocitom neodvratného nešťastia; úplná anorexia spôsobená pocitom neustáleho nasýtenia; oligomenorea, slabá menštruácia.

Spôsob použitia

1.INDIKÁCIE ORL:
Akútna laryngitída: vírusová, toxická (fajčiari) alebo traumatická (rečníci, speváci) s výdatným zahlienením laryngu, odkašliavaním alebo chraptením, podráždením a pocitom sucha v laryngu - predpisujeme 5 - 9 CH, 5 granúl každú hodinu alebo každé dve hodiny podľa intenzity klinických symptómov.

Chronický tubárny katar a opakujúce sa kongestívne otitídy u detí, ktoré majú v zime neustále silnú nádchu – predpisuje sa 5 granúl v riedení 5 - 9 CH 1 - 3x denne.

2. NEUROLOGICKÉ INDIKÁCIE:
Depresívny syndróm s asténiou zlepšený polohou ležmo – predpisuje sa 15 - 30 CH, 5 granúl 1 - 2x denne.

Latrogénny parkinsonský syndróm (haloperidol) – podáva sa v riedení 15 - 30 CH každý deň.

Okrem uvedených riedení sa môžu použiť aj iné riedenia, no v takomto prípade je použitie veľmi individuálne a dávkovanie spadá do rúk odborníka – lekára.