Imodium Instant

1×6 tbl, liek proti hnačke

Značka: IMODIUM

Liek môžete užívať pri náhlej alebo po porade s lekárom pri dlhotrvajúcej hnačke. Imodium môžete po porade s lekárom užívať taktiež v prípade, keď vám bola odstránená časť čreva, čo často spôsobuje hnačku.

3,99 ušetríte 1,00 €

Pôvodná cena 4,99 €, zľava 20%

Najnižšia cena pred zľavou: 3.29 €
Nakúpte ešte ďalšie produkty a získajte dopravu ZADARMO. 19,90 €

O produkte: Imodium Instant 1×6 tbl, liek proti hnačke

2529A ADC

Imodium® Instant 2 mg orodispergovateľné tablety, 6 ks tabliet

Trápi vas hnačka? Žiadnu hnačku nie je vhodné ponechať úplne bez liečby. Imodium® Instant tablety ponúkajú pomoc a podporu pri liečbe akútnej hnačky. Tablety sa okamžite rozpúšťajú na jazyku, majú príjemnú mätovú príchuť a nie je nutné ich zapíjať vodou. Pohodlné užívanie je skvelé na cestách a oceníte ho aj pri podávaní lieku deťom. Imodium® Instant môžu užívať dospelí, dospievajúci a tiež deti od 6 rokov.

Hnačka je definovaná ako zmena normálnej peristaltiky čriev a zvyčajne je spojená s výskytom troch a viacerých riedkych a vodnatých stolíc počas jedného dňa.

Čo vyvoláva hnačku?

  • Vírusové a bakteriálne infekcie
  • Cestovateľská hnačka spôsobená kontaminovaným jedlom či vodou
  • Intolerancia a potravinové alergie
  • Menštruácia u žien
  • Úzkosť a stres
  • Syndróm dráždivého čreva
  • Nesprávne stravovacie návyky a jedlá

Ako liek Imodium® Instant pomáha?

Imodium® Instant 2 mg orodispergovateľné tablety ponúkajú rýchlu pomoc pri hnačke. Liek účinkuje do 1 hodiny, a to pri užití jednorazovej dávky 4 mg. Tablety ponúkajú diskrétne a praktické riešenie hnačky pri každodenných činnostiach a tiež na cestách. Liek Imodium® Instant má príjemnú mätovú príchuť a tablety nie je nutné zapíjať vodou. Tablety sú vhodné aj na liečbu akútnej hnačky súvisiacej so syndrómom dráždivého čreva.

Komu liek Imodium® Instant pomáha?

Imodium® Instant je určený pre dospelých, dospievajúcich a deti od 6 rokov.

Veľkosť balenia:

Balenie obsahuje 6 orodispergovateľných tabliet.

Zloženie:

Jedna tableta obsahuje 2 mg loperamídium-chloridu.

Pomocné látky: želatína, manitol, aspartám, hydrogenuhličitan sodný, mätová príchuť.

Dávkovanie a spôsob podávania:

Dospelí, dospievajúci a deti od 6 rokov

Akútna hnačka: úvodná dávka je 2 tablety (4 mg) pre dospelých a dospievajúcich a 1 tableta (2 mg) pre deti. Následne sa podáva 1 tableta (2 mg) po každej ďalšej riedkej stolici.

Chronická hnačka: úvodná dávka je 2 tablety (4 mg) denne pre dospelých a dospievajúcich a 1 tableta (2 mg) denne pre deti. Táto úvodná dávka sa má upraviť až do dosiahnutia 1 – 2 pevných stolíc za deň, čo sa zvyčajne docieli udržiavacou dávkou 1 – 6 tabliet (2 mg – 12 mg) denne.

Pacienti s ileostómiou: úvodná dávka je 2 tablety (4 mg) denne pre dospelých a dospievajúcich a 1 tableta (2 mg) denne pre deti. Táto úvodná dávka sa má upraviť až do dosiahnutia 1 – 2 pevných stolíc za deň, čo sa zvyčajne docieli udržiavacou dávkou 1 – 6 tabliet (2 mg – 12 mg) denne.

Maximálna dávka pri akútnej a chronickej hnačke a u pacientov s ileostómiou je 8 tabliet (16 mg) denne pre dospelých; u detí a dospievajúcich sa musí určiť dávka vo vzťahu k telesnej hmotnosti (3 tablety/20 kg), nemá sa však prekročiť dávka 8 tabliet denne.

 

Symptomatická liečba akútnych epizód hnačky súvisiacej so syndrómom dráždivého čreva u dospelých vo veku 18 rokov a starších:

Na začiatku sa užívajú dve tablety (4 mg), následne po každej riedkej stolici 1 tableta (2 mg) alebo podľa predchádzajúceho odporúčania lekára. Maximálna denná dávka nemá presiahnuť 6 tabliet (12 mg).

Ak pri akútnej hnačke nenastane zlepšenie do 2 dní, obráťte sa na svojho lekára.

Spôsob podávania:

Perorálne použitie. Orodispergovateľná tableta sa má položiť na jazyk. Tableta sa rozpustí a obsah sa prehltne so slinami. Orodispergovateľné tablety nie je potrebné zapíjať.

Upozornenie: obrázky slúžia len na ilustračné účely.