HYOSCYAMUS NIGER CH30 1x4 g

1×4 g, homeopatický liek

Značka: BOIRON

Homeopatikum na domáce použitie.

Ďalšie varianty
Na sklade u dodávateľa
3,99
Doprava zadarmo pri nákupe nad 19,90 € pre členov Dr.Max CLUB.

O produkte: HYOSCYAMUS NIGER CH30 1x4 g 1×4 g, homeopatický liek

X50480 ADC

Hlavný popis produktu

Indikácie sa vzťahujú predovšetkým k účinkom Hyoscyamus na nervový systém:

• Nespavosť nervóznych, nepokojných detí. Kričia zo spánku a strhávajú sa zo sna (doplnok: Stramonium).

• Nervózne stavy s nespavosťou, zmyselnými snami, spastickými prejavmi následkom strachu, žiarlivosti, citových sklamaní, niekedy sprevádzané záchvatmi kŕčov vyvolaných sugesciou a prejavmi charakteristickej sexuálnej podráždenosti.

• Charakteristické prejavy blúznenia u astenických starcov s bledou a prepadnutou tvárou, ktorí sú podozrievaví, žiarliví a odmietajúci starostlivosť.

• Nočný spastický kašeľ zhoršujúci sa pri ležaní, zlepšujúci sa pri sedení.

• Singultus – čkanie.

• Závažné infekcie s adynamiou (napríklad stavy pri týfuse), so suchou sliznicou úst a hltanu, triaškou, myoklóniou, inkontinenciou, charakteristickým delíriom.

CHARAKTERISTICKÉ ZNAKY - POCITY: Halucinačné pocity spôsobené toxicitou skopolamínu sa spájajú v bežnej praxi so vzácnou patológiou - pocit levitácie, predmety sú videné červeno a väčšie ako v skutočnosti; pri čítaní sa zdá, že sa písmená pohybujú alebo poskakujú.

MODALITY: Zhoršenie emóciami, pri strachu, žiarlivosti; dotykom; v ľahu (kašeľ); pri menštruácii. Zlepšenie v sede (kašeľ).

SPRIEVODNÉ ZNAKY: Mydriáza; nervózny smiech; tras rúk a nôh; spazmus, myoklónie.

Spôsob použitia

Nespavosť nervóznych nepokojných detí, nervózne stavy s nespavosťou, charakteristické prejavy blúznenia u astenických starcov - predpisuje sa jedna dávka Hyoscyamus 15 - 30 CH 1 - 3x týždenne. Nočný spastický kašeľ zhoršujúci sa pri ležaní, zlepšujúci sa pri sedení - predpisuje sa 9 CH, 5 granúl pred spaním a pri záchvatoch. Singultus - rovnaké dávkovanie. Vážne infekcie s adynamiou, so suchou sliznicou úst a hltanu, triaškou, myoklóniou, inkontinenciou, charakteristickým delíriom - najvhodnejšie je vysoké riedenie 15 CH podávané každých šesť hodín. Opakované nízke riedenia nie sú vhodné.

Okrem uvedených riedení sa môžu použiť aj iné riedenia, no v takomto prípade je použitie veľmi individuálne a dávkovanie spadá do rúk odborníka – lekára.


Upozornenie: obrázky slúžia len na ilustračné účely.