HEPAR SULFURIS CALCAREUM

1×4 g, homeopatický liek

Značka: BOIRON

Homeopatikum na domáce použitie

Ďalšie varianty
5,89
Doprava zadarmo pri nákupe nad 19,90 € pre členov Dr.Max CLUB.

O produkte: HEPAR SULFURIS CALCAREUM 1×4 g, homeopatický liek

59857 ADC

Určenie

AKÚTNY HNISAVÝ PROCES:

•Na koži a pod kožou: furunkle, antrax, vredy, hydrosadenitída.
•Všetky hnisavé procesy: hnisavé zápaly spojoviek, hnisavá nádcha, zápaly mandlí so sklonom k hnisaniu, hnisavé sínusitídy, otitídy, zubné abscesy.
Spoločným menovateľom týchto prejavov je precitlivenosť na bolesť a zlepšenie teplom.


CHRONICKÝ HNISAVÝ PROCES:

•Hepar sulfur je dobre známy liek pre svoje účinky na akútne hnisania, ale neprávom je zanedbávaný pri niektorých chronických hnisaniach. Nepríjemný pach hnisu sa vyskytuje pri: vredoch precitlivelých na dotyk, ľahko krvácajúcich, z ktorých vyteká zapáchajúci hnis.

•Pri chronickej sínusitíde zhoršenej chladom v zime; pri bronchiektáziách, pri niektorých hnisavých a silno zapáchajúcich leukoreách, uretritíde a uretroprostatitíde.

RESPIRAČNÉ PREJAVY:

•Akútne laryngitídy s chrapotom, štekavým kašľom ako následok silného nachladnutia (Aconitum, Spongia).

•Tracheobronchitídy so suchým a chrapľavým kašľom, ktorý sa mení na vlhký, zhoršujúci sa v noci a k ránu, studeným vzduchom, studenými nápojmi alebo pri odkrytí.

•Astmatické bronchitídy so sklonom k superinfekcii.


ŠPECIFICKÉ INDIKÁCIE U DETÍ:

•Nazelenalé detské hnačky s kyslým, odporným zápachom (dieťa kyslo zapácha).

•Poruchy správania (citlivý typ).


CHARAKTERISTICKÉ ZNAKY - POCITY: Bolestivá hyperestézia, precitlivenosť na minimálny dotyk v mieste zápalu; pocit bolestivého búšenia; pocit bolestivého zadretia triesky alebo tŕňa; citlivosť vlasovej pokožky na dotyk; bodavá bolesť pri koreni nosa (Sticta pulmonaria, Kalium iodatum, Cinnabaris); praskanie a bolesť v ušiach pri smrkaní; pichanie v krku, ktoré sa šíri až do uší.


MODALITY: Zhoršenie chladom, studeným prievanom, v zime; pri minimálnom dotyku. Zlepšenie teplom, teplým zábalom.


SPRIEVODNÉ ZNAKY: Hnisavé exkrécie so zápachom „prezretého syra“ pri chronických prípadoch; potenie pri minimálnej námahe, potenie neprináša úľavu, pot veľmi zapácha; chuť na kyslé, ocot; averzia k mastným jedlám.
  Viac na adc.sk

Spôsob použitia

1.AKÚTNY HNISAVÝ PROCES:
Na koži a pod kožou: furunkle, antrax, vredy, hydrosadenitída.
Všetky hnisavé procesy, hnisavé zápaly spojoviek, hnisavá nádcha, zápaly mandlí so sklonom k hnisaniu, hnisavé sínusitídy, otitídy, zubné abscesy.
Spoločným menovateľom týchto prejavov je hyperestézia na bolesť a zlepšenie teplom.
Dávkovanie sa musí striktne dodržiavať, pretože nižšie a vyššie riedenie majú opačné účinky v závislosti na vývojovom štádiu hnisania - nízke riedenie (5 CH) podporuje hnisanie alebo hromadenie hnisu, vysoké riedenie (15 - 30 CH) spôsobí vstrebanie alebo vysušenie hnisu, stredné riedenie (9 CH) je ambivalentné podľa klinického štádia.
Hepar sulfur nepoužívame pri hnisaní v uzavretých dutinách alebo pri nedostatočnom spontánnom odtoku hnisu. Opakovanie dávok závisí na riedení a na cieli, ktorý sme si stanovili - pre dozretie furunklu, povrchového abscesu predpísať 5 CH, každé tri hodiny; k zastaveniu hnisania podať hneď na začiatku jednu dávku Hepar sulfur 30 CH.

2.CHRONICKÝ HNISAVÝ PROCES:
Hepar sulfur je dobre známy liek pre svoje účinky na akútne hnisania, ale neprávom je zanedbávaný pri niektorých chronických hnisaniach. Nepríjemný pach hnisu sa vyskytuje pri: vredoch precitlivelých na dotyk, ľahko krvácajúcich, z ktorých vyteká zapáchajúci hnis.
Pri chronickej sínusitíde zhoršenej chladom v zime; pri bronchiektáziách, pri niektorých hnisavých a silno zapáchajúcich leukoreách, uretritíde a uretroprostatitíde.
Predpisuje sa 15- 30 CH 5 granúl obdeň, eventuálne striedavo so Silicea 15 - 30 CH.

3.RESPIRAČNÉ PREJAVY:
Akútne laryngitídy s chrapotom, štekavým kašľom ako následok silného nachladnutia (Aconitum, Spongia). Pacient sa potí, ale neprináša mu to úľavu - 5 granúl 15-30 CH tesne pred spaním. Tracheobronchitídy so suchým a chrapľavým kašľom, ktorý sa mení na vlhký, zhoršujúci sa v noci a k ránu, studeným vzduchom, studenými nápojmi alebo pri odkrytí. Rovnaké dávkovanie.
Astmatické bronchitídy so sklonom k superinfekcii - 15 CH, po prebudení a pred spaním.

4. ŠPECIFICKÉ INDIKÁCIE U DETÍ:
Nazelenalé detské hnačky s kyslým, odporným zápachom (dieťa kyslo zapácha) – predpisuje sa Hepar sulfur 15 CH každých šesť hodín.

5. VŠEOBECNÝ REAKČNÝ SPÔSOB:
Predpisuje sa Hepar sulfur 30 CH jednu dávku mesačne každú zimu.

Účinné látky

zmes sírneho kvetu a vápenca z ustríc

Upozornenie: obrázky slúžia len na ilustračné účely.