Gymbeam podpora štítnej žľazy 90cps

1×90 kapsúl

Značka: GYMBEAM

Podpora štítnej žľazy je komplexný doplnok stravy s obsahom jódu a selénu, ktoré prispievajú k správnej funkcii štítnej žľazy. Ich účinky skvelo dopĺňa l-tyrozín, l-karnitín, extrakt z ashwagandhy a ďalšie starostlivo vybrané látky. Ocenia ho najmä ľudia, ktorí hľadajú spôsob, ako podporiť zdravú činnosť štítnej žľazy, optimalizovať metabolizmus a mať cez deň viac energie.

8,29
Doprava zadarmo pri nákupe nad 19,90 € pre členov Dr.Max CLUB.

O produkte: Gymbeam podpora štítnej žľazy 90cps 1×90 kapsúl

X81503

Hlavný popis produktu

Podpora štítnej žľazy je komplexný doplnok s jódom a selénom pre správnu funkciu štítnej žľazy

Podpora štítnej žľazy je špeciálny doplnok stravy s obsahom funkčných látok, ktorý je navrhnutý pre maximálnu starostlivosť o zdravie štítnej žľazy. Má komplexné a funkčné zloženie zostavené na základe aktuálnych vedeckých poznatkov. Nájdete v ňom starostlivo vybrané minerálne látky, extrakty z rastlín a ďalšie účinné zložky v optimálnom pomere.

Obsiahnutý štandardizovaný extrakt z riasy bublinatej (Fucus vesiculosus) je prírodným zdrojom jódu. Táto minerálna látka podporuje správnu funkciu štítnej žľazy a taktiež prispieva k normálnej tvorbe hormónov štítnej žľazy. Tie ovplyvňujú najmä metabolizmus živín (bielkovín, tukov a sacharidov), z ktorých sa potom v tele uvoľňuje energia na myslenie, pohyb a ďalšie deje. Štítna žľaza má tak vplyv aj na celkovú rýchlosť metabolizmu, ktorá je napríklad spojená s úspešnejším chudnutím a kontrolou telesnej hmotnosti.

Ďalšou účinnou látkou je selén, ktorý sa v tomto produkte nachádza v organickej forme. Je to z toho dôvodu, že je pre telo vysoko vstrebateľný a využiteľný. Selén je, rovnako ako jód, dôležitou látkou pre správnu funkciu štítnej žľazy. Okrem toho je nenahraditeľný aj pre enzýmy zaisťujúce správnu aktiváciu hormónov štítnej žľazy (tyroxín (T4) na aktívny hormón trijodtyronín (T3)). V neposlednom rade sa môže pochváliť antioxidačnými účinkami, vďaka ktorým prispieva k ochrane telesných buniek pred oxidačným stresom.

V zložení nájdete aj aminokyselinu l-tyrozín. Tá slúži ako prekurzor oboch hormónov štítnej žľazy (tyroxínu a trijódtyronínu). To znamená, že sa z neho tieto dve látky v tele tvoria, a má tak pre nich kľúčový význam. Komplex je ďalej doplnený o Myo-inozitol, ktorý sa niekedy tiež označuje ako vitamín B8. Prirodzene sa vyskytuje v bunkách ľudského tela, v ktorom sa podieľa najmä na hormonálnych aktivitách súvisiacich aj so štítnou žľazou.

Svoju rolu má tiež pridaný výťažok z koreňa ashwagandhy (Withania somnifera), ktorý je štandardizovaný na obsah aktívnych vitanolidov. Vďaka tomu tak máte istotu, že tento extrakt je zdrojom účinnej látky. Táto bylina patrí medzi obľúbené adaptogény, ktoré sú používané s cieľom udržania duševnej aj fyzickej energie v priebehu dňa a zvýšenia odolnosti organizmu voči stresu. Pre komplexný efekt je produkt obohatený aj o l-karnitín. Ten sa podieľa na prenose mastných kyselín (tukov) do mitochondrií, kde prebieha ich spaľovanie na energiu, čo môže vyústiť do efektívnejšieho metabolizmu a viac energie pre život.

Podpora štítnej žľazy je tak vďaka svojmu jedinečnému zloženiu skvelým pomocníkom pre maximálnu starostlivosť o tento orgán. Ocenia ho predovšetkým ľudia, ktorí hľadajú spôsoby, ako si udržať zdravú štítnu žľazu, optimálnu rýchlosť metabolizmu, dostatočný prísun energie v priebehu dňa a celkovú vitalitu. Má formu praktických kapsúl pre jednoduché používanie.

Podpora štítnej žľazy a jej výhody

 • obsahuje funkčný komplex látok na starostlivosť o štítnu žľazu
 • je zdrojom selénu, jódu a l-tyrozínu
 • obsahuje výťažky z ashwagandhy (Withania somnifera) a riasy bublinatej (Fucus vesiculosus)
 • prispieva k správnej funkcii štítnej žľazy
 • podporuje normálnu tvorbu hormónov štítnej žľazy
 • má antioxidačné účinky
 • je vo forme praktických kapsúl

  Zloženie

  Myo-inozitol, L-karnitín báza, extrakt z koreňa ashwagandhy (Withania somnifera) (7 % vitanolidy), extrakt z riasy bublinatej (Fucus vesiculosus) (0,1 % jód), L-tyrozín, protihrudkujúca látka (stearan horečnatý) objemové činidlo (mikrokryštalická celulóza), L-selenometionín, celulózová kapsula.

  Dávkovanie

  Užívajte 2 kapsuly denne.

  Tabuľka nutričných hodnôt

  Nutričné hodnoty2 kapsuly*RI
  Myo-inozitol 400 mg -
  L-karnitín báza 300 mg -
  Extrakt z koreňa ashwagandhy (Withania somnifera) 180 mg -
  - Vitanolidy 12,6 mg -
  Extrakt z riasy bublinatej (Fucus vesiculosus) 150 mg -
  - Jód 150 µg 100 %*
  L-Tyrozín 100 mg -
  Selén 55 µg 100 %*
  *Referenčná hodnota príjmu priemernej dospelej osoby (8400 kJ / 2000 kcal).

  Upozornenie

  Neprekračujte odporúčanú dennú dávku. Produkt nie je náhradou pestrej a vyváženej stravy. Produkt nie je určený pre deti, tehotné a dojčiace ženy. Skladujte mimo dosahu malých detí. Skladujte v suchu pri teplote do 25 °C. Chráňte pred mrazom a priamym slnečným žiarením. Alergény: Môže obsahovať stopy lepku, sóje a mlieka.


  Upozornenie: obrázky slúžia len na ilustračné účely.