FURminator Long Hair S

1×1 ks, hrablo pre psy

Značka: FURMINATOR

Hrablo určené pre malé psy s dlhou srsťou. Hrablo pri pravidelnom vyčesávaní znižuje pĺznutie až o 90% a má mnoho prídavných tlačidiel pre pohodlné používanie.

Varianty podľa veľkosti
21,19
Ušetríte 14%

Pôvodná cena:  24,59 €  ·  zľava 3,40 €

Najnižšia cena pred zľavou: 23.99 €

Doprava zadarmo pri nákupe nad 19,90 € pre členov Dr.Max CLUB.

O produkte: FURminator Long Hair S 1×1 ks, hrablo pre psy

X82903

Hlavný popis produktu

Hrebeň FURminator na podsadu pre malé plemená s dlhou srsťou odstráni až 99 % uvoľnenej srsti. Používajte na suché vlasy raz alebo dvakrát týždenne počas 10 až 20 minút. Na rozdiel od ľudskej srsti, kde z folikulu vyrastá vždy len jeden vlas, u psov niekedy z jedného folikulu vyrastie niekoľko vlasov naraz. Väčšina psích folikulov je vybavená mazovými žľazami. Kožný maz udržiava pokožku pružnú a srsť hebkú. Na udržanie zdravého množstva kožného mazu a správnej obnovy folikulov potrebuje pes 100 % kompletnú a vyváženú stravu.

Mnohé psy si však okrem správnej stravy vyžadujú aj pravidelnú starostlivosť, aby si udržali krásnu lesklú srsť. Na rozdiel od mačiek sa psy o svoju srsť príliš nestarajú. Kľúčom k zdravej srsti je každodenné kefovanie a raz týždenne česanie. Srsť psa má veľmi dôležitú funkciu

.Reguluje teplotu, chráni kožu pred poveternostnými vplyvmi a hmatové fúzy slúžia ako zmyslové orgány.Existujú dva typy srsti, ktoré sú najviac ovplyvnené starostlivosťou - podsada (spodná vrstva srsti) a podsada (vrchná vrstva).Keď chlpy vyrastajúce z vlasových folikulov prestanú rásť, vypadávajú (línajú), aby uvoľnili miesto novým chlpom.Množstvo línania sa u jednotlivých plemien veľmi líši. Ak sa uvoľnené chĺpky pravidelne neodstraňujú, môže sa v nich hromadiť vlhkosť, prach, špina, blato atď. Ak sa ponechajú v srsti, nakoniec sa vytvoria chumáče, ktoré sa môžu zamotať do novovytvorených folikulov.

Odstránenie týchto chumáčov môže byť pre psa bolestivé alebo môže viesť k podráždeniu kože a dokonca k zápalu. Podsada môže zostať matná alebo srsť, čo je pre psa nepríjemné. Chlpaté rohože sa tvoria na miestach, kde dochádza k častému treniu, t. j. pod obojkom, za ušami, v priehlbinách predných nôh, v miestach, kde sa nohy trú o telo alebo kde pes prichádza do kontaktu s trávou.

Hrebeň FURminator na podsadu pre dlhosrsté malé plemená odstráni až 99 % uvoľnenej srsti. Používajte na suché vlasy raz alebo dvakrát týždenne počas 10 až 20 minút. Kefovanie je jedným zo štyroch krokov systému pravidelnej starostlivosti FURminator.

Vhodné pre malé plemená psov s hmotnosťou 4,5-9 kg. Pred použitím zariadenia FURminator vykonajte kompletnú zdravotnú prehliadku svojho domáceho maznáčika.Hľadajte hrčky, modriny a kožné problémy, ktoré môže srsť skrývať. Ak má vaše zviera niektorý z týchto problémov, počkajte so starostlivosťou o srsť a najprv navštívte veterinárneho lekára. Pred použitím hrablíka na úpravu srsti odstráňte srsť a matné vlasy pomocou odstraňovača rohoží FURminator alebo hrebeňa na úpravu srsti typu hrablíka.

- vyčesávacia hrana z nerezovej ocele preniká hlboko do srsťi zvieraťa, kde šetrne a jemne odstraňuje uvoľnené chlpy z podsady, bez toho aby poranila kožu alebo poškodila srsť.

- Ochranný kryt po koži hladko kĺže a bráni tomu, aby sa okraje vyčesávacia hrany zabodával do kože.

- Zakrivená hrana kopíruje prirodzený tvar a stavbu tela zvieraťa, čím sa vyčesávanie stáva príjemnejším.

- Tlačidlo FURejector srsť ľahko uvoľňuje. Vyčesávanie je vďaka tomu jednoduchšie než kedykoľvek predtým. - Ochranný kryt chráni hrablo, keď sa nepoužíva.


Upozornenie: obrázky slúžia len na ilustračné účely.