FLEVOX XL 402MG 40-60KG A.U.V.

1×4,02ml, antiparazitikum, 40-60kg

Značka: VETOQUINOL

FLEVOX 402mg roztok na nakvapkanie na kožu - spot-on pre psov je antiparazitikum na liečbu a prevenciu napadnutia blchami, kliešťami a všenkami u psov a na liečbu a kontrolu alergie na blšie uhryznutie (FAD) u psov. Účinnosť proti napadnutiu blchami po dobu týždňov, proti prisatiu kliešťami po dobu 3 týždňov. Balenie obsahuje 1 pipetu.

Na sklade v eshope
7,79 ušetríte 5,20 €

Pôvodná cena 12,99 €, zľava 40%

Maximálny povolený počet: 1 ks
Nakúpte ešte ďalšie produkty a získajte dopravu ZADARMO. 19,90 €

O produkte: FLEVOX XL 402MG 40-60KG A.U.V. 1×4,02ml, antiparazitikum, 40-60kg

X85928

Hlavný popis produktu

Fipronil je insekticíd a akaricíd patriaci do skupiny fenylpyrazolov. Inhibuje GABA komplex väzbou na chloridové kanály tak, že blokuje pre- a postsynaptický prenos chloridových iónov cez bunkové membrány. Dôsledkom toho je nekoordinovaná činnosť centrálneho nervového systému a smrť hmyzu a roztočov. Fipronil vykazuje insekticídny a akaricídny účinok proti blchám (Ctenocephalides spp), kliešťom (Rhipicephalus spp, Dermacentor spp., Ixodes spp. vrátane Ixodes ricinus) a všenkám (Trichodectes spp., A. Felicola spp.)

Použitie: Nepoužívajte u šteniat mladších ako 8 týždňov a/alebo u psov vážiacich menej ako 2 kg. Nevhodné na použitie u chorých zvierat alebo zvierat v rekonvalescencii. Nepoužívajte v prípade precitlivenosti na účinnú látku alebo na niektorú z pomocných látok. Použitie počas gravidity alebo laktácie iba po odporúčaní veterinárnym lekárom. Vyvarujte sa častému kúpaniu/namáčaniu vo vode alebo šampónovaniu zvieraťa. Prípravok iba pre psy, nepoužívať u mačiek. Prípravok nebráni prichyteniu kliešťov k zvieraťu. Ak bolo zviera ošetrené pred napadnutím kliešťami, budú kliešte usmrtené v prvých 24-48 hodinách po prichytení. To sa väčšinou stane pred nasatím, čím je riziko prenosu infekčných chorôb minimalizované. Rozhrňte srsť zvieraťa v oblasti kohútika pred lopatkami tak, aby bola viditeľná koža. Priložte hrot pipety na kožu a niekoľkokrát pipetu stlačte tak, aby sa obsah vyprázdnil priamo na koži v jednom mieste. V prípade nadmerného zvlhčenia srsti prípravkom sa môže vytvoriť mastná škvrna v mieste ošetrenia. Škvrna zmizne do 24 hodín po aplikácii. Prípravok aplikujte na miesto, kde si ho zviera nemôže olízať a zaistite, aby si ho zvieratá po ošetrení neolizovali navzájom. Neaplikujte na rany alebo poškodenú kožu. Nemanipulujte s ošetrenými zvieratami a zabráňte kontaktu detí s nimi, kým aplikovaný prípravok nezaschne.

Dávkovanie:

Aplikujte na kožu v závislosti od hmotnosti zvieraťa podľa nasledujúcej tabuľky: - 1 pipeta 0,67 ml pre psov od 2 kg do 10 kg. - 1 pipeta 1,34 ml pre psov od 10 kg do 20 kg. - 1 pipeta 2,68 ml pre psov od 20 kg do 40 kg. - 1 pipeta 4,02 ml pre psov od 40 kg do 60 kg. Pre psy od 60 kg použiť dve pipety 2,68 ml.


Upozornenie: obrázky slúžia len na ilustračné účely.