Femibion 2 Tehotenstvo

1×56 ks, 28 tbl + cps 28 (kys. listová + vitamíny, minerály + DHA)

Značka: FEMIBION
Výživový doplnok určený pre tehotné ženy od 13. týždňa tehotenstva až do pôrodu. Obsahuje kyselinu listovú, Metafolin®, vitamíny, minerály, luteín a DHA.
20,89
Doprava zadarmo

O produkte: Femibion 2 Tehotenstvo 1×56 ks, 28 tbl + cps 28 (kys. listová + vitamíny, minerály + DHA)

X41187 ADC

FEMIBION® 2 TEHOTENSTVO

Vyvinutý na podporu teba a tvojho dieťatka od 13. týždňa tehotenstva po narodenie, ako doplnok pestrej stravy.

V 13. týždni sa u dieťaťa začne fáza pozoruhodného rastu. V tomto okamihu odporúčame prejsť na Femibion® 2. Tento výživový doplnok ti poskytne vybrané látky, najmä foláty a DHA. Na primeraný príjem folátov by si mala dbať počas celého tehotenstva.

Foláty (kyselina listová a Metafolin® ) prispievajú k normálnej krvotvorbe a procesu delenia buniek, ako aj k rastu materských tkanív počas tehotenstva vrátane tvorby placenty. Placenta zásobuje tvoje nenarodené dieťatko veľmi dôležitými živinami, ktoré dieťa potrebuje.

Okrem folátov a DHA obsahuje Femibion® 2 ďalšie starostlivo vybrané látky: desať ďalších vitamínov vrátane vitamínu D, ako aj jód, železo, selén, horčík, zinok a luteín. Femibion® 2 obsahuje omega-3 mastnú kyselinu DHA a luteín v samostatnej kapsule. Luteín dodáva kapsule charakteristickú farbu.

INFORMÁCIE O LÁTKACH OBSIAHNUTÝCH V PRODUKTE:

Femibion® 2 Tehotenstvo ti poskytuje tieto látky:

KYSELINA LISTOVÁ

Je vitamín B, ktorý sa v tele musí premeniť na foláty, aby bol biologicky aktívny. Ľudské telo potrebuje foláty, ktoré prispievajú k normálnej krvotvorbe, deleniu buniek a rastu materských tkanív počas tehotenstva.

METAFOLIN® 

Špeciálna forma folátov, ktorá sa v tele nemusí premieňať, ale je priamo dostupná. Metafolin® je registrovaná ochranná známka spoločnosti Merck KGaA, Darmstadt, Nemecko a používa sa v licencii.

LUTEÍN

Je karotenoid, ktorý sa nachádza v niekoľkých rastlinách vrátane mnohých druhov ovocia a zeleniny. Dodáva kapsule charakteristickú farbu.

DHA

Kyselina dokozahexaénová (DHA) je omega-3 mastná kyselina, ktorá má špeciálnu úlohu v období tehotenstva a dojčenia. Užívanie DHA matkou prispieva k normálnemu vývoju mozgu a očí plodu a zraku dojčených dojčiat do veku 12 mesiacov. Priaznivý účinok sa dosiahne pri dennom príjme 200 mg DHA navyše k odporúčanej dennej dávke omega-3 mastných kyselín pre dospelých, t. j. 250 mg DHA a EPA.

JÓD

Prispieva k normálnej produkcii hormónov štítnej žľazy a k jej normálnej funkcii.

VITAMÍN E

Prispieva k ochrane buniek pred oxidačným stresom.

ŽELEZO A KYSELINA PANTOTÉNOVÁ

Pomáhajú znížiť vyčerpanosť a únavu.

VITAMÍN B6 A B12

Prispievajú k normálnej tvorbe červených krviniek.

VITAMÍN B1, VITAMÍN B2, BIOTIN A NIACÍN

Prispievajú k správnej látkovej premene dôležitej pre tvorbu energie a normálnej funkcii nervového systému.

VITAMÍN D3 A ZINOK

Prispievajú k normálnej funkcii imunitného systému a zohrávajú úlohu v delení buniek, zinok prispieva k udržaniu zdravých vlasov, nechtov a zdravej pokožky.

VITAMÍN C A SELÉN

Podporujú normálne fungovanie imunitného systému.

HORČÍK A ŽELEZO

Prispievajú k správnej látkovej premene dôležitej pre tvorbu energie a pomáhajú znižovať vyčerpanosť a únavu.

PODROBNÉ ZLOŽENIE:

Zloženie (tableta): objemové činidlo: mikrokryštalická celulóza, oxid horečnatý, L-askorban vápenatý, bisglycinát železnatý; povlaková látka: hydroxypropylmetylcelulóza; nikotínamid, farbivo: uhličitan vápenatý, maltodextrín; objemové činidlo: zosieťovaná sodná soľ karboxymetylcelulózy; kyselina: kyselina citrónová; povlaková látka: polyvinylalkohol, polyetylénglykol, hydroxypropylcelulóza, mastenec, oxid zinočnatý, DL-α-tokoferylacetát, D-pantotenát vápenatý, protihrudkovacia látka: horečnaté soli mastných kyselín, mastné kyseliny a hydrogénfosforečnan vápenatý, sacharóza, modifikovaný škrob, pyridoxínhydrochlorid, tiamínmononitrát, škrob, riboflavín, L-metylfolát vápenatý (Metafolin®), kyselina listová, jodid draselný, selénan sodný, D-biotín, cholekalciferol, kyanokobalamín.

Zloženie (kapsula): koncentrovaný rybí olej bohatý na DHA, rybacia želatína; zvhčovadlo: glycerol, svetlicový olej; zahusťovadlo: mono-a diglyceridy mastných kyselín, DL-α-tokoferylacetát, luteín, antioxidant: extrakt s vysokým obsahom tokoferolu; emulgátor: lecitíny.

Neobsahuje lepok ani laktózu.

 
1 RVH: Referenčná výživová hodnota
2 Metafolin® 208 μg L-metylfolátu zodpovedá 200 μg kyseliny listovej
3 NE: niacín ekvivalent
4 α- tokoferol ekvivalent
* RVH nie je stanovená

ODPORÚČANÉ DÁVKOVANIE:

Užívaj 1 tabletu a 1 kapsulu denne a zapi ich dostatočným množstvom vody. Odporúčaná denná dávka sa nesmie presiahnuť. Uchovávaj mimo dosahu detí. Výživové doplnky sa nesmú používať ako náhrada rozmanitej a vyváženej stravy a zdravého životného štýlu.

INFORMÁCIE O PRÍPRAVKU:

Femibion® 2 Tehotenstvo  je dostupný ako 4-týždňové balenie.

Viac informácií o tomto produkte nájdete v priloženom letáku. Po príchode dieťatka na svet ti odporúčame prejsť na Femibion® 3 Dojčenie. Môžeš sa rozhodnúť, že budeš svoje dieťatko dojčiť. Dojčenie ti pomôže vytvoriť si silnú väzbu s dieťatkom a takisto mu dodáva veľmi dôležité živiny. Počas dojčenia sú požiadavky na stravu vyššie, pokiaľ ide o niektoré živiny. Napríklad treba venovať osobitnú pozornosť tomu, aby sa zabezpečil primeraný príjem omega-3 mastnej kyseliny DHA, ktorá podporuje normálny vývoj mozgu a zraku dojčeného dojčaťa až do veku 12 mesiacov. Priaznivý účinok sa dosiahne pri dennom príjme 200 mg DHA navyše k odporúčanej dennej dávke omega-3 mastných kyselín pre dospelých, t. j. 250 mg DHA a EPA.

Upozornenie: obrázky slúžia len na informačné účely.