Femibion 2 Tehotenstvo

1×56 ks, 28 tbl + cps 28 (kys. listová + vitamíny, minerály + DHA)

Značka: FEMIBION
Výživový doplnok určený pre tehotné ženy od 13. týždňa tehotenstva až do pôrodu. Obsahuje kyselinu listovú, Metafolin®, vitamíny, minerály, luteín a DHA.
Na sklade v eshope
Možnosť rezervácie v 0 lekárňach
18,99
Doprava zadarmo

O produkte

X41187 ADC

Femibion 2, vyvinutý špeciálne pre potreby Vás a Vášho bábätka, je určený tehotným ženám od 13. týždňa tehotenstva až do pôrodu.

V tomto období sa začína fáza neuveriteľne rýchleho rastu Vášho dieťatka. Preto je vhodné dopĺňať foláty (Metafolin® & kyselina listová) a omega-3 mastnú kyselinu DHA.

Kyselina listová sa významne podieľa na delení buniek, krvotvorbe a prispieva k rastu zárodočných tkanív vrátane placenty. Placenta potom sprostredkováva prenos živín k nenarodenému dieťaťu.
Metafolin® je biologicky aktívnou formou folátu, ktorú telo využije lepšie ako podanú kyselinu listovú.
Vitamín D sa v uplatňuje pri delení buniek. Je dôležitý pre udržanie zdravých kostí a zubov, a to nielen v priebehu tehotenstva. Prispieva tiež k normálnej funkcii imunitného systému.
Jód je dôležitý pre tvorbu hormónov štítnej žľazy a jej správnu funkciu.
DHA je omega-3 nenasýtená mastná kyselina, ktorá je pre ľudský organizmus nenahraditeľná. Jej potreba v 13. týždni tehotenstva stúpa. Je zvlášť dôležitá pre normálny vývoj mozgu a očí nenarodeného a dojčeného dieťaťa až do 12 mesiacov veku (priaznivého účinku DHA sa dosiahne dodatočným príjmom 200 mg DHA k odporúčanému dennému príjmu omega-3 mastných kyselín pre dospelých, t.j. je 250 mg DHA a EPA).
Vitamín C prispieva k zdravej imunite.
Vitamíny B1, B2 a biotín prispievajú k udržaniu normálneho energetického metabolizmu a normálnej funkcii nervového systému.
Vitamín E pomáha chrániť bunky pred oxidačným stresom.

Viac informácií na www.femibion.com

Dávkovanie:
Užívajte 1 tabletu a 1 kapsulu denne a zapite dostatočným množstvom vody, najlepšie počas hlavného jedla. Jednomesačné balenie.

Zloženie:
Folát 400 μg (200% RVH*) - z toho kyselina listová 200 μg (100% RVH), L-metylfolát 208 μg (100% RVH - zodpovedá 200 μg kyseliny listovej), vitamín C 110 mg (138% RVH), niacín 15 mg NE¹ (94% RVH), vitamín E 13 mg α-TE² (108% RVH), kyselina pantoténová 6 mg (100% RVH), vitamín B6 1,9 mg (136% RVH), vitamín B2 1,6 mg (114% RVH), vitamín B1 1,2 mg (109% RVH), jód 150 μg (100% RVH), biotín 60 μg (120% RVH), vitamín D 20 μg (400% RVH) a B12 3,5 μg (140% RVH) v jednej tablete. Neobsahuje lepok, laktózu.
Kyselina dokosahexaenová (DHA) 200 mg, vitamín E 12 mg α-TE (100% RVH) v jednej kapsule.

Tableta:
objemové činidlo: mikrokryštalická celulóza, oxid horečnatý, L-askorban vápenatý, bisglycinát železnatý,
povlaková látka: hydroxypropylmetylcelulóza, maltodextrín, nikotínamid, farbivo: uhličitan vápenatý, objemové činidlo: zosieťovaná sodná soľ karboxymetylcelulózy, kyselina: kyselina citrónová, oxid zinočnatý, povlaková látka: polyvinylalkohol, polyetylénglykol, mastenec & hydroxypropylcelulóza, DL-¬ α-tokoferylacetát, D-pantotenát vápenatý, protihrudkovacia látka: horečnaté soli mastných kyselín, hydrogenfosforečnan vápenatý & mastné kyseliny, sacharóza, modifikovaný škrob, pyridoxínhydrochlorid,
tiamínmononitrát, škrob, riboflavín, L-metylfolát vápenatý (Metafolin®), kyselina listová, jodid draselný, D-biotín, seleničitan sodný, cholekalciferol, kyanokobalamín.

Kapsula: koncentrovaný rybí olej bohatý na DHA, rybacia želatína, zvlhčovadlo: glycerol, svetlicový olej, zahusťovadlo: mono- a diglyceridy mastných kyselín, DL-α-tokoferylacetát, luteín, antioxidant: extrakt s vysokým obsahom tokoferolu, emulgátor: lecitíny.

* RVH ... .. referenčná výživová hodnota.
niacín ekvivalent
2 α-tokoferol ekvivalent

Upozornenie:
Ustanovená odporúčaná denná dávka sa nesmie presiahnuť. Nesmie sa používať ako náhrada rozmanitej a vyváženej stravy a zdravého životného štýlu. Uskladňujte mimo dosahu malých detí. Uchovávajte na suchom mieste pri teplote do 25 °C.


Upozornenie: obrázky slúžia len na informačné účely.