Femibion

  (6)
Femibion

Femibion

Femibion ťa prevedie všetkými fázami tehotenstva, ktorými na svojej ceste za materstvom prechádzaš, podelia sa s tebou o svoje poznatky a pomôžu ti rozhodnúť sa v kľúčových oblastiach, akými sú napríklad materská dovolenka, dojčenie či starostlivosť o dieťa.

Femibion berie vážne aj zdravie žien a ich potreby v oblasti výživy. Všeobecne je vždy dôležité viesť zdravý životný štýl a pestro a vyvážene sa stravovať, ale ešte dôležitejšie je to v období plánovania otehotnenia, počas tehotenstva a dojčenia. V tomto období majú ženy meniace sa výživové potreby.

Aby ťa Femibion podporil, vyvinul produktový rad výživových doplnkov pre každú fázu tehotenstva, od obdobia plánovania tehotenstva až do konca dojčenia.

Výživové doplnky produktového radu Femibion®obsahujú foláty (kyselinu listovú a Metafolin®) a ďalšie vybrané látky. Femibion®2 a 3 okrem toho obsahuje DHA. Doplnkové užívanie kyseliny listovej zvyšuje hladinu folátov matky. Nízka hladina folátov u matky je jedným z rizikových faktorov vzniku porúch neurálnej trubice vyvíjajúceho sa plodu. Preto sa ženám odporúča doplnkové užívanie 400 μg kyseliny listovej denne aspoň 1 mesiac pred počatím a až 3 mesiace po ňom. V súvislosti s poruchami neurálnej trubice existuje viacero rizikových faktorov. Zmena jedného faktora môže, ale nemusí mať pozitívny vplyv. Foláty prispievajú aj k rastu materských tkanív počas tehotenstva.  Užívanie DHA matkou prispieva k normálnemu vývoju mozgu a očí plodu a zraku dojčených dojčiat do veku 12 mesiacov. Priaznivý účinok sa dosahuje pri dennej dávke 200 mg DHA naviac k odporúčanej dennej dávke omega-3 mastných kyselín pre dospelých, t. j. 250 mg DHA a EPA.

Ak si novopečená mamička alebo sa ňou chceš stať, vyber si fázu života a nájdeš v nej všetky informácie, ktoré aktuálne práve potrebuješ.

Plánovanie
 
Rozhodla si sa, že sa chceš stať mamou?
Plánovanie a príprava na radostné tehotenstvo

Prvé týždne tehotenstva
 
Gratulujeme! Si na ceste stať sa mamou.
Počas nasledujúcich najdôležitejších mesiacov...

Tehotenstvo
 
Si v posledných fázach tehotenstva
Teraz prežívaš posledné týždne predtým...

Dojčenie
 
Tak už si mamou!
Nadväzovanie vzťahu s bábätkom...

Zoradiť podľa
 • Výživový doplnok pre ženy plánujúce tehotenstvo a pre tehotné ženy do konca 12. týždňa tehotenstva. Obsahuje kyselinu listovú, Metafolin®, vitamíny, minerály a cholín.
 • Femibion® 2 Tehotenstvo, 56 tbl + 56 cps

  1×56 tbl + 56 cps, výživový doplnok
  Od 13. týždňa tehotenstva až do pôrodu. Kyselina listová a Metafolin® prispievajú k rastu tkanív vrátane placenty. Obsahuje aj DHA pre zdravý vývoj mozgu a očí plodu.
 • Výživový doplnok pre ženy plánujúce tehotenstvo a pre tehotné ženy do konca 12. týždňa tehotenstva. Obsahuje kyselinu listovú, Metafolin®, vitamíny, minerály a cholín.
 • Femibion® 3 Dojčenie, 56 tbl + 56 cps

  1×56 tbl + 56 cps, výživový doplnok
  Femibion® 3 je špeciálne prispôsobený pre potreby Vás aj Vášho bábätka v období dojčenia – obsahuje foláty, vitamín D3 a navyše cholín a DHA, ktoré sú najviac potrebné v prvých 1 000 dňoch života.
 • FEMIBION 2 Tehotenstvo, 28 tbl + 28 cps

  1×28 tbl + 28 cps, výživový doplnok
  Výživový doplnok určený pre tehotné ženy od 13. týždňa tehotenstva až do pôrodu. Obsahuje kyselinu listovú, Metafolin®, vitamíny, minerály, luteín a DHA.
 • FEMIBION 3 Dojčenie, 28 tbl + 28 cps

  1×28 tbl + 28 cps, výživový doplnok
  Výživový doplnok na podporu špecifických potrieb dojčiacej ženy a potrieb bábätka počas dojčenia. Obsahuje kyselinu listovú, Metafolin®, vápnik, vitamíny, minerály, cholín, luteín a DHA.