Cerustop ušný olej v spreji

1×10 ml

CERUSTOP ušný olej slúži k odstráneniu prebytočného alebo stvrdnutého ušného mazu (cerumenu) a k prevencii zápalov vonkajšieho zvukovodu.

U dodávateľa, doručenie do 3 dní
10,39
Doprava zadarmo pri nákupe nad 19,90 € pre členov Dr.Max CLUB.

O produkte: Cerustop ušný olej v spreji 1×10 ml

X31927 ADC

CERUSTOP ušný olej slúži k odstráneniu prebytočného alebo stvrdnutého ušného mazu (cerumenu) a k prevencii zápalov vonkajšieho zvukovodu. Zdravotnícka pômocka triedy rizika I.

Terapeutické indikácie – použitie:

  • k rozpusteniu a odstráneniu prebytočného a stvrdnutého ušného mazu
  • k prevencii zápalu vonkajšieho zvukovodu
  • k vyčisteniu ušného boltca a vonkajšieho zvukovodu

Spôsob použitia

Pre odstránenie prebytočného alebo stvrdnutého ušného mazu nakvapkajte do vonkajšieho zvukovodu, s hlavou trošku naklonenou na stranu, asi polovicu pipety CERUSTOP ušného oleja. CERUSTOP ušný olej má mať pred použitím pokiaľ možno telesnú teplotu. Aby ste zabránili vytekaniu prebytočného ušného oleja z ucha, zapchajte si ucho malým vatovým tampónom, pričom tento tampón do ucha len voľne vkladajte a nikdy ho násilím nezatláčajte do zvukovodu! Po cca 10 minútach pôsobenia ucho šetrne vypláchnite teplou vodou - pokiaľ možno použitím ručnej sprchy.
Pri silno stvrdnutom ušnom maze (cerumene) sa odporúča nasledovný postup niekoľkokrát zopakovať.
Pre dokonalé vyčistenie ušného boltca nakvapkajte niekoľko kvapiek CERUSTOP ušného oleja na vatový tampón a s jeho pomocou odstráňte prebytočný prilepený ušný maz, špinu a kožné lupiny niekoľkonásobným utretím ušného boltca.
Po umytí vodou ho starostlivo vysušte suchým uterákom.

Upozornenia:
- ak ste precitlivení (alergickí) na niektorú látku obsiahnutú v prípravku.
- pri zapálenom vonkajšom zvukovode a perforovanom bubienku (otvor v bubienkovej blane).

Zvláštne upozornenie pre bezpečné používanie:
CERUSTOP ušný olej v spreji nie je liek. Pri ušných bolestiach alebo silne priľnutej ušnej mazovej zátke musíte bezodkladne vyhľadať lekársku pomoc! Pri poškodenom ušnom bubienku/strednom uchu, poraďte sa so svojím lekárom skôr, než použijete CERUSTOP ušný olej v spreji.

Upozornenie: obrázky slúžia len na ilustračné účely.