Viete, kto sa vyzná v kozmetike? Váš lekárnik

25. 10. 2018 · 2 minúty na prečítanie

Každá žena to pozná. Stojíme pred regálom plným kozmetiky a snažíme sa vybrať to správne. No často sa nám stáva, že nájdeme vhodný produkt len po niekoľkých pokusoch.
 
 
 
 

Redakcia BeautyClub Dr.Max
Redakcia BeautyClub Dr.Max
Viete, kto sa vyzná v kozmetike? Váš lekárnik
 

 

Každá z nás to pozná. Postavíme sa pred regál s kozmetikou a vyberáme. Otázka je, či si vyberieme vhodnú kozmetiku pre našu pleť. A tak skúšame. Niekedy sa trafíme a sme spokojné s výberom. A veľakrát zistíme, že produkt na krásu, ktorý sme si kúpili, nie je tá pravá šálka kávy.

Oh là là, tie etikety

Nákup kozmetiky však nesmie byť lotéria. Pred nákupom sa treba zaujímať o zloženie krému, pleťovej vody či séra. Ale ruku na srdce, koľko z nás poctivo číta etikety na škatuľkách alebo tubách? A keby aj, vyznať sa v spleti značiek a názvov kozmetických ingrediencií vôbec nie je jednoduché. Nehovoriac o tom, že výrobcovia môžu zloženie svojich výrobkov časom meniť. Náš tip? Zamierte po radu k odborníkom, ktorí sa skutočne vyznajú - do lekárne.

Drogéria verzus lekáreň

Hoci sa to nezdá, návšteva lekárne nemusí byť vôbec spojená s nákupom liekov. Práve naopak. V lekárni môžete nájsť aj sortiment kvalitnej kozmetiky. Kým v drogérii sa pri jej výbere treba spoľahnúť na vlastný úsudok, lekáreň poskytuje oveľa viac priestoru na rozhovor a odbornú radu. Mnohí lekárnici sú zaškolení v oblasti dermokozmetiky a dokážu odporučiť produkt vhodný presne pre váš typ pleti.

Skočte si po odbornú radu

Ak máte problematickú pleť alebo rôzne prejavy citlivej pleti, odborníci s vami skonzultujú, ako sa o pleť správne starať. Pokiaľ vás trápia vrásky, pigmentové škvrny alebo suchá a citlivá pleť, lekárnik odporučí komplexnú starostlivosť od hygieny až po denné a nočné krémy. Dokonca aj pri výbere dekoratívnej kozmetiky vám konzultácia v lekárni môže pomôcť objaviť ten správny make-up pre vás.

A nakoniec, poradenstvo v lekárni sa netýka len pokožky tváre. Mnohé z nás riešia problémy ako padanie vlasov alebo lupiny. Niekoho trápi celulitída, strie alebo jazvy. A možno by ste potrebovali zistiť, ako sa starať o pokožku so psoriázou, seboreou alebo atopiou. Na všetky tieto otázky nájdete kvalifikované odpovede u lekárnika. 

Viete, čo kupujete

Na kvalitu výrobkov z lekárne sa môžete spoľahnúť. Tovar sem totiž prichádza priamo od výrobcov alebo veľkodistribútorov, ktorí spĺňajú prísne kritériá na manipuláciu s liekmi. Na rozdiel od drogérie vám pri nákupe kozmetiky v lekárni nehrozí ani to, že by tovar pred vami niekto otvoril a vyskúšal.

 

 

Naša rada na záver znie:

Nechajte si poradiť u odborníkov. Vaša pleť, pokožka tela a vlasy sú jedinečné. Stojíte za to, aby ste im venovali pozornosť.

O autorovi
Redakcia BeautyClub Dr.Max
Redakcia BeautyClub Dr.Max
Čítať viac od autora
O autorovi
Redakcia BeautyClub Dr.Max
Redakcia BeautyClub Dr.Max
Čítať viac od autora