4. diel: Chcete byť rýchlo fit po pôrode? Zacvičte si s nami!

30. 9. 2020 · Redakcia BabyClub Dr.Max · 3 minúty na prečítanie
 • cvičenie
 • fyzioterapia
 • po pôrode

Nie je žiadnym prekvapením, že tehotenstvo od určitého okamihu obmedzí mnoho žien na pohybe, čo sa môže okrem iného odzrkadliť, že na váhe „naskáču“ nejaké tie kilá navyše. To je absolútne prirodzené a v poriadku. Každá žena ale dozaista sníva o tom, že sa po pôrode vráti do rovnakej kondície ako pred tehotenstvom čo možno najskôr.

Mnohé, najmä tie z vás, ktoré ste cvičili, behali, plávali či inak sa aktívne hýbali pred tehotenstvom, pravdepodobne viete čo a ako robiť, aby ste boli opäť fit. Mnohé ste ale zrejme nemali čas, záujem, chuť, potrebu či iný dôvod, aby ste sa vo zvýšenej miere venovali cvičeniu či aktívne nejakému športu.

Vôbec to nie je teraz podstatné. Nech už patríte do jednej alebo druhej skupiny, dostať sa do kondície po pôrode čo najskôr by malo byť nie len vo vašom vlastnom záujme, ale je to fajn aj kvôli vášmu bábätku, ktoré vás bude potrebovať na viac ako 100 %. :)

 

 

čierna
Medicinbal je praktická lopta s váhou podľa vášho výberu, ktorá predstavuje ideálny spôsob, ako precvičiť každú časť tela. Môžete ho použiť na tréning brušákov, zhyby alebo namiesto posilňovacej lavice. Vytiahne tak váš tréning zo stereotypu a je vynikajúcou pomôckou na budovanie sily, výbušnosti, vytrvalosti či cvičenie brucha.
Posilňovacia guma Cross Band Level 5 je extrémne odolná guma bez švov, ktorá je ideálna na cvičenie s vlastnou váhou a funkčný tréning. Ponúka rôzne varianty progresívneho cvičenia so záťažou, ktorá je daná odporom materiálu. Odpor gumy je 36 - 104 kg a zaisťuje rýchle zlepšenie silových vlastností svalov.
modrá
Valec na cvičenie M-Roll Blue je penový valec na cvičenie pre zlepšenie pohyblivosti, svalového rozsahu a uvoľnenie stuhnutých svalov. Valec je vyrobený z kvalitnej peny a tvrdého dutého jadra. Inovatívny 3D masážny povrch zabezpečuje skvelé uvoľnenie svalov, bráni riziku zrazení a podporuje rýchlu regeneráciu.
Penový valec na cvičenie Fitness Roller Orange pre zlepšenie celkovej pohyblivosti, zvýšenie svalového rozsahu, zlepšenie rovnováhy a uvoľnenie stuhnutých svalov. Je vyrobený z kvalitnej peny a tvrdého dutého jadra odolného voči mechanickému poškodeniu. Valec má masážny 3D povrch a robustnú konštrukciu s dlhou životnosťou. Vďaka tomu napomáha zníženiu rizika zranenia, zlepšeniu regenerácie a rýchlejšiemu zotavovaniu zo zranení.
Podložka na cvičenie Yoga Mat s protišmykovým povrchom z oboch strán, ktorý je ideálny na jógu, pilates, alebo iné naťahovacie a posilňovacie cvičenia. Rada vás bude sprevádzať pri zlepšovaní vašej flexibility, stability, ale aj pri posilňovaní, tvarovaní postavy a relaxácii. Ponúka komfort a pohodlie v každej polohe.
Overball je vyrobená z mäkčeného PVC. Je určený pre dychové, rehabilitačné, psychomotorická a kondičné cvičenie.

A ešte jedna úprimná správa. Času pri malom bábätku bude aspoň v prvých týždňoch určite menej ako by ste potrebovali a želali si.

Spolu s fyzioterapeutkou Erikou Bršelovou sme si pre vás preto v dnešnom inštruktážnom videu a pokračovaní seriálu „FYZIOTERAPIA pre mamičky a deti“,  pripravili krátku zostavu, ktorá vám nezaberie veľa času a je možné si ju odcvičiť hoci aj každý deň doma v obývačke.

Verím, že vás nasledujúce video, ktoré trvá 8 minút inšpiruje a motivuje a vy si zacvičíte. Tak poďte na to...


 

 

 

1x120 tbl, kolagén (inov. 2022)
Prípravok obsahuje kombináciu kolagénu (hydrolyzovaný kolagén typu I) a vitamínu C.
30 vreciek
Výživový doplnok s obsahom kolagénu, hyaluronátu sodného, vitamínu C, zinku, mangánu a biotínu. So sladidlami.
1×1 set, (tbl 120 + tbl 60)
Pre pevnú a pružnú pokožku, zdravé vlasy, pevné nechty. Účinná kombinácia prírodného kolagénu a kyseliny hyalurónovej, vnútorná výživa pokožky v tabletách.
1×350 g, kolagén
Naturálny hydrolyzovaný kolagén peptid z hovädzieho dobytka pasúceho sa na tráve pre funkčnú výživu pokožky, vlasov, nechtov, kostí, šliach, kĺbov a chrupiek. Bez laktózy, lepku, konzervantov, cukru a umelých sladidiel.
1×500 ml, tekutý kolagén
Tekutý kolagén vo forme peptidov obsahuje patentovaný hydrolyzovaný rybí kolagén, čo umožňuje ľudskému telu po prvýkrát vstrebať prírodný kolagén bezpečným a biologicky dostupným spôsobom. Je obohatený o kyselinu hyalurónovú, vitamín C, zinok a kyselinu listovú.
1×30 ks, pomarančová príchuť
Ochutený rozpustný kolagén na udržanie mladistvého vzhľadu pleti.
30×3,3 g
Bioaktívny morsky kolagén collalloc je jedinečný výrobok koncentrujúci v sebe silu a čistotu prírody. Ľahko rozpustný vo vode alebo obľúbenom nápoji ráno aj pred spaním.
1×120 ks, kocky
Doplnok výživy, ktorý obsahuje lyofilizovaný kolagén. Vhodný ako výživa pre chrupavky, väzivá, kĺbové púzdra, zuby nechty, kožu.

Ďalšie články k téme 4. diel: Chcete byť rýchlo fit po pôrode? Zacvičte si s nami!

 • 12. diel: Únik moču po pôrode nie je to hanba. Pomôžeme vám

  12. diel: Únik moču po pôrode nie je to hanba. Pomôžeme vám

  · 3 minúty na prečítanie
  • cvičenie
  • fyzioterapia
  • inkontinencia
  • po pôrode
  Existujú mnohé citlivé témy, o ktorých sa hanbíme hovoriť a preto niekedy radšej nič nerobíme. Pritom stačí niekedy naozaj málo a problém je možné vyriešiť.
 • 9. diel: Zvieratkami k správnemu držaniu tela

  9. diel: Zvieratkami k správnemu držaniu tela

  · 2 minúty na prečítanie
  • cvičenie
  • deti
  • fyzioterapia
  • zle držanie tela
  Zlé držanie tela nie je zďaleka len estetická chyba. Ak by ste tento problém podcenili a neriešili, môže u dieťatka spôsobiť v neskoršom veku vážnejšie zdravotné problémy.
 • 5. diel: Čo by malo bábätko vedieť robiť a ako mu v tom pomôcť

  5. diel: Čo by malo bábätko vedieť robiť a ako mu v tom pomôcť

  · 3 minúty na prečítanie
  • cvičenie
  • dojčenská gymnastika
  • fyzioterapia
  Dojčenská gymnastika ako forma hry, ktorá nám pomáha docieliť ten najkvalitnejší pohyb, ktorý vie dieťatko spraviť.